A T Ö L Y E   Ç A L I Ş M A S I

KERNBERG GÜNLERİ II – III

Aktarım Odaklı Psikoterapi

10 katılımcıya %50 ve 10 katılımcıya %75 BURS verilecektir.
(Burs talep edenler durumlarını belirten bir başvuru ve özgeçmiş ile
ozakkas@psikoterapi.com adresine müracaat etmeleri gerekir.)

Otto F. KERNBERG, MD, FAPA

Frank E. YEOMANS, MD, PhD

28 Ekim – 2 Kasım, 2011

Psikoterapi Enstitüsü, Bayramoğlu

 

A M A Ç

Ruh sağlığı uzmanlarıyla borderline kişilik bozukluğu ve bu bozukluğun tedavisinde etkin olarak kullanılan Aktarım Odaklı Terapi Stratejileri, Taktikleri ve Tekniklerine ilişkin teorik ve metodolojik bilgilerin paylaşılması, video gösterimleri ve vaka süpervizyonları yoluyla Aktarım Odaklı Psikoterapi kuramsal temelinin ve uygulama becerilerinin pekiştirilmesi.

 

H E D E F

Bu atölye çalışması ile katılımcıları şu konularda bilgi ve beceri edinmesi amaçlanmaktadır:

– Borderline kişilik bozukluğuna sahip hastalar için özel olarak tasarlanmış bir psikodinamik tedavi olan Aktarım Odaklı Psikoterapinin uygulanması,

– Borderline kişilik bozukluğunun altında yatan psikolojik yapının ve hastanın içsel nesne ilişkileri ikililerinin tespit edilmesi,

– Hastanın baskın nesne ilişkileri ikililerini gerçekleştirdiği aktarım ilişkisine odaklanma,

– Hastanın terapist ile olan aktarımında algılarına eşlik eden duygulanımının açığa çıkarılması.

 

K O N U L A R

Aktarım Odaklı Psikoterapi Stratejileri, Taktikleri ve Teknikleri

Tedavi Kontratının Oluşturulması

Terapötik Nötralitenin Korunması

Karşı Aktarımın Yönetilmesi

Yorumlama Süreci

Terapinin Evrimi

 

K A P S A M

Atölye çalışması Otto F. Kernberg tarafından verilecek 2 günlük Giriş Semineri ve Frank E. Yeomans tarafından verilecek 4 günlük Beceri Eğitiminden oluşmaktadır.

H E D E F  G R U P

Psikiyatristler, Aile Hekimleri, Doktorlar, psikologlar, psikolojik danışman  rehberler, sosyal hizmet uzmanları ve bu bölümlerin lisans – yüksek lisans öğrencileri.

S Ü R E

2 Günlük Giriş Semineri / 4 günlük Beceri Eğitimi

09:00-18:00

Toplam 44 saat

S E R T İ F İ K A S Y O N

Katılımcılara Cornell Üniversitesi Kişilik Bozuklukları Enstitüsü ve Psikoterapi Enstitüsü onaylı katılım sertifikası verilecektir.

BİLGİ ve KAYIT İÇİN:

basvuru@psikoterapi.com

0262 653 66 99

 

K A T I L I M   Ü C R E T İ*

  15 Ağustos-15 Eylül 15 Eylül sonrası
Psikoterapi Enstitüsü Temsilci 1.700 TL 1.900 TL
Psikoterapi Enstitüsü Dernek Üyesi 1.800 TL 2.000 TL
Temsilci / Üye Olmayan 2.000 TL 2.200 TL

*Katılım ücreti atölye çalışması materyalleri ve kahve arasını içerir. Katılım ücretlerine %8 KDV dahil değildir. Banka havalesinde yatırılan miktara KDV eklenmemesi durumunda konferans kayıt masasında tahsil edilecektir.

Erken kayıt ücretlerinden yararlanabilmek için Katılım Ücretini yukarıda belirtilen tarihler arasında aşağıdaki hesap numarasına yatırmanız gerekmektedir. Banka dekontunu basvuru@psikoterapi.com adresine e-posta yoluyla veya aşağıdaki adrese posta yoluyla iletmenizi rica ederiz.

