Adınız *Gülten İkizoğlu kimdir? - Sıradışı Eğitim Hizmetleri ve Psikolojik Danışmanlık, 0212 488 54 68
Gülten

Soyadınız *
İkizoğlu

Doğum Tarihiniz *
23.02.1973

Sabit Telefon *
02124885468

Cep Telefon *
5074886430

Mail Adresi *
gultenikizoglu@gmail.com

Çalıştığınız Kurum ve Göreviniz
Sıradışı Aile Danışma Merkezi- Psikolog-Psikoterapist-

İş Adresi
Basak mah. Yunus Emre cd. Arc carsi 2.blok d.4 Basaksehir Istanbul

Lisans Eğitim Durumu *

Psikoloji

Yüksek Lisans Eğitim Durumu *
Klinik Psikoloji

Şu anda yaptığınız mesleğiniz*
Psikolog

Özgeçmiş

Gülten İkizoğlu, 1992 yılında ortaokul ve lise tahsilini Galatasaray Lisesinde tamamladıktan sonra, 1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. 2008 yılına kadar çeşitli dershane ve kolejlerde psikolojik danışmanlık görevini yürütmüştür. 2008 yılında ise  SıraDışı Aile Danışma merkezini kurmuştur. İstanbul Esenyurt Üni. de Klinik psikoloji yüksek lisansını tamamlamıştır. Alanında birçok eğitimleri tamamlamış,yurt içi ve yurtdışı kongre ve seminerlere katılmış, dernek ve vakıflarda gönüllü psikolog olarak çalışmalarda bulunmuştur.Çeşitli dergi ve gazetelerde yazıları yayınlanmış olup, televizyon ve radyo programlarına uzman konuk olarak katılmıştır. Ergen, Yetişkin ve Çiftlerle çalışmaktadır.

Gülten İkizoğlu, Bütüncül Psikoterapist, EMDR Terapisti Co-Psikodramatist ve Duygu Odaklı Çift Terapistidir. Psikoterapi Enstitüsü Derneği, EMDR Derneği ve Uluslarası Bütüncül Terapiler SEPI  üyesidir. SEPI nin İrlanda’da düzenlediği 31. Uluslarası kongresinde “The analysis of the integrative psychotherapy treatment in unipolar depression” adlı integratif terapi ile tedavi sürecini irdelediği bir major depresyon vakasını bildiri olarak sunmuştur. Yine SEPI’nin ABD Colorado’da düzenlediği 32. kongrede “The relationship between social phobia and narcisistic personality diisorder “isimli Sosyal fobi ile Narsisistik Kişilik Bozukluğu arasındaki ilişkiyi 3 vaka ile irdelediği bildiriyi sunmuştur. Bu sunumunda Psikoterapi Enstitüsünü başarıyla temsil etmesi dolayısıyla enstitü tarafından ödüllendirilmiştir. 1.Ulusal Bütüncül Kongresinde yaptığı sözlü bildiri kongre ödül kurulu tarafından ödüle layık bulunmuştur. 2.Ulusal Bütüncül Kongresinde ” Zihinsel Kanser OKB’ye Bütüncül Yaklaşım” konulu panelde Bütüncül yaklaşımla tedavisi yürütülen OKB vakasını sunmuştur.23.Psikodrama Konferansında “En yaratıcı Psikodrama Tanımı” yarışmasında birincilik kazanmıştır.

İngilizce ve Fransızca bilen Gülten İkizoğlu evli ve 2 çocuk annesidir.

 

Almış Olduğu Eğitim ve Sertifikalar

Çocuk ve Ergen Ruh sağlığı Hastalıkları(2004 Prof.Dr Mücahit Öztürk )WISC-R Zeka Testi Eğitimi(1997)Gestalt Terapi Eğitimi( 2006),Objektif Çocuk Testleri Eğitimi ( Benton Görsel bellek, Bender-gestalt, Metropolitan testi, Denver 2, Agte, Porteus labirentleri, Gesell gelişim testi, Goodenough, Peabody Dil gelişimi, Kohus küpleri, Catell zeka testi, Frostig testi),Projektif Çocuk Testleri Eğitimi ( C.A.T, Luisa Duss, Beier),D2 Dikkat testi, Burdon Dikkat testi, Frankfurter Dikkat testiMMPI Kişilik TestiBilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi,Aile Danışmanlığı Eğitimi(IFTA),Hipnoterapide Hızlı İndüksiyon Teknikleri
Bütüncül Psikoterapi Eğitimi( Teorik,Formülasyon,Süpervizyon) ,Duygu Odaklı Bireysel Terapi Eğitimi (L.Greenberg)Duygu Odaklı Çift Terapisi Eğitimi(T.Özakkaş)Motivation System and Model Scenes Workshop(Lichtenberg)İlişkisel Psikanaliz(T.Özakkaş, Fossage)Bütüncül Grup Şema Terapi Eğitimi(Judith S.Read)
Psikodrama, EMDR Eğitimi(1. ve 2. Düzey, DBE), EMDR ile Yetişkin Bağlanma Sorunları Eğitimi(DBE), Sanat Terapisi Eğitimi(S. Halmatov)

There are no comments yet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>