İletişim

Randevu

Telefon

+90 506 465 37 25

E-posta

pd.umtgvn@gmail.com

Web Site

umutguven.com

 

Hakkımda

Merhaba, ben Psikolojik Danışman Umut Güven. 1992 yılında İzmir’de doğdum. 2016 yılından bu yana İstanbul’da eşim ve bir çocuğumla hayatımı sürdürmekteyim. Kendimi tanımak ve anlamak üzere çıktığım bu yol vazgeçemediğim bir tutkuya dönüştü ve hayatımın erken dönemlerinde psikoloji alanında uzmanlaşmaya karar verdim.

Pamukkale Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanından 2015 yılında mezun oldum. Psikolojik danışmanlık alanında uzmanlaşmak adına 2019 yılında başladığım 4 yıllık Darıca Psikoterapi Enstitüsü Bütüncül Psikoterapi eğitimini 2023 yılında tamamladım. 2021 yılında MEB onaylı Aile Danışmanlığı eğitimini tamamlayıp Aile Danışmanı unvanını almaya hak kazandım. 

2015 yılından bu yana psikolojik danışmanlık hizmeti vermekteyim. Uzmanlık alanlarım arasında bireysel danışmanlık, çift danışmanlığı, aile danışmanlığı ve ergen danışmanlığı yer almaktadır. 

Çalıştığım Alanlar: kaygı bozuklukları, depresyon ve duygudurum bozuklukları, obsesif-kompulsif bozukluk, panik ataklar, fobiler, travma sonrası stres bozukluğu, yeme bozuklukları, bağımlılıklar, kendine zarar verme davranışları, kişilik bozuklukları, stres yönetimi, ilişki sorunları, öğrenme bozuklukları, işkoliklik, öfke yönetimi, kişisel gelişim, mükemmelliyetçilik, sosyal uyum ve iletişim,   öz-yeterlilik, kişisel farkındalık ve bütünsellik, psikosomatik sorunlar, ölüm ve yas, aile içi şiddet ve taciz gibi konularda çalışıyorum.

Psikolojik danışmanlık çalışmalarımda bütüncül psikoterapi yaklaşımını kullanıyorum. Bu yaklaşım danışanların ihtiyaçlarına ve sorunlarına uygun müdahaleleri içeren bir yaklaşımdır. Birçok psikoterapi yöntem ve tekniklerinden faydalanılır. Nitekim her bir danışan benzersizdir ve danışana özgün bir yaklaşım kullanmak gerekir.

Değerlerim arasında danışanlarıma karşı saygı, açıklık ve anlayış yer almaktadır. Etik ilkeler çerçevesinde danışan ile birlikte danışanın iç dünyasına yapılan bu yolculuğa kendi yolculuğuma önem verdiğim kadar önem veriyorum. 

Aldığım Eğitimler

 

-Pamukkale Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (2011-2015)

-Darıca Psikoterapi Enstitüsü Bütüncül Psikoterapi (2019-2023)
1. Yıl: Teorik Eğitim
2. Yıl: Formülasyon Eğitimi
3. Yıl: Süpervizyon
4. Yıl: Masterson Terapi (3 ay)
Süresi Sınırlı Dinamik Terapi (3 ay)
Aktarım Odaklı Terapi (3 ay)
Bütüncül Rüya Analizi (3 ay)

-MEB, Aile Danışmanlığı (2021)
-Çözüm Odaklı Terapi
-Terapötik Kartlar

Verdiğim Eğitimler

 

-Aile Ağacı, Döngüleri Anlamak
-Duyguları Tanıma, Anlama ve İfade Etme
-Akademik Başarıda Ailenin Rolü
-Aile İçi İletişim
-Çocuklarda Duygusal Gelişim ve Duygu Kontrolü
-Psikolojik Sağlamlık
-Teknoloji Bağımlılığı
-Kapsayıcı Eğitim, MEB/Unicef
-Özel Gereksinimli Öğrencilere Uygun Yaklaşımlar

Üye Olduğum

Dernekler

 

-Bütüncül Psikoterapi Derneği
-Hipnoz Derneği

There are no comments yet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>