Hesap No:

Psikoterapi Enstitüsü  Eğ. Araş. Sağ. Org. ve Danışmanlık Ltd. Şti.

İş Bankası Darıca Şubesi

Hesap No:2425 – 0432025

TR740006400000124250432025

 

K O N A K L A M A   P A K E T   F İ Y A T L A R I *

 

Otel Kongre Merkezine Uzaklık Tek Kişilik Çift Kişilik
Hotel Hegsagone***** yürüyerek 5 dakika € 630,00 € 770,00
Hotel Hegsagone**** װ € 460,00 € 600,00
Hotel Pedaliza**** yürüyerek 5 dakika € 420,00 € 560,00
Northstar Resort**** araçla 5 dakika 700,00 TL 1.050,00 TL
Bayramoğlu Resort Hotel*** yürüyerek 10 dakika 700,00 TL 1.050,00 TL
Otel Yelkenkaya*** araçla 10 dakika 650,00 TL 1.000,00 TL

 

*Yukarıdaki oteller Kocaeli, Bayramoğlu’nda bulunmaktadır. Yukarıdaki fiyatlar oda başına 27 Ekim – 3 Kasım 2011 tarihleri arasını kapsayan fiyatlar olup kahvaltı, servis ücreti ve KDV fiyatlara dahildir. Yukarıdaki fiyatlar, otel rezervasyon ve ödeme işlemleri Psikoterapi Enstitüsü üzerinden yapıldığı takdirde geçerli olacaktır.

 

E Ğ İ T İ M   Y E R İ

Psikoterapi Enstitüsü Eğitim ve Kongre Merkezi Sahil Mah.

Fatih Sultan Mehmet Cad. No285

Bayramoğlu-Darıca/KOCAELİ

(İstanbul-Kadıköy 30 km uzaklıkta)

Tel : 0262 653 6699

www.tfp-turkey.com

www.psikoterapi.org

www.psikoterapi.com

www.psikoterapienstitusu.com

 

OTTO F. KERNBERG, MD, FAPA

Otto Friedmann Kernberg (1928, Viyana) Weill Cornell Tıp Fakültesi Psikiyatri Profesörü ve New York Presbyterian Hastanesi Kişilik Bozuklukları Enstitüsü Yöneticisidir.

Borderline kişilik yapılanması ve narsisistik patoloji üzerine psikanalitik kuramlarıyla tanınmaktadır. Çalışmaları, ayrıca, savaş sonrası ego psikolojisinin Kleinyan ve diğer nesne ilişkileri perspektifleriyle bütünleştirilmesinde temel rol oynamıştır.

Dr. Kernberg Uluslar arası Psikanalitiz Derneği’nin eski Başkanıdır. Ayrıca Kolombiya Üniversitesi Psikanalitik Eğitim ve Araştırma Merkezi’nde Eğitim ve Süpervizyon Analistidir. Geçmiş yıllarda C.F. Menninger Memorial Hastanesi Topeka Psikanaliz Hastanesinde Süpervizyon ve Eğitim Analisti ve Menninger Vakfı Psikoterapi Araştırma Projesi Yöneticisi olarak görev yapmış olan Dr. Kernberg, daha sonra New York Eyalet Psikiyatri Enstitüsü Genel Klinik Servisi yöneticiliği ve Kolombiya Üniversitesi Doktor ve Cerrah Fakültesinde Klinik Psikiyatri Profesörlüğü görevlerinde bulundu.

Psikiyatri alanına katkılarından ötürü çok sayıda ödül almış olan Dr. Kernberg, 12 kitabın yazarı ve 11 kitabın ortak yazarıdır.

