Değerli Arkadaşlar,
Bu hafta sonu Kendilik Psikolojisinin akımlarından biri olan “Güdülenme Sistemleri Kuramı” nın 2. Atölye Çalışmasını yapacağız.
Yazmaya çalıştığım ve uyguladığım “Rölatif Bütüncül Psikoterapi” yaklaşımımım ile büyük oranda örtüşen bu çalışmaya iştirak edeceğinizi umuyorum.
James L. Fosshage, Ph.D., P.A. aramıza 30 Nisan Cumartesi öğleden sonra uzaktan eğitim yoluyla video konferans şeklinde katılacak. Canlı soru alıp cevaplayacak, anında tercüme yapılacak. 29-30 Nisan 2016 ve 1 Mayıs 2016 ben anlatacağım. 30 Nisan saat 13.20 da James L. Fosshage, Ph.D., P.A.’e bağlanacağız. Konuyu özet olarak tekrarlayıp, sorularımız olursa cevap verecek.
Katılımınızı bekler, sevgilerimi sunarım

A T Ö L Y E   Ç A L I Ş M A S I

James L. Fosshage’ in İLİŞKİSEL KENDİLİK PSİKOLOJİSİ’NE KATKILARI:
KENDİLİK PSİKOLOJİSİ VE İLİŞKİSEL PSİKANALİZİN EVRİMİNDE ANAHTAR NOKTALAR ve RÜYALARIN İŞLEMLENMESİ

Tahir Özakkaş MD., PhD.

30 Nisan – 1 Mayıs 2016

Psikoterapi Enstitüsü, Bayramoğlu

 BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

A M A Ç

James L. Fosshage’in ilişkisel psikanaliz ve kendilik psikolojisinin kuramsal evrimine katkıları, güdülenme kuramı, rüyalara getirdiği işlemleme süreci ve klinik etkileşimleri ve klinik uygulamaya etkileriyle birlikte incelemek.

K A P S A M

Kendilik psikolojisi ve psikanalizin evriminde kritik noktalar

Psikolojik örgütlenmenin oluşumu ve dönüşümündeki örtülü ve açık süreçler

Çağdaş kendilik psikolojisi

Güdülenme kuramı ve psikanaliz

H E D E F G R U P

Psikiyatristler, Aile Hekimleri, Doktorlar, Psikologlar, Psikolojik Danışman ve Rehberlilk Mezunları, Sosyal Hizmet Uzmanları ve Psikiyatri Hemşireleri; bu alanlarda lisans ve/ya yüksek lisans mezunları ve öğrencileri.

S Ü R E

2 gün

09:00-18:00

S E R T İ F İ K A S Y O N

Katılımcılara atölye çalışması sonunda Psikoterapi Enstitüsü onaylı Katılım Belgesi verilecektir.

BİLGİ ve KAYIT İÇİN:

basvuru@psikoterapi.com

0262 653 66 99

E Ğ İ T İ M   Y E R İ

Psikoterapi Enstitüsü Eğitim ve Kongre Merkezi

Bayramoğlu Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. No: 285

Bayramoğlu-Darıca/KOCAELİ (İstanbul-Kadıköy 30 km uzaklıkta)

Tel : 0262 653 6699

www.psikoterapi.org / www.psikoterapi.com / www.psikoterapienstitusu.com

 K A T I L I M   Ü C R E T İ

Psikoterapi Enstitüsü Derneği ve Hipnoz Derneği Üyeleri – 600 TL

Dernek Üyesi Olmayanlar – 700 TL

*Katılım ücreti atölye çalışması materyalleri ve kahve arasını içerir. Katılım ücretlerine %8 KDV dahil değildir. Banka havalesinde yatırılan miktara KDV eklenmemesi durumunda konferans kayıt masasında tahsil edilecektir. Banka dekontunu basvuru@psikoterapi.com adresine e-posta yoluyla veya aşağıdaki adrese posta yoluyla iletmenizi rica ederiz.

Hesap No:

Psikoterapi Enstitüsü Eğ. Araş. Sağ. Org. ve Danışmanlık Ltd. Şti.

İş Bankası Darıca Şubesi

2425 – 0432025

TR740006400000124250432025

James L. Fosshage, Ph.D., P.A.

Uluslararası Psikanalitik Kendilik Psikolojisi Birliği (IAPSP) Kurucu Başkanı; Uluslararası İlişkisel Psikanaliz ve Psikoterapi Birliği (IARPP) Danışma Kurulu Üyesi. Ulusal Psikoterapi Enstitüsü (NYC) Eş Kurucusu, Yönetim Kurulu Başkanı ve Öğretim Üyesi; Öznellik üzerine Psikanalitik Çalışmalar Enstitüsü (NYC) Kurucu Öğretim Üyesi; New York Üniversitesi Psikoterapi ve Psikanaliz Doktora Sonrası Programı Klinik Psikoloji Profesörü (İlişkisel çalışma alanının eş kurucusu); Stephen Mitchell Center (NYC) Öğretim Üyesi. Psychoanalytic Inquiry, International Journal of Psychoanalytic Self Psychology, Psychoanalytic Dialogues dahil olmak üzere 7 derginin yayın kurulundadır. Yüzden fazla psikanalitik yayının ve yedi kitabın yazarıdır. Rüyalar üzerine yazıları ilk olarak 1978 tarihli, Clemens Loew ile birlikte hazırladığı, Dream Interpretation: A Comparative Study kitabında yayımlanmıştır. Joseph Lichtenberg ve Frank Lachmann ile birlikte kaleme aldığı son iki kitabı: A Spirit of Inquiry ve Psychoanalysis and Motivational Systems: A New Look. Halihazırda psikanalitik değişimin örtük ve açık boyutlarına odaklanan kitabı üzerinde çalışmaktadır. Ulusal ve uluslararası çok sayıda konferans vermiştir. ABD, Kanada ve Avrupa’da beş psikanalitik enstitünün de Danışma Kurulu Üyeliği ve/ya öğretim üyeliği ve süpervizör analisti konumundadır.

There are no comments yet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>