Dr. Frank M. Dattilio Kimdir?

Frank M. DATTILIO, Ph.D., ABPP, bilişsel davranışçı terapide dünyanın en önde gelen isimlerinden biridir. Harvard Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü ve Pensilvanya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Pensilvanya, New Jersey, New York ve Delaware eyaletlerinde psikolog lisansı bulunmaktadır.

Dr. Dattilio hem klinik psikoloji hem davranışçı psikoloji alanında Amerikan Profesyonel Psikoloji Kurulu (ABPP) tarafından lisanslıdır. Bilişsel Terapi Akademisi (ACT) kurucularındandır. Dünya çapında önde gelen pek çok üniversitede ve tıp fakültesinde misafir öğretim üyesi olarak görev yapmıştır.

Amerikan Psikoloji Birliği tarafından verilen Seçkin Psikolog Ödülü, Pensilvanya Psikolojik Birliği tarafından verilen Psikoloji Bilim ve Mesleğine Üstün Katkı Ödülü, Philadelphia Klinik Psikoloji Birliği tarafından verilen Psikolojiye ve İnsanlığa Üstün Katkı Ödülü gibi pek çok ödüle layık görülmüştür. 2010 yılınsa Pensilvayna Evlilik ve Aile Terapisi Birliği (PAMFT) tarafından verilen 2010 yılının Evlilik ve Aile Terapisti Ödülünü almıştır.

Dr. Dattilio’nun etkin araştırma alanları bilişsel davranışçı terapi, klinik ve adli psikoloji, vaka bazlı soruşturmalardır.

Dr. Dattilio’nun anksiyete bozuklukları, adli ve klinik psikoloji, evlilik ve aile çatışmaları konularında 250’den fazla mesleki yayımı ve 17 kitabı bulunmaktadır. Dünyanın pek çok ülkesinde eğitim ve seminerler vermektedir. Kitapları 27 dile çevrilmiş, dünyanın 80 ülkesinde yararlanılmaktadır.

There are no comments yet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>