sema kahveci

 

Psk. Sema KAHVECİ KAANOĞLU

Psikolog/Psikoterapist Sema KAHVECİ KAANOĞLU, Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü, 2009 mezunudur. Selçuk Üniversitesi, Halk Sağlığı Ana Bilim Dalında Yüksek lisansını tamamlamaktadır. Mesleki hayatının yanında çeşitli gönüllü projelerde yer almaktadır.2009’dan bu yana çeşitli kurum ve kuruluşlarda eğitim çalışmalarında bulunmuş olup diğer yandan klinik çalışmalarına devam etmektedir. Şu anda Cinsel Terapist, Bireysel Psikoterapist ve Çift & Aile Terapisti olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Sema KAHVECİ KAANOĞLU her danışanın ruhsal yapısının, ihtiyaç ve sorunlarının farklılığından dolayı, bütün terapi tekniklerinin entegrasyonu olan Bütüncül Psikoterapi yaklaşımını benimsemiştir. Psikoterapi Enstitüsünde;  “Bütüncül Psikoterapi Eğitimi” (3 yıl süren, 1080 saatlik bütün terapi ekollerini içeren teori, formulasyon ve süpervizyondan oluşan ileri seviye terapi eğitimi), Cinsel Terapi Enstitüsünde (CİSED); Cinsel Terapi Eğitimini tamamlamıştır. Danışanın sorunu, kişilik yapısı ve isteğine göre de Hipnoz ve EMDR(Göz hareketleri duyarsızlaştırma-yeniden işleme) tekniklerini uygulamaktadır.  Ayrıca bir çok eğitim, kongre ve workshoplara katılmış, halende güncel eğitim programlarını takip etmektedir.

Bütüncül psikoterapi yaklaşımı ile danışana özel bir terapi süreci planlanamakta, kişinin ihtiyaç ve sıkıntıları doğrultusunda  yöntem ve teknikler şekillendirmekte ve danışan merkezli bir terapi süreci terapist ile işbirliği halinde sürdürülmektedir. Cinsel terapist olarak, çiftlerin yaşadığı cinsel isteksizlik, orgazm bozuklukları, vajinismus, ereksiyon bozuklukları  ve erken boşalma  alanlarında çalışmaktadır. Toplum temelli ruh sağlığını korumak amaçlı kurumsal eğitimlere, halk eğitimlerine ve hizmet içi eğitimlere devam etmekte olup bu bağlamda geliştirilen projelerde aktif olarak yer almaktadır.

Aldığı Eğitimler ve Katıldığı Kongre, Workshoplar:

 • Bütüncül Psikoterapi, Psikoterapi Enstitüsü, Uz. Dr. Tahir Özakkaş
 • Cinsel Terapi Eğitimi, CİSED
 • Üreme Sağlığı Eğitimi, Sağlık Bakanlığı
 • Hipnoz Eğitimi, Dr. Tahir Özakkaş
 • EMDR Eğitimi, Sezgi Danışmanlık
 • Emotionally Focused Therapy for Couples, Leslie S.GREENBERG
 • PSYCHOTHERAPY INTEGRATION workshop John C.NORCROSS (Professor of Clinical Psychology Distinguished University Fellow)
 • Vamık Volkan Günleri, Atölye Çalışması
 • Cinsel İşlev Bozukluklarında Değerlendirme ve Tedavi yaklaşımı, Psikologlar Derneği
 • Beden Dili ve Kişisel İmaj, Nüve Eğitim Danışmanlık
 • İletişim Becerileri, Nüve Eğitim Danışmanlık

İletişim

e-mail: kahvecisma@gmail.com

tel: 0530 363 1818

There are no comments yet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>