Uz. Psk. Dan. İsmail KOÇ

Kısa Özgeçmişim:

1977 Erzurum doğumluyum. 1999 da Selçuk Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun oldum. Aynı üniversitede Yüksek lisans yaptım. Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde PDR de doktoraya devam ediyorum. Şuanda Ankara’da Galaksi Danışmanlık Merkezinde Psikoterapist olarak çocuk, aile ve yetişkinlere yönelik çalışmaktayım. Meslek hayatıma ergen ve ailelerine yönelik çalışmalarla başladım. Yaklaşık iki buçuk yıl boyunca ergenlere yönelik Psikolojik Danışmanlık yaptım. Hemen arkasından Yedek Subay olarak Sivas 5. Piyade Tugayında Er ve Erbaşlara yönelik olarak Psikolojik Danışman olarak çalıştı. Bu süre içerinde ergenlerdeki olumsuz davranış kalıplarının çocukluktan itibaren geliştiğini ve ergenlerin bu olumsuz kalıpları ergenlikte olumlu davranış kalıplarına dönüştürmede zorlandıklarına tanıklık ettim. Ergenlikte sergilenmesi gereken olumlu tutum ve davranışların erken yaşta kazandırılmasının daha kolay olduğunu görünce çocuk ve ebeveynleriyle çalışmaya başladım.  Evli 2 çocuk babasıyım.

Katıldığı Eğitimler:

Çocuk, ergen, aile ve yetişkin psikolojisini daha yakından anlamak ve onlara yönelik terapi yapabilmek için 360 saati Teorik, 360 saati Formülasyon ve 360 saati Süper vizyondan oluşan Bütüncül Psikoterapi eğitimini aldım. Bunların yanında  “İleri Düzey” Cinsel Terapi ve Evlilik Terapisini ABD den Prof. Dr.Gerald WEEKS’ten, “Aile Ve Evlilik Terapisi Eğitimi (1.ve 2. Seviye) Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu’ndan,  Duygusal Odaklı Psikoterapiyi Kanada York Üniversitesi’nden Leslie S. Greenberg’ten, Bilişsel-Davranışçı Aile Terapisini ABD-Harvard Medical School dan Frank Dattilo’dan, İlişkisel Bütünleştirici Psikoterapiyi  City University of  New York’tan Prof. Dr. Paul L. Watchel’den,  Travma Sonrası Stres Bozukluklarına Başlangıç Eğitimini, Psikolojik Eğitim Terapi ve Araştırma Derneğinden Dr. Mert Akcanbaş’tan, “Aktarım Odaklı Psikoterapi”yi  Personality DisordersInstitue’den  Prof. Dr. Otto F Kernberg’ten, “Gelişimsel Nörobiyoloji ve Bağlanma Teorisi”ni  UCLA David Geffen School of Medicine’den Prof. Dr. Allan Schore’dan,  “Aile Danışmanlığı” eğitimini “Melikşah üniversitesi’nden, “Süresi Sınırlı Dinamik Psikoterapi”yi  Levenson Institude for Training’den  Prof. Dr.Hanna Levenson’dan, Psikiyatr Uzm Dr. Tahir Özakkaş’tan  Hipnoz Eğitimi, Adler Yaklaşımına Göre Aile Danışmanlığı, Philadelphia Holy Family Universitesinde’den Dr. Betty Lou Bettner’den, Depresyonda Akılcı Duygucu Davranışçı ve Bilişsel Davranışçı Tedavi Yaklaşımı ve Vaka Kavramsallaştırması & Tedavi Yöntemlerini Kristene A. Doyle, Ph.D. Albert Ellis Institute Başkanından (St. John’s University) aldım.

İletişim:

Adres: Adres Galaksi Danışmanlık Merkezi Hoşdere Caddesