DUYURU

Kongre Davet

Psikoterapi Enstitüsü Darıca Eğitim ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşmesi planlanan 7. Ulusal Bütüncül Psikoterapi Kongresi 29-30 Eylül, 1 Ekim 2023 tarihlerinde hibrit olarak gerçekleşecektir.

7.Ulusal Bütüncül Psikoterapi Kongresi

Kongremizin yüz yüze kontenjanı dolmuştur, kayıt yaptıracak katılımcılarımız zoom üzerinden online olarak katılım sağlayabileceklerdir.

 

Kongrede bildirilerini sunan hocalarımızın izni dahilinde olan çalışmalar, kongre bitiminden 15 gün sonrasına kadar katılımcılarımızın erişimine açılacaktır.

Sizleri 29-30 Eylül, 1 Ekim 2023 tarihleri arasında Psikoterapi Enstitüsü Darıca Eğitim ve Kongre Merkezi’nde hibrit olarak (hem yüz yüze hem de online model) düzenlenecek 7.Ulusal Bütüncül Psikoterapi Kongresi’ne davet etmekten mutluluk duyuyoruz. 20 yıl önce başlayan serüvenimize hızlı ve emin adımlarla devam etmekteyiz. Büyüyerek, olgunlaşarak, evrimleşerek, birlik ve beraberlik içinde büyümeye ve ilerlemeye devam ediyoruz. Bu çalışmalarımız ve emeklerimizin bir nişanesi olarak 7. Ulusal Bütüncül Psikoterapi Kongresi’ni gerçekleştirmek onur ve başarılarımızın bir simgesidir.

            Kongremizin temel amacı; bütüncül psikolojinin, bütüncül psikoterapinin, psikoterapideki entegrasyon çalışmalarının, bütüncül psikoterapinin klinikte ve gelişimsel hayatta uygulanmasının ele alınması ve bütüncül yaklaşımlar bağlamında olgu analizlerinin yapılmasıdır.

 Ülkemizdeki ve dünyadaki güncel gelişmeleri sizlerle paylaşmak ve aynı zamanda ruh sağlığı profesyonelleri arasındaki iletişimi, iş birliğini arttırmak ve ülkemizdeki ruh sağlığı profesyonelleri yetiştiren kurumlar ve konu ile ilintili bilimler alanının iletişiminin ve iş birliğinin gelişimine katkıda bulunmaktır.

Psikoterapi Enstitüsü Ltd. Şti. olarak ev sahipliğini üstlendiğimiz bu kongremizde temel olarak; özellikle iki kişilik terapilerin geldiği son noktadaki; psikoterapilerde çağdaş gelişmeler ile ilintili olarak eğitim, uygulama, terapötik teknikler, interdisipliner ve transdisipliner çalışma modelleri planlanmaktadır.

Teknik Ekibimiz, bilim kurulu ve düzenleme kurulu sizler için, mesleki ve bilimsel açıdan son gelişmelerin paylaşılacağı ve tartışılacağı, bu alana gönül veren dostlarımızı bir araya getiren önemli bir etkinlik düzenlemek için çalışmalarına son hızla devam etmektedir. Katılımlarınızı ve desteklerinizi bekliyoruz.

Saygılarımızla,

Kongre Eş Başkanı Dr. Öğr. Üyesi F. Zehra Ercan

Kongre Eş Başkanı Tahir Özakkaş

7.Ulusal Bütüncül Psikoterapi Kongresi

29-30 Eylül, 1 Ekim 2023

Psikoterapi Enstitüsü, Bayramoğlu, Darıca/Kocaeli

A M A Ç

7.Ulusal Bütüncül Psikoterapi Kongresi’nin amacı; Türkiye’deki Ruh sağlığı profesyonellerinin son 30 yılda dünyada yapılmış olan Psikoterapilerde Çağdaş Gelişmeler ile ilintili Bütüncül Psikoterapi araştırmaları, uygulamaları ve sonuçları hakkında bilgilerin paylaşılması ve becerilerin geliştirilmesidir.

H E D E F

Bütüncül Psikoterapi yaklaşımında Psikoterapilerde Çağdaş Gelişmeler ile ilgili teori ve uygulama süreçlerine ışık tutulacak ve tartışılacaktır.

Katılımcılara psikoterapide Psikoterapilerde Çağdaş Gelişmeler ile ilintili olarak Bütüncül Psikoterapi’nin farklı uygulamalarının içeren; sunumlar, paneller, tartışma grupları, uzmanla buluşma, atölye çalışmaları, video gösterimleri, canlı modelleme, vaka tartışmaları ve kapsamlı rol oynama uygulamaları yoluyla derinlemesine beceri eğitimi verilmesini temin etmek.

*** Kongre esnasında mahrem bilgilerin paylaşılması nedeniyle ses ve görüntü kaydı almak kesinlikle yasaktır.

Tespit edilmesi halinde, katılımcı kongreden çıkarılacak ve suç duyurusunda bulunulacaktır!

HEDEF GRUP

Doktorlar, Psikologlar, Psikolojik Danışmanlar, Sosyal Hizmet Uzmanları, Psikiyatri Hemşireleri ve bu alanlardan birindeki öğrenciler.

 Lisans eğitimi farklı olup da bu eğitime başvurmak isteyenlerin klinik psikoloji alanında yüksek lisansını tamamlamaları gerekmektedir.

Bu kongreye özel olmak kaydı ile; Aile Danışmanları, Hemşireler, Okul Öncesi Öğretmenleri, Özel Eğitim Öğretmenleri, Çocuk Gelişimi Uzmanları yukarıda ismi geçen lisans bölümleri ile ilintili herhangi bir bölümde yüksek lisans yapmış olanlar ve öğrencileri de katılabilirler.

K A T I L I M C I   S A Y I S I

200 kişi

Kayıtlar kişi sayısı ile sınırlı olduğu için ödeme ve başvuru sırasına göre kabul yapılacaktır. Kayıt yaptıran kişiler her gün güncellenerek www.psikoterapi.com sitesinde yayınlanacaktır. 

S Ü R E

3 Gün

09.00-18.00 arası

Toplam 24 saat

KATILIM BELGESİ

Katılımcılara, kongre sonrasında katılım gösterdikleri atölye çalışması ve kongre oturumlarına ait Psikoterapi Enstitüsü LTD. ŞTİ. onaylı katılım belgesi verilecektir.

BİLGİ ve KAYIT İÇİN

bilgi@psikoterapi.com

0262 653 66 99

0532 267 47 94

K O N G R E   Y E R İ

Psikoterapi Enstitüsü, beklenmedik durumlarda her zaman eğitim yerini, tarihini, saatlerini değiştirme ya da eğitimi online platforma taşıma hakkını saklı tutar.

Adres: Psikoterapi Enstitüsü Bayramoğlu Eğitim ve Kongre Merkezi

Bayramoğlu Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. “Terapi İş Merkezi Bayramoğlu” Dış Kapı No: 285 D:29,

Darıca / KOCAELİ

Tel: 0262 653 6699 Gsm: 0532 2674794

www.psikoterapi.org / www.psikoterapi.com / www.psikoterapienstitusu.com

 

K A T I L I M   Ü C R E T İ

Erken kayıt indiriminden faydalanmak için kongre kayıt ücretinin tamamının ödenmesi gerekmektedir. Kongre ücretinin tamamının ödenmesi durumunda adınız kesin kayıt listesine eklenir.

Online Katılım Ücreti

Ön kayıt ücretini ödemiş olmanız kesin kayda geçtiğiniz anlamına gelmez. Ön kayıt sınırlı sayıda kursiyerimiz kabul edileceği zaman sırayı belirler. Aday kursiyer,kesin kayıt ücretini ödeyene kadar ya da eğitim öncesinde ödemesini senet/kredi kartı ödemesi ile resmiyete dökene kadar kesin kayda geçmiş sayılmaz ve olası ücret değişikliklerinden sorumlu olur.

Kesin kayıt ödemesini alttaki linklerden yapabilirsiniz.

 PED Üyeleri İçin Kredi kartı ile ödeme için tıklayınız.

 PED Üyesi Olmayanlar İçin Kredi kartı ile ödeme için tıklayınız.

Öğrenciler için kredi kartı ile ödeme için tıklayınız.

Ön Kayıt veya Kesin Kayıt Ücretini, aşağıdaki hesap numaralarımıza EFT/Havale olarak ödeyebilirsiniz. Banka dekontunu, açıklama kısmına “7.Ulusal Bütüncül Psikoterapi Kongresi Ücreti” yazarak basvuru@psikoterapi.com adresine göndermenizi rica ederiz. 

    20.09.2023’den sonra ve masa başında kayıt ücreti (KDV Hariç) Sonrası
Lisans Öğrencileri   1500 TL (1650 KDV Dahil)
Dernek Üyeleri   1750 TL (1925 KDV Dahil)
Dernek üyesi Olmayanlar   2500 TL (2750 KDV Dahil)

 


Hesap No:

Psikoterapi Enstitüsü Eğ. Araş. Sağ. Org. Dan. Ltd. Şti.

T.C. İş Bankası Darıca Şubesi

Şube Kodu: 2425

Hesap: 0432025

IBAN: TR74 0006 4000 0012 4250 4320 25

Kaydın İptali ve Geri Ödeme Politikası

Kayıtlarını iptal etmek isteyen katılımcıların e-posta (bilgi@psikoterapi.com) yoluyla kayıt iptal talebinde bulunmaları gerekmektedir. Kongre tarihinden iki ay önce yapılan iptallerde kongre ücretinin yüzde 80’i, bir ay önce yapılan iptallerde yüzde 50’si katılımcıya geri ödenecektir. Kongreye bir aydan az bir süre kala yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmayacaktır.

Psikoterapi Enstitüsü 

Psikoterapi Enstitüsü’nün amacı, ülkemiz insanının kültürel, geleneksel ve yerel yapısına uygun psikoterapi teknik ve yaklaşımlarının belirlenmesi, dünya uygulamalarının geçerlilik ve güvenirliliğinin saptanması, psikoterapi uygulamalarının yasal altyapısının oluşturulması için savunuculuk (advocacy) ve iletişim ağı (networking) çalışmalarının yürütülmesi, ruh sağlığı profesyonellerinin uygulama bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine destek olunmasıdır. Bu amaçla 2005 yılında kurulan Psikoterapi Enstitüsü Ltd. Şti., bünyesinde psikolojik sorunların terapisi ile birlikte ruh sağlığı alanında çalışan uzmanların psikoterapi bilgi ve becerilerini geliştirmesine yönelik eğitim çalışmalarını yürütmektedir.

Psikoterapi Enstitüsü Ltd. Şti. ticari faaliyetlerini sürdürürken ulusal ve uluslararası sivil toplum örgütü ve ticari kurumlarla iş birliği içinde bulunmaktadır. Bu çerçevede Türkiye’nin birçok şehrinde şube ve temsilcilik yapılanmasına giden; Psikoterapi Enstitüsü Derneği, Hipnoz Derneği ve Duygu Odaklı Terapi Derneği ile işbirliği yapmasının yanında; Uluslararası Duygu Odaklı Terapi Birliğinin kurumsal yetkili tanınmış enstitüsü, IAPSP derneğinin Türkiye kurumsal temsilcisi, SEPİ’nin Bölgesel Ağ Temsilcisi statülerini devam ettirmektedir.

Uluslararası kurum ve kuramcılarla inşa ettiği güçlü bağlar ve köprüler sonucunda Psikoterapi Enstitüsü Bünyesinde çeşitli kuramlara dayalı terapi eğitimlerine aracılık edilmiş, farklı kuramlarda (TFP, SSDP, Masterson Yaklaşımı, DOT-B, DOT-Çift vb) bir çok terapist, süpervizör ve eğitmen yetiştirilmiştir.

Yüz Yüze Katılımcı Listemiz

SIRA AD SOYAD
1 ERKAN ÖZEN
2 İHSAN YAMLI
3 BAHTİYAR ERASLAN ÇAPAN
4 TUĞBA OKUR
5 CANSU KARAMAN
6 NESRİN SEZEN
7 HASRET PİŞMİŞOĞLU
8 BEYZA ATLI BOZKURT
9 PINAR AĞIRSOY
10 HURİYE KOCAMAZ
11 DENİZ SAĞ
12 EMRULLAH KILIÇ
13 KENAN TURAN
14 AYŞE ERENLER GÜLÇİMEN
15 SERPİL KIRIM
16 AYSUN AKTAŞ ÖZKAFACI
17 AYŞİN AKDAĞ
18 ÜMİT AKÇAKAYA
19 BERİVAN EDEMEN ŞENTÜRK
20 TEMUÇİN OLCAYTO
21 HALUK ALAN
22 SERRA SEYLİN ALAN GENCAL
23 MEHMET AKİF AYDIN
24 KAMİL TUZGÖL
25 AYŞE DEVRİM BURÇAK
26 ASLIHAN BEYZA ODABAŞ
27 ELİF BAYBUĞA
28 AHMET ÇORAK
29 PEKAY AYDIN
30 FATMA CANAN GÜLLÜ
31 TAHİR ÖZAKKAŞ
32 ALİ ENGİN UYGUR
33 HASAN DEMİR
34 BETÜL SEZGİN
35 MEHMET TEKNECİ
36 CÜNEYT OKCU
37 MUSTAFA TUNCER
38 HÜLYA KUŞ
39 ARZU DEMİROK
40 FATIMANUR KONUKPAY AŞAĞIDAĞ
41 HANDAN MACİT
42 SİNAN GÜZEL
43 OKYANUS RENGİN GÜZEL
44 BUĞRA KAL
45 HABİBE AYKAN
46 TUĞBA ÖZDEN
47 BETÜL ÇETİN
48 GÜLHAN GÜÇLÜ TELCİ
49 MEHMET ERDEM MEHMETOĞLU
50 BURAK ŞENSÖZ
51 SELİN YURDAKUL
52 RAHŞAN SENA ÖZDEMİR
53 ERDEM AKGÜN
54 EMİNE HİLAL ULUĞ
55 SİNEM ARITEMİZ
56 ESRA ÇETİNKAYA
57 MAKBULE SAKA
58 FERİDE KOÇAK CAN
59 BÜŞRA BAYRAM
60 NECDET DÖNMEZ
61 GÜLNAR HABİBOVA DOĞAN
62 BEYZA NUR DUMAN
63 NUR AYDOĞAN
64 GÜLŞAH ALCAN ÇAPRAZ
65 SENA ANLAR
66 BETÜL ÖZPAMUKÇU
67 CEM DOĞAN
68 ŞANVER YEREBAKAN
69 FUNDA TUZGÖL
70 ESMA TEKİN
71 ŞEYMA BOYDAK
72 YUSUF KAVUN
73 İSA SOYLAMIŞ
74 AYŞEGÜL SEFÜNÇ
75 SİMAY KOCAL
76 HUDE NAZİFE AKTEPE
77 SİBEL SENEM
78 FATMA AKBULUT
79 FATİH PULAT
80 SEMA SENEKÇİ KOCAMAN
81 HAVVA GÜL DİKİCİ
82 EZGİ KILIÇ
83 DAVUT CEYLAN
84 DERYA ŞENEL DEMİR
85 HİLAL BERRE GÜNGÖR
86 NAZDAR KARAÇAVUŞOGLU
87 YILDIZ BALABAN
88 ŞEVVAL SAYDAM
89 ZEHRA ŞEKER
90 BÜKE ÇETİN YILMAZ
91 AHMET BURAK DİNÇ
92 SEFA MERVE ARAL
93 KARDELEN DUDULAR
94 NİMET ZENGİNER KİRİŞCİ
95 GÜLİSTAN DUYGU YAZAR
96 KADİR GÜNDOĞDU
97 MÜRÜVVET ECE KAFALIGÖNÜL
98 NİHAL HACIOĞLU
99 TUĞBA ODABAŞI
100 BİRGÜL ÇİL
101 YEŞİM ÇELİK YILDIRIM
102 YASEMİN KAPUKAYA
103 ŞULE ŞEN
104 KÜBRA ÜZÜMCÜ
105 MÜYESSER ANAR
106 TUBA OK ERGÜN
107 İREM AZİZOĞLU
108 GAZAL AYHAN
109 AHSEN GÜNDÜZ
110 HİLAL İÇER
111 GÜLSEN NEVİN AKTAŞOĞLU
112 BİLGE DEMİRTAŞ
113 ÖZGE ÖNER
114 İSHAK BÜYÜKYILDIRIM
115 KÜBRA ERASLAN
116 ADEM DEMİRKAN
117 BEYZA KARA DEMİRKAN
118 ŞENAY ESEN
119 HATİCE DİDEM UZUNHELVACI
120 BENGİSU KALYONCU
121 MERVE DUMAN
122 MURAT HÖKELEK
123 MUKADDER BÜYÜKESKİL
124 ÖZGÜR KARTAL
125 AYŞE GÜL DURMUŞ
126 ELİF İMAMOĞLU
127 HATİCE KÜBRA ÇELİK
128 NAZMİYE DİNÇ BAYAR
129 MERVE TÜMKAYA
130 VUSLAT KÖSE
131 ESRA KİPER
132 MÜNİRE ŞAFAK
133 ÖZGE ŞAHİN AYTEN
134 TEMEL KOÇAK
135 NURHAYAT YÜKSEL
136 SEMA KARAOĞLU
137 AYŞE NEŞE AYDIN
138 ZELİHA YEĞİN
139 CEM BERBER
140 AYŞE NİDA DURNA
141 NESLİHAN KORKMAZ
142 ADEL AYCAN
143 HÜSEYİN ÖZDEN
144 BAŞAK KARAZAĞ
145 ÖMER FARUK AYTEN
146 NİLAY KOÇ KUT
147 ELİF DEMİREL
148 FEYZA UZUN
149 FATİH ALHAN
150 BELKIS PESEN
151 AYŞEGÜL DOKUZ SİNGH
152 SEBİHA ÇOLAK ÜRER
153 MUSTAFA KAPUKAYA
154 HÜLYA ŞAHİN
155 ELİF TEMİZEL
156 ŞEYMA NUR ÖZHAZAR
157 RANA YANGIN
158 ŞULE DOYAROĞLU
159 AKBEL ÇOBAN
160 YÜKSEL GÜLER
161 ZEYNEP YÜKSEL
162 GÜL ÖZLEM BÜYÜKBAY
163 MEHMET ŞİYAR DOĞAN
164 EMRE EREN BALCI
165 TUĞBA KENAR
166 KÜBRA YILMAZ
167 AYŞE GÜLTEKİN KUMAŞ
168 FATIMA TUBA AKDAĞ
169 BAYRAM ÖZGÜR ÖZDEN
170 SELMAN NURİ GÖKGÖZ
171 MÜBERRA ÖZLÜK
172 ZEYNEP BÜLBÜL
173 SAİME RİKKAT PESEN
174 HATİCE SAĞLAM
175 AYBÜKE TÜRKSEVEN
176 SAMET DİNÇ
177 BEYZANUR HEKİMOĞLU
178 GÜLÇİN ŞAHİN
179 MEHTAP FİLİK
180 TERANE MOHSUNOVA
181 FİRUZA ALİYEVA
182 DEREN İLHAN
183 BERRA NUR DEMİRCİ
184 ERAY ÖZİNAN
185 FÜSUN UYSAL
186 NAZLI ALİOĞLU
187 ESRA YILMAZ
188 ŞEYDA CANBAY
189 ALPER TEKOLUK
190 OZAN ÖZTÜRK
191 ONUR ŞAHİN
192 AYNUR BOYRAZ
193 MERVE UYAR
194 İBRAHİM TOPACIK
195 ELİF PULA
196 İBRAHİM CENGİZ
197 MELEK SARITEPECİ
198 SERENAY TOPCU GÜRKAN
199 LALE ALLAHVERDİYEVA
200 ZEYNEP GAMZE KALKANLI
201 ESRA AKCAN

Online Katılımcı Listemiz

SIRA AD SOYAD
112 ABDULLAH GÖG
3 ALİ KANOĞLU
42 ALİ RIZA DÜRÜ
74 ANIL YAZGAN
67 ASLI NUR ÖZKAN
77 AYSUN ERTİKİN
45 AYŞE FATMA DÖNMEZ ALTUN
17 AYŞE İDİL BURGAZ
20 AYŞE KARA
86 AYŞENUR AK
87 BAKİ SERİN
32 BEYZA DİKİCİBAŞI
82 BUKET SARIBIYIK
109 BURCU ÖZÇELİK
56 BURÇİN ERDEM KINAŞ
48 BÜŞRA KOCA
33 BÜŞRA RÜMEYSA ACAR
43 BÜŞRA TATARİ ÇELİK
5 BÜŞRA YILMAZER KAYA
7 CANAN AYDIN
61 ÇİĞDEM ÇİFCİ KAYGUSUZ
81 DENİZ İLTER
10 DİLEK BAŞARAN
69 DUYGU TATLIDİL
39 ELANUR RÜZGAR
51 ELİF BAKIŞ
93 ELİF KOCAAĞA AKGÜN
27 ELİF ÖZATA
25 EMİNE KESKİN
79 ENES BÜLBÜL
78 ERDAL AKKAŞ
31 ESMA AKSOY
104 ESMA ARİCE
108 ESRA BAYAR
95 ESRA ETLİ
107 ESRA TORAK
75 FATMA BOSTAN
102 FATMA GÜRAY
106 FATMA MİNA BAŞARAN
96 FATMA TERZİ
71 FATMA ÜNLÜ
4 FERHAN TUBA KUTLU
63 FİLİZ CANSEVER
54 FURKAN ZEYBEL
50 GAMZE AKYÜZ
12 GAMZE ARSLAN
14 GÖZDE BATMAZ
22 GÜLİZAR MAYDA ŞAHİN
30 GÜLŞAH ACAR
94 GÜNER KARACASU
28 GÜNEŞ KÜÇÜK
92 GÜNEY TOPRAK ŞAHİN
53 HACER KENAR
40 HAFİZE BACARAN
16 HAFSA ZENGİN
59 HANDAN KILINÇ
38 HASAN GÜNEŞ
97 HASAN İNCE
18 İBRAHİM GÜNGÖR
15 İREM BOZOĞLU
58 İSMAİL AKDEMİR
9 KEVSER TOP
60 LEYLA UÇAR
84 LÜTFİYE ŞEKER
66 MELİKE YALINKILIÇLI
103 MERVE DOĞANLAR
99 MERVE ERKAN
72 MERVE NUR ÖZTÜRK
11 MURAT CAN ÇETİNKAYA
85 NAZLI KARATAŞ
68 NECLA KOÇAK
83 NESLİHAN HİLAL CİNCİ
8 NİL TOPALOĞLU
101 NİLAY DEMİRCİ
91 NİLÜFER KALBUR
46 NURCAN AYDAY
100 ÖZGE FAYDALIEL BALCI
65 ÖZLEM ANDİÇEN
6 ÖZLEM ÖZDEMİR ÇETİN
98 PINAR EKMEKÇİ
89 RABİA YALÇIN
57 RUKİYE CEYHAN
88 SALİHA BARAN
64 SALİHA ÇELİK
23 SEBA NUR SARAL
26 SEKİNE İPEK ÖCALAN
29 SELCEN ERTÜRK
41 SEMA SAÇLI
37 SENA BULUT
73 SENA DORUK
105 SENA SOYLU
76 SERÇİN YALÇIN ÇAVUŞ
52 SEVDA AKSEL
90 SEVGİ YARAMIŞ
21 SEVİL PAKER
36 SEVİM KETENCİ
110 SIDIKA NUR YAĞCI
80 SİNEM ŞİMŞEK
55 SUEDA DUYAR
70 SÜMEYYE DEMİR
47 ŞADAN ÖZDEMİR
35 ŞENGÜL YEŞİLDAĞ
111 TİLBE TAYHAN
2 YASİN AĞIRBAŞ
49 ZELİHA GÖKTAŞ
19 ZELİHA YEĞİN
62 ZEYNEP ERGÜÇLÜ
  AYNUR BOYRAZ

 Uzm. Dr. Tahir Özakkaş

Kongre Başkanı Tahir Özakkaş Kısa Özgeçmiş

SON BİLDİRİ GÖNDERME TARİHİ 24 AĞUSTOS 2023’TÜR. 

 

Çözüm Ortaklarımız

 

 

                                                        

 

 

Çözüm Ortaklarımız
There are no comments yet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>