Uz. Psikolog Nevhan Varol

E-mail: nev@nevtherapia.com

GSM : 0533 326 8453

 

HAKKINDA

        1967 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve ortaokul eğitimlerini Ankara’da, lise eğitimini ise İstanbul’da tamamladı. 2012 yılından bu yana kurucusu olduğu Nev-i Therapia / Mikado Psikolojik Danışmanlık Merkezinde çalışmaktadır. 2006-2012 tarihleri arasında Psikoterapi Enstitüsü’nde psikoterapist ve eğitmen olarak çalışmıştır. 1995-2005 tarihleri arasında farklı sivil toplum kuruluşlarında, Avrupa birliği projelerinin başvuru, uygulama ve değerlendirme aşamalarında proje koordinatörü olarak çalıştı. Bu alandaki ilgi alanları, cinsel sağlık, kadın hakları, insan hakları, demokrasi, yerel yönetim ve yönetişim, afet çalışmaları, yetişkin eğitimi gibi konulardır. Psikologlar Derneği üyesi olan Varol, aynı zamanda Psikoterapi Enstitüsü Derneği’nin kurucu üyesi olup, yönetim kurulunda 2011 sonuna kadar genel sekreterlik görevini yürütmüştür. Şiir, deneme yazmak, fotoğraf çekmek uğraşıları arasındadır. Bir çocuk annesidir.

EĞİTİM

        1995 yılında, İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü lisans eğitimini takiben, aynı üniversitenin İşletme Fakültesi Davranış Bilimleri’nde lisansüstü eğitimini 1998 yılında tamamlamıştır. 2005-2008 tarihleri arasında Psikoterapi Enstitüsü bünyesinde Bütüncül Psikoterapi teroik, formülasyon, süpervizyon eğitim aşamalarını tamamlamıştır. 2009-2012 yılları arasında Masterson Instıtute/New York’tan Kendilik Bozukluklarının tedavisi üzerine süpervizyon almıştır. 2000 yılında Avrupa Transaksiyonel Analiz Derneğinden 1.Düzey TA eğitimini tamamlamıştır.

 

ÇALIŞMA ALANI

        Çalışma alanı, kişilik bozukluklarının psikoterapisinde Bütüncül Psikoterapi ve Masterson Yaklaşımı uygulamalarıdır.

There are no comments yet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>