Alerji ve Deri Hastalıklarında

Hipnoterapi

Uz. Dr. Tahir ÖZAKKAŞ

        “…İnsan somasının nasıl psişiğini etkileyip kişiyi mutlu veya mutsuz kıldığına tanık olduk ise; insan psişiğindeki dalgalanmaların bedensel fonksiyonlara verdiği arızaları da gözlemledik. İnsandaki enfeksiyon hastalıklarının, yaralanmaların, felçlerin, bedensel organik problemlerin insanı ciddi olarak üzdüğünü ve ruhsal yönden yıkıma sürüklediklerini müşahade ettik.

        İşte insanın psişiğinde kopan fırtınalar, en belirgin olarak insan cildinde cevap bulmaktadır. Yıllardır merak ettiğim; “Deri ruhun aynasıdır.” veciz sözünün anlamın yeni yeni kavradım. Kıymetli dermatolog Doç. Dr. Özcan AŞÇIOĞLU ile yaptığımız sohbetler esnasında, bu sözün derinliklerine inmeye çalıştık. İnsan cildinin bu esrarengiz özelliği beni çok cezbetti…”

        Uz. Dr. Tahir Özakkaş’ın bu eseri, insan ve insan ötesini araştırmak isteyenlere ilginç, esrarengiz bir yöntem ve sonsuz sayıda imkân sunmaktadır. Bu kitap, özellikle allerji ve deri hastalıkları üzerinde çalışan terapistlerin,  güçlü bir tedavi uygulaması olan hipnozu incelemek ve anlamaya çalışmak için merakla okuyacağı eşsiz bir kaynak kitaptır.


Psikoterapi Enstitüsü Kitap Satış Sitesi

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