Eğitim Hayatı

Yasemin Şahin 2012 yılında Pamukkale Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun oldu. Lisans eğitiminin son yılından itibaren alanıyla ilgili eğitimler almaya başladı. İlk olarak Pamukkale Üniversitesi bünyesinde, Endüstri Psikolojisi alanında uzmanlaşmak adına ‘’İnsan Kaynakları Yönetimi’’ eğitimini, ardından ‘’Aile Danışmanlığı’’ eğitimini tamamladı. Eş zamanlı olarak Albert Ellis Enstitüsünden ‘’Çocuk ve ErgenPsikoterapisi’’ , Prof. Dr. Ayşen Baykara’dan ‘’Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı’’ ve Nevin Dölek’ten ‘’Terapötik Kartlar’’ eğitimlerini aldı.Lisans eğitimi içerisinde öğrendiği psikolojik testlere ek olarak ‘’Çocuklarda Uygulanan Projektif/Objektif Testler’’, ‘’Zeka ve Kişilik Testleri’’‘’MOXO Dikkat Testi’’ gibi birçok test eğitimine katılarak uygulayıcı belgelerini aldı. 2016-2019 yılları arasında Psikoterapi Enstitüsü bünyesinde 3 yıl süren Bütüncül Psikoterapi eğitimini tamamladı. Yaşayan sayılı kuramcılardan olan Joseph Lichtenberg’den ‘’Güdülenme Sistemleri Yaklaşımı’’ eğitimini aldı.Psikolojik Danışma ve Rehberlik, Psikoterapi, Psikoloji, Ruh Sağlığı alanlarında sayısız seminer, kongre, sempozyum ve eğitimlere, hem uygulayıcı hem de dinleyici olarak katıldı ve güncel çalışmaları takibe devam etmekte. Sahip olduğu bütüncül bakış açısının etkisiyle beyin-psikoterapi ilişkisine ilgi duymaya başlayan Yasemin Şahin, Alaaddin Keykubat Üniversitesi Sinir Bilimleri yüksek lisans programında iki dönem özel öğrenci olarak eğitim almıştır. Son olarak bilgilerini tazelemek adına 2021 yılında Duygu Odaklı Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır.

 
Çalışma Hayatı

Yasemin Şahin 2012 yılı Haziran ayında, mezuniyetinin hemen ardından ODTÜ Geliştirme Vakfı Okullarında Psikolojik Danışman unvanı ile ebeveynlere ve öğrencilere yönelik ruh sağlığı hizmeti vermeye başladı. 2014 yılında Alanya’da kendi danışmanlık merkezini faaliyete sokarak özellikle yetişkinlere, ebeveynlere ve çiftlere yönelik ruh sağlığı hizmeti vermeye başladı. 2017-2019 yılları arasında özel bir kurumun Kurumsal Danışmanlığını yürütmüş, diğer yandan Online Danışmanlık çalışmalarına ağırlık vermiştir. Denizli ve Alanya’da yetişkinlere yönelik atölye çalışmaları düzenlemektedir. Alanya’da kendi ofisinde yetişkin, çift ve aile terapisi hizmeti vermeye devam etmektedir.

 
Üye Olduğu Dernekler
  • SEPI (Society for the Exploration of Psychotherapy Integration)
  • Psikoterapi Enstitüsü Derneği
  • Hipnoz Derneği
  • Mobbing İle Mücadele Derneği
  • Türk PDR Derneği

İş Adresi
Adres: BüyüKHasbahçe mah. 501 sok. Çaltı apt. no:9/7 Bohur Ofis Kat:3 (Adliye karşısı) Alanya/ANTALYA

Tel: 0507 716 87 37

There are no comments yet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>