PSİKOTERAPİ ENSTİTÜSÜ ANKARA TEMSİLCİLİĞİ UZMAN SÖYLEŞİLERİ

Prof. Dr. Binnur Yeşilyaprak
Öz Terapi: İçimizdeki Okyanusa Dalmak
30 Mart 2022 Saat:18.00-21.00 

Program Ankara şubemizde yüz yüze ve Zoom programı üzerinden online olarak gerçekleşecektir.

Söyleşimiz 30.03.2022 tarihinde gerçekleşecektir.

Psikoterapi Enstitüsü Ankara Temsilciliği Uzman Söyleşileri yüz yüze ve online olarak devam ediyor. 30 Mart 2022 Çarşamba günü Prof. Dr. Binnur Yeşilyaprak, “Öz Terapi: İçimizdeki Okyanusa Dalmak” başlıklı konuşması ile Ankara Şubemizde bizlerle olacaktır. Katılım yalnızca Telegram grubu üyelerine açıktır ve ücretsizdir. Yüz yüze gelen katılımcılarımızın E-devlet üzerinden mezun belgelerini veya öğrenci belgelerini göstermeleri istenecektir. Online katılımda isim ve T.C. Kimlik no ile kontroller yapılacak olup Telegram grubunda paylaşılan linkteki formu doldurduğunuz takdirde e-maillere KİŞİYE ÖZEL link gönderilecektir. Etkinlik saatine kadar e-mailine link ulaşmamış olan kişiler Telegram mesajı ya da Whatsapp yoluyla 05383797876 numaradan Emre Ayağ ile iletişime geçebilirler.

YÜZ YÜZE KATILIMCILARIMIZIN DA TELEGRAM GRUBUNDA PAYLAŞILAN FORMU DOLDURMALARI ZORUNLUDUR.

Telegram Grubu Üyeliği Başvuru Formu:

www.m.psikoterapi.com/telegram

Prof. Dr. Binnur Yeşilyaprak kimdir?

Meslek yaşamına “Sınıf Öğretmeni” olarak başlayan Yeşilyaprak, lisans eğitimini Gazi Üniversitesinde tamamladı. Hacettepe Üniversitesinde Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında 1983’de yüksek lisans,1988’de doktora derecelerini aldı.1991-92 öğretim yılında Amerika’da Purdue Üniversitesinde “doktora sonrası” çalışmalarını sürdürdü ve 1995 yılında Doçent oldu.
1980 yılından itibaren görev yaptığı Gazi Üniversitesinden 2002 yılında ayrılarak
Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesine ‘Profesör’ olarak geçti. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalındaki görevini, Eylül 2017 yılında, kendi isteğiyle (erken) emekli oluncaya dek sürdürdü.
2010-11 öğretim yılında Amerika’da Penn State Üniversitesinin davetiyle ‘konuk öğretim üyesi’ olarak 12 ay bulunan Yeşilyaprak’ın uzmanlık alanında yazdığı, tek ya da ortak yazarlı 19 kitabı, çeşitli bilimsel dergilerde yayınlanmış 100’ü aşkın makalesi bulunmaktadır. Yeşilyaprak, 39’u uluslararası olmak üzere 150’den fazla kongrede bildiri sunmuş ve bazılarında “çağrılı konuşmacı” olarak yer almıştır. İlgi alanları arasında gençlik sorunları, gelişimsel rehberlik, kariyer gelişimi ve mesleki rehberlik, mesleki etik, aile rehberliği/anababa eğitimleri, dans ve hareket terapisi, öz terapi gibi konular yer almaktadır.
Yeşilyaprak, ayrıca 2002-2008 yılları arasında Türk PDR-DER’in genel başkanlığı görevini yürütmüştür.

 

Saygılarımızla,
Psikoterapi Enstitüsü Eğitim Koordinatörlüğü

 

There are no comments yet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>