saadetemisciKlinik Psikolog Saadet Uçan

Klinik Psikolog/Psikoterapist Saadet Uçan, 2004 yılında  isteğe bağlı ingilizce hazırlık ve mesleki ingilizce programını içeren İstanbul Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitiminden sonra depresyon ve anksiyete bozuklukları üzerine Prof. Dr. Mehmet Z. SUNGUR’ dan bilişsel davranışçı terapi yõntemleri eğitimi ve süpervizyonu almış, Avrupa Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği onaylı psikoterapist sertifikası almaya hak kazanmıştır. Bilişsel davranışçı eğitimi süpervizyon aşamasında özel danışmanlık merkezlerinde ergen ve yetişkinlerle psikoterapi çalışmalarına profesyonel olarak başlamıştır. Özel Ahmet Şimşek Koleji’nde rehberlik ve psikolojik danışmanlık biriminin yönlendirdiği öğrencilere üç yıl yaklaşık 1000  görüşmelik psikoterapi hizmeti vermiş, öğrenci, okul öğretmenleri ve velilere çeşitli seminerler düzenlemiş ve danışmanlık yapmıştır. Cinsel sağlık enstitüsü derneği’nden  çift ve evlilik terapisi eğitim ve süpervizyonu alarak çiftlerle de çalışmaya başlamıştır.

2008 yılında Maltepe Üniversitesi klinik psikoloji yüksek lisans programını başarıyla tamamlamış ve klinik psikolog ünvanı almaya hak kazanmıştır. Yüksek lisans yaptığı dönemde Beykent Üniversitesi spor sağlık ve kültür başkanlığına bağlı psikolojik danışmanlık biriminde öğrenci, öğretim görevlisi ve idari kadro çalışanlarına psikoterapi ve danışmanlık hizmeti vermiş, yaklaşık 1200 saatlik görüşme gerçekleştirmiş, üniversite tanıtım projesi kapsamında çeşitli kolej ve anadolu lisesi rehber öğretmenlerine sınav kaygısı ile başa çıkma konusunda konusunda seminerler vermiştir. 2009 ‘dan bu yana kurucularından olduğu Duyu Psikoloji Danışmanlık ve Kişisel Gelişim Merkezi’ nde Klinik Psikolog /Psikoterapist olarak görev almaktadır.

Lisans eğitiminin başlangıcından itibaren gönül verdiği ruh sağlığı alanında hem profesyonel anlamda hem de kişisel gelişim anlamında pek çok psikoloji ve psikiyatri kongresine katılmış, cinsel terapi, hümanistik varoluşçu psikoterapi, travma, psikanalitik psikoterapi, şema terapi, duygu odaklı psikoterapi aile sistemleri, grup terapileri gibi konularda çeşitli seminerlere ve süpervizyon çalışmalarına katılmıştır.

Çeşitli kurum ve şirketlere stres yönetimi, etkili iletişim teknikleri ve öfke kontrol yöntemleri gibi konularda eğitim ve seminer programları düzenlemiştir.

2010 Yılında Psikiyatrist Dr. Tahir Özakkaş yönetiminde Psikoterapi Enstitüsü’nden hipnoz /hipnoterapi eğitimi ve uygulayıcı sertifikası  almıştır. Psikoterapi görüşmelerinde hipnoterapi yöntemlerini aktif bir şekilde kullanmaktadır. Hipnoz eğitiminden sonra yine Psikoterapi Enstitüsü ‘ nde 3 yıl 1080 saatlik kişilik bozuklukları nevrotik yapılanmaları içeren (borderline, narsistik ve şizoid kişilik bozuklukları)bütüncül psikoterapi eğitimine başlamıştır. Halen süpervizyon aşamasında eğitime devam etmektedir.

Çok sevdiği mesleğine Duyu Psikoloji Danışmanlık Merkezi’nde ergen ve yetişkinlerle psikoterapi çalışmalarına devam etmektedir..

There are no comments yet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>