Katılmak İstediğiniz Eğitim 

12. Bütüncül Psikoterapi Eğitimi 

Ad, Soyad 

PINAR KAYA 

Doğum Tarihi 

07/22/1987 

Doğum Yeri 

İstanbul 

İkamet Ettiğiniz İl / İlçe 

İstanbul/ Bakırköy 

Medeni Hali 

Bekar 

Çocuk Sayısı 

Çalıştığı Kurum & Görevi 

Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu-Psikolog 

İş Adresi  

Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Zuhuratbaba Bakırköy 

Telefon Numarası-GSM 

0555 691 82 84 

Telefon Numarası-Sabit Hat 

0212 573 85 95 

Ev Adresi: 

Florya/Bakırköy 

E Posta 

kayapinar_psy@hotmail.com 

Yabancı Dil 

Ingilizce 

Eğitim Durumu 

Lisans Eğitimi 

Son Mezun Olduğunuz Okulun Adı ve Bölümünüzü Yazınız 

İstanbul Üniversitesi- Psikoloji Bölümü (2010) 

Calıştığınız Kurumlar 

Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu
Özel Yıldız Çocuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi
Novitas Danışmanlık

Katıldığınız Eğitimler 

2010 Aralık: Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi (Gelişimsel Değerlendirme, Nöropsikolojik Değerlendirme ve Kişilik Değerlendirmesi)- Türk Psikologlar Derneği İstanbul Şubesi- Doç. Dr. Gülsen Erden
2010 Ekim: Denver II Gelişimsel Tarama Testi- Türk Psikologlar Derneği İstanbul Şubesi
2009-2010: Frontal Lop Test Bartaryası; proje dersi kapsamında uygulama ve puanlama- Ayşe Ayçiçeği Dinn
2009 Kasım: Risk Altındaki Ergenlerle Görüşme Teknikleri Eğitimi- Psk. Nazlı Erdoğan Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği

Kısa Özgeçmiş 

22 Temmuz 1987’de İstanbul’da doğdum. 2005’te Dede Korkut Anadolu Lisesi’ni bitirdim aynı yıl Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünü kazandım. Hazırlık ve birinci akademik yıl eğitimimi tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi’ne yatay geçiş yaptım ve lisans eğitimimi başarıyla tamamladım.
Öğrenciliğim süresince birçok projede gönüllü olarak çalıştım. Birçok kongre, seminer ve sempozyuma katıldım. 14. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi Kongre Düzenleme Kurulu Üyesi olarak görev aldım.
Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği’nin Kulaktan Kulağa Madde Bağımlılığını Önleme Programı ve Genç Ruh Projelerinde iki yıl boyunca gönüllü olarak görev aldım.
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda staj yaptım.
Çocuk Değerlendirme Testleri, Denver II Gelişimsel Tarama Testi, Frontal Lop Test Bartaryası; proje dersi kapsamında uygulama ve puanlama, Risk Altındaki Ergenlerle Görüşme Teknikleri Eğitimlerini aldım.
Tematik Algı Testi (TAT);
Yakın İlişkiler, Sorunları ve Cinsellik; 13. Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresi Travma ve EMDR Workshoplarına katıldım.
Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra Novitas Danışmanlık ve Özel Yıldız Çocuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde çalıştım. Mart 2012’den beri Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda görev yapmaktayım.

İlgi Alanları 

Dans (Viyana Valsi), Tiyatro, Yabancı diziler 

Bu Eğitimden Beklentileriniz? 

Mezun olduğum lisans eğitimi çok doyurucu bir eğitim olmasının yanında maalesef düşünü kurduğum gibi beni bir psikoterapist yapmadı. İnsanı bir bütün olarak algılayan bütüncül psikoterapi eğitimini tamamlayarak insanlara yardım etmeyi planlarken bir yandan da kendi yolculuğuma çıkmak, içsel süreçlerime yönelik farkındalığımı arttırmak istiyorum. İyi bir psikoterapist olmanın yolunun bütüncül psikoterapi eğitiminde başladığını biliyorum. 

Resminiz 

 

There are no comments yet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>