Uzman Psikolojik Danışman Sueda ÖZCAN CERAN (MA, MSc)

Ankara doğumlu olan Sueda Özcan Ceran Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık bölümünden onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından Maltepe Üniversitesi Endüstri & Örgüt Psikolojisi alanında tezli yüksek lisansını “İşgörence Algılanan Sosyal Destek ile Mesleki Tükenmişlik ve İş Doyumu İlişkisi’nin İncelenmesi” konusunda tamamlamıştır. Ayrıca Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık bölümünde de tezli yüksek lisans programına kabul alıp “The Role of Hope and Coping Styles in Optimism” konulu teziyle yüksek onur öğrencisi olarak mezun olmuştur. Kendini sürekli geliştiren ve danışanlarının terapi yolculuğunda yanlarında olmaktan keyif alan Ceran, çalışmalarına Bahçeşehir Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık bölümünde doktora yaparak ve bir yandan da danışmanlık hizmetleri vererek devam etmektedir.

İş hayatına İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Sağlığı Merkezi’nde eğitimci ve yetişkin psikoloğu olarak başlamış, kurumsal bir telekomunikasyon firmasında insan kaynakları ve finans departmanlarında çeşitli çalışmalar yapmış, anaokulundan üniversiteye kadar birçok farklı yaş grubundaki öğrenci ve velilerine psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleri sunmuştur. Aynı zamanda bireysel farkındalığını ve mesleki yeterliliğini artırmak amacıyla yaklaşık 200 saat grupla psikolojik danışma ve bireysel psikolojik danışma & süpervizyon almıştır.

Çalışmalarına psikodrama, pozitif psikoloji ve bütüncül psikoterapi kuramlarını entegre ederek öğrenciler, yetişkinler, çiftler ve çalışanlar ile devam etmektedir.

Evli ve 1 çocuk annesidir.

Aşağıda almış olduğu eğitimlerden bazıları belirtilmiştir.

Bakış Psikolojik Danışmanlık/Isıs Family Therapy Institute: Aile Danışmanlığı Eğitimi

Istanbul Psikodrama Enstitüsü: Psikodrama Eğitimi ( 2014 – )

Psikoterapi Enstitüsü:  Bütüncül Psikoterapi Eğitimi ( 2015 – )

Bakış Psikolojik Danışmanlık: Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi Eğitimi

ODTU/SEM: Aile ve Evlilik Terapisi I. Seviye Eğitimi

Nisan Psikolojik Danışmanlık: Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi

PCP Bridge Training Consulting International: Professional Career Preparation Training

İletişim:

sozcanceran@gmail.com

There are no comments yet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>