Psychotherapy and Psychoanalysis: Final Report of the Menninger Foundation’s Psychotherapy Research Project, Bulletin of the Menninger Clinic, Topeka, Kansas, 1972 (with Esther D. Burstein, Lolafaye Coyne, Ann Appelbaum, Leonard Horowitz and Harold Voth);

Borderline Conditions and Pathological Narcissism, Jason Aronson, Inc., New York, New York, 1975;

Object Relations Theory and Clinical Psychoanalysis, Jason Aronson, Inc., New York, New York, 1976;

Internal World and External Reality: Object Relations Theory Applied, Jason Aronson, Inc., New York, New York, 1980;

Severe Personality Disorders: Psychotherapeutic Strategies, Yale University Press, New Haven, 1984;

Psychodynamic Psychotherapy of Borderline Patients, New York: Basic Books, 1989 (with Michael Selzer, Harold W. Koenigsberg, Arthur Carr and Ann Appelbaum);

Psychoanalysis Toward the Second Century, Yale University Press, New Haven, 1989 (with Arnold Cooper and Ethel Person);

Aggression in Personality Disorders and Perversion, Yale University Press, New Haven, 1992;

Psychic Structure and Psychic Change, International Universities Press, Madison, 1993 (with Mardi J. Horowitz and Edward M. Weinshel);

Love Relations: Normality and Pathology, Yale University Press, New Haven, 1995;

Ideology, Conflict, and Leadership in Groups and Organizations, Yale University Press, New Haven, 1998;

Psychotherapy for Borderline Personality, New York: John Wiley & Sons, 1999 (with John F. Clarkin & Frank E. Yeomans); Handbuch der Borderline-Starungen, (with Birger Dulz and Ulrich Sachsse) Schattauer, Stuttgart, 2000.

Misafir editör, Narcissistic Personality Disorder in the Psychiatric Clinics of North America, Philadelphia: Saunders, 1989;

Borderline Patients: Extending the Limits of Treatability (with Harold Koenigsberg, Michael Stone, Ann Appelbaum, Frank Yeomans, and Diana Diamond) Basic Books, New York, 2000;

A Primer of Transference-Focused Psychotherapy for the Borderline Patient (with Frank E. Yeomans and John F. Clarkin) Jason Aronson, New Jersey, 2002.

Affekt, Objekt und Ubertragung, Psychosozial Verlag, Germany, 2001.

Son dönemde yayımlanmış kitapları Aggressivity, Narcissism and Self-destructiveness in the Psychotherapeutic Relationship: New Developments in the Psychopathology and Psychotherapy of Severe Personality Disorders, New Haven: Yale University Press, 2004;

Contemporary Controversies in Psychoanalytic Theory, Techniques and their Applications. New Haven: Yale University Press, 2004;

Psychotherapy for Borderline Personality: Focusing on Object Relations, (with John F Clarkin and Frank E. Yeomans). American Psychiatric Publishing, Washington, D.C., 2006;

Korper und Personlichkeit: Entwicklungspsychologie, Neurobiologie und Therapie von Personlichkeitsstorungen, (with Andreas Remmel, Wolfgang Vollmoeller and Bernhard Strauss). Stuttgart: Schattauer, 2006.

FRANK YEOMANS, MD, PHD

Weill Cornell Tıp Fakültesi Psikiyatri bölümünde Klinik Doçent Doktor olarak görev yapan Frank  Yeomans, aynı zamanda Kolombiya Üniversitesi Psikanalitik Eğitim ve Araştırma Merkezinde öğretim görevlisidir. Kişilik Bozuklukları Enstitüsü’nde Kıdemli Danışman olarak hizmet vermekte ve uluslararası eğitim faaliyetlerinde aktif olarak yer almaktadır.

Dr. Yeomans; Amerikan Psikiyatri Birliği, Psikoterapi Araştırmaları Derneği ve Psikiyatrinin Gelişimi Grubu üyesidir.

Harvard Üniversitesi’nden mezun olan Frank Yeomans, yüksek lisansını Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, psikiyatri eğitimini Weill Tıp Fakültesi New York Presbyterian Hastanesi  Payne Whitney Kliniği’nde tamamlamıştır.

Dr. Yeomans’ın temel ilgi alanları kişilik bozukluklarının psikoterapisinin geliştirilmesi, araştırılması, eğitimi ve uygulaması üzerine odaklanmaktadır. Kuzey Amerika ve Avrupa’da çeşitli bölgelerde kişilik bozukluklarının psikodinamik terapisi için eğitim programlarının kurulmasına iştirak etmiştir. Çok sayıda kitabın yazarlığını ve ortak yazarlığını üstlenmiştir.

