Uzm. Psikolog Tuncay Özer

1973 yılında Kayseri’ de doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Kayseri’de tamamladı. Lisede psikoloji bilimine ve hipnoterapiye ilgisi, psikoloji hocası Yavuz Yücel ile tanışması başladı. Lisede iken tek amacı psikolog olmak oldu. Hipnoterapi araştırmalarına Yavuz beyin etkisi ile o yıllarda (1990) başladı. Yavuz bey lisede sınıfta hipnoza yatkınlık testleri uygulardı ve hipnoz konusunu sınıfta sık sık konuşurdu. Bu sayede  hipnozla ilk defa 1990 yılında tanıştı.

1997 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünün ‘den mezun oldu. 2006 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi uygulamalı psikoloji yüksek lisans programından mezun oldu. 2001-2005 Yıllarında hipnoterapi ve psikoterapi uygulamalarına  Özel Yaşar Hastanesinde devam etti. Şu anda serbest olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Psikoterapi ve Hipnoz Derneği (PHD) kurucu ve başkanlığını yapmıştır. Şu anda derneğin genel sekreteridir. 

Dünyanın en saygın hipnoterapistlerinden 500 saate yakın hipnoterapi konusunda eğitim almıştır.   Kendisi Türkiye’nin bir çok yerinde seminerler eğitimler ve workshop’lar düzenlemiştir ve düzenlemektedir.

Tuncay Özer, bilinçaltı zihne özel bir önem verir. Çünkü sorunların kaynağı da çözümler de oradadır. Ona göre sorunlara kökten çözümler sunabilmek için ilk önce sorunların nedeni iyi analiz edilmelidir. İyi bir analizden sonra zaten çözüm yolu aydınlanır.

Hipnoterapi ve psikoterapi konusunda en çok etkilendiği  isim Milton H.Erickson olmuştur. 1.Kitabı Ericksonian Hipnoz ve Psikoterapi isimlidir. Kitap Ericksonian Hipnoz ve Psikoterapi Konusunda Türkçe’de ilk kaynaktır. (Nisan 2004 Yayın tarihi)


3.Kitabı İmge Terapi Uygulamaları, baskıya hazırlanmaktadır. Bu kitapta Tuncay Özer kendi sentezi olan yaklaşımları ve kendi geliştirdiği teknikleri anlatmaktadır.

Hayat felsefesi bir cümle ile özetlenebilir. “Hayatın hazineleri ‘şeylerde’ değil insanlardadır.”

Çok iyi derecede İngilizce bilen Tuncay Özer evlidir ve bir kız çocuğu babasıdır. Boş zamanlarında bahçe işleri yapmaktan hoşlanır.

Uzm.Psk.Tuncay Özer ile facebook’tan online veya offline iletişim kurabilirsiniz. Her türlü sorunuzu facebook üzerinden sorabilirsiniz. Facebook listenize eklemek için yandaki facebook linkine tıklayınız.

https://www.facebook.com/uzmpsktuncayozer

LÜTFEN DİKKAT:

Bizim yöntemimizle ilgileniyorsanız ve bizim yöntemimiz hakkında bilgi edinmek istiyorsanız yapabileceğiniz en iyi şey bu sitedeki metinleri okumak ve videoları izlemektir. Aklınıza takılan ve sormak istediğiniz hemen hemen her sorunun yanıtı sitede bulunmaktadır.  Telefon açmadan önce bu sayfayı okursanız memnun oluruz. Bizim açımızdan telefonda sizi bilgilendirmek kolay olmamaktadır çünkü gerçek anlamda bilgilenmeniz için bazı şeyleri okumanızın yanında izlemeniz (video-resim) gerekmektedir. Ayrıca bizim yöntemimiz biraz karışık ve bir benzeri olmayan bir yöntem olduğundan telefon ile açıklamak kolay olmamaktadır. Bu bakımdan telefon açmadan önce bu sayfadaki metinleri okumanızı önemle rica ederiz.  Sitemizi okuduktan sonra sormak istediğiniz bir soru olursa  0 506 531 48 99  numaralı telefondan bizzat Uzm.Psk.Tuncay Özer’in kendisinden bilgi alabilirsiniz.

Uzm.Psk.Tuncay Özer

psktuncay@hotmail.com

Ağustos 2012

Taksim/İstanbul

There are no comments yet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>