Mehmet Aslan

Psikoterapist OÇİDEP Dan. Mehmet ASLAN

Kısa Özgeçmişim:

1984 yılında Adıyaman’da doğdum. İnsanı anlama ve anlamlandırma merakı hayatımın her döneminde yer buldu. “Hayatın” yaşadığım memleketten ibaret olmadığını üniversiteye gittiğimde anlamıştım. Kıbrıs’ta Yakın Doğu Üniversitesinde Psikoloji bölümünü okudum. Asıl psikoloji öğrenme maceram ikinci memleketim olan İstanbul’da devam ettim.

Hayatımın temel düsturunu Bertrand Russell ve Jean-Paul Sartre’ın sözcüklerinden aldım. “Her şeyin sistemden ibaret olduğu bir yerde fikir ve ruh bakımından ölüm hâkimdir. ” (Bertrand Russell), “İnsan kendinden yarattığı şeyden başka bir şey değildir” ( Jean-Paul Sartre). Yaşamımı bu doğrultuda devam ettirdim.

Yaklaşık dört yıl çok değerli hocalarımla birlikte (Prof.Dr. Gönül Kırcaali İftar [1] , Doç.Dr. Onur Kurt [2] , Yrd. Doç.Dr. Yeşim Aslan [3] ) Otistik Çocuklar İçin Davranışsal Eğitim Programı (OÇİDEP) ekibine dâhil oldum ve Otistik Çocuklar İçin Davranışsal Eğitim Programı (OÇİDEP) için danışmanlık aldı. Otistik Çocuklar İçin Davranışsal Eğitim Programında (OÇİDEP) çeşitli çalışmalar yürüttüm. Anadolu Üniversitesi Zihinsel Engelliler Yüksek Lisans bölümünden Uygulamalı Davranış Analizi dersini bir yıllık program içerisinde aldım. Otistik Çocuklar İçin Davranışsal Eğitim Programı’nda (OÇİDEP) danışmanlık için yeterlilik kazandım. Halen İstanbul’da Otistik Çocuklar İçin Davranışsal Eğitim Programı’nda (OÇİDEP) danışmanlık görevimi yürütmekteyim.

2012 yılından bu yana yoğun olarak Bütüncül Psikoterapi Eğitimi’ni Uz. Dr. Tahir Özakkaş [4] ’tan almaktayım. Psikoloji alanında yapılan birçok çalışmaya ve kongreye katıldım. Bilişsel Davranışçı Terapide Arthur Freeman gibi dünyanın önde gelen isimlerinden eğitim aldım. Son dönemde bilimsel çalışmaların işaret ettiği Duygu Odaklı Terapi’ nin eğitimini aldım ve halen Duygu Odaklı Terapi’ nin kurucu ismi olan Leslie S. Greenberg [5]’den süpervizyon almaya devam etmekteyim.

Depresyon, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Panik Atak, Obsesif – Kompulsif Bozukluğu, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Fobiler, Kişilik Bozuklukları (borderline, narsisistik, şizoid), Kayıp, Yas, Dürtü Kontrol Bozuklukları, Somatizasyon Bozukluğu, Konversiyon Bozukluğu, Hipokondriyazis ,Uyku Bozuklukları, Yeme Bozuklukları, Cinsel Kimlik Problemleri, Stresle Başa Çıkma ve Öfke Kontrolü, Bağımlılık, Kronik yorgunluk, Özgüven Problemleri, Yaşam Koçluğu, Kişisel Gelişim, İletişim Sorunları, Sağlıklı Düşünme ve Karar Verme çalışma alanlarımdan bazılarıdır.

Psikoterapi Enstitüsü Derneği yönetim kurulu üyeliğinin yanı sıra Psikoterapi Enstitüsü e-bülteninin editörlüğünü yapmaktayım. Gazete ve dergilerde yayınlanmış yazılarım vardır.

 Katıldığım Eğitimler:

İletişim:

Adres:

Tel: 0543 203 22 02 – 0212 661 44 81

e-mail: pskmehmetaslan@gmail.com – mail@pskmehmetaslan.com – www.pskmehmetaslan.com

There are no comments yet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>