Dünyanın çeşitli bölgelerinde psikiyatri ve psikoterapi alanında eğitimler, danışmanlık ve süpervizyon çalışmalarına katılmaktadır.

Kitapları:

Yeomans FE, Selzer MA, Clarkin JF: Treating the Borderline Patient: A Contract-Based Approach. Basic Books, New York (1992).

Clarkin JF, Koenigsberg H, Yeomans GE, Selzer MA, Kernberg P, Kernberg OF: “Psychodynamic Psychotherapy of the Borderline Patient,” in Borderline Personality Disorder: Clinical and Empirical Perspectives, Eds. Clarkin JF, Marziali E, and Munroe-Blum H, Guilford Publications, New York (1992).

Clarkin JF, Yeomans FE, Kernberg OF: Psychotherapy for Borderline Personality. John Wiley and Sons, New York (1999).

Koenigsberg H, Kernberg OF, Stone M, Yeomans F, Appelbaum A, Diamond D: Borderline Personality Disorder: Stretching the Limits of Treatability. Basic Books, New York (2000).

Yeomans FE, Clarkin JC, Kernberg OF: A Primer on Transference-Focused Psychotherapy for Borderline Patients. Jason Aronson, Northvale, NJ (2002).

Diamond D, Clarkin JF, Stovall-McClough C, Levy KN, Foelsch PA, Levine H & Yeomans FE: “Patient-Therapist Attachment: Impact on Therapeutic Process and Outcome,” in Attachment Theory and the Psychoanalytic Process, Eds. Cortina M and Marone M. Guilford Press, New York (2002).

Yeomans FE, Clarkin JF, Levy KL: “Psychodynamic Psychotherapies” in Textbook of Personality Disorders, Eds. Oldham J, Skodol A & Bender D. American Psychiatric Press, Washington, DC (2005).

Clarkin JF, Yeomans FE, Kernberg OF: Psychotherapy for Borderline Personality: Focusing on Object Relations. American Psychiatric Press, Washington, DC (2006).

Diamond D, Yeomans FE: “Oedipal Love and Conflict in the Transference-Countertransference Matrix: It’s Impact on Attachment Security and Mentalization” in Attachment and Sexuality, eds. Diamond D, Blatt S & Lichtenberg J. The Analytic Press, New York (2007).

Dammann G, Clarkin JF, Yeomans FE & Kernberg OF: “Die ubertragungsfokussierte Psychotherapie TFP – Ein störungs-spezifisches, manualgeleitetes psychodynamisches Verfahren zur Behandlung der Borderline-Persönlichkeitsstörung” in Psychotherapie der Borderline-Störungen, eds. Dammann G & Janssen PL. Thieme, Stuttgart (2007).

Yeomans FE, Kernberg OF. “Borderline Personality Organization” in Approach to the Psychiatric Patient, Ed. Barnhill J. Washington, DC: American Psychiatric Publishing; 2009 (pp 99-105).

Kernberg OF, Diamond D, Yeomans FE, Clarkin JF, Levy KN. “Mentalization and Attachment in Borderline Patients in Transference Focused Psychotherapy” in Mind to Mind: Infant Research, Neuroscience and Psychoanalysis, Eds. Jurist E, Slade A, Bergner S. New York: Other Press; 2008 (pp 167-201).

Diamond D, Yeomans FE, Clarkin, J, Levy K, Kernberg OF. “The Reciprocal Impact of Attachment and Transference-Focused Psychotherapy with Borderline Patients” in Clinical Applications of The Adult Attachment Interview, Eds. H. Steele, M. Steele. New York: Guilford Press; 2008 (pp. 270-294).

Yeomans FE, Clarkin JC, Diamond D, Levy KL: “An Object Relations Treatment of Borderline Patients with Reflective Functioning as a Mechanism of Change” in Mentalization: Theoretical Considerations, Research Findings, and Clinical Applications, ed. Busch F. The Analytic Press, New York; 2008 (pp 159-181).

Caligor E, Yeomans FE, Levin Z: “Personality Disorders” in Psychiatry, Eds. Cutler, JL, and Marcus, ER. Oxford University Press (in press).

There are no comments yet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>