Uz. Psk. Oktay CECELOĞLU

Kısa Özgeçmişim:

 2004 yılında, İstanbul Haliç Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Psikoloji Bölümünden, 2006 yılında, İstanbul Haliç Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans Programından mezun oldu. Lisans eğitimi sürecinde; Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Psikoz ve Nevroz Servislerinde, Balıklı Rum Hastanesi, Anatolia Kliniklerinde, Cerrahpaşa Adli Tıp Kurumunda, Özel Anaokulu ve Rehabilitasyon Merkezlerinde stajlarını yaptı.

2004-2006 yılları arasında “Ayışığı Özel Eğitim Ve Aile Danışmanlığı Merkezi”nde Psikolog olarak görev aldı. Daha sonra, 2006 yılında, “İlk Terapi Özel Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi”ni kurdu. 2013 yılına kadar burada, Kurucu ve Uzman Psikolog olarak görev alırken aynı zamanda anlaşmalı olduğu anaokullarında danışmanlık hizmeti verdi. 2012 – 2014 yılları arasında, “Özel Yedikule Nöropsikiyatri Tıp Merkezi”nde, yine 2014 – 2015 yılları arasında da “Asila Eğitim Danışmanlık Merkezi”nde, Uzman Psikolog unvanıyla klinik görüşmeler yaptı. 2015 yılından itibaren de, kurucusu olduğu, “Terapi Enstitüsü”nde, yetişkin ve çiftlere, danışmalık hizmeti vermeye, devam etmektedir.

“Bütüncül Psikoterapi”, “Bilişsel Davranışçı Terapiler”, “EMDR-Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme”, “Ericksonian Hipnoterapi”  “Stratejik Aile Terapisi”, “Aile Danışmanlığı”, “Çocuk Değerlendirme Testleri”, “WISC-R Çocuklar İçin Zekâ Testi”, aldığı test ve terapotik eğitimlerden bazılarıdır. Halen; “yetişkin”, “çift” ve “aile terapileri” yapmakta, çeşitli kurumlarda seminerler ve eğitimler vermektedir. Türk Psikologlar Derneği, Türkiye EMDR Derneği ve Psikoterapi Enstitüsü Derneği üyesidir.

Katıldığım Eğitimler:

  • EMDR, Stratejik Aile Terapisi, BTD,
  • Aile Danışmanlığı
  • Çocuk Değerlendirme Paketi
  • Denver II
  • WISC-R
  • Bütüncül Psikoterapi – Teorik, Uz. Dr. Tahir Özakkaş
  • Bütüncül Psikoterapi – Formülasyon, Uz. Dr. Tahir Özakkaş
  • Bütüncül Psikoterapi – Süpervizyon, Uz. Dr. Tahir Özakkaş

İletişim:

Adres: Terapi Enstitüsü Psikoloji Eğitim Danışmanlık

Barış Mah. İzmir Cad. Boğaziçi Apt. A/2 D:1 (Koçtaş Arkası) Beylikdüzü/İstanbul

Tel: 0212 873 84 84 – 0553 562 03 03

Mail:  oktayceceloglu@yahoo.com.tr

There are no comments yet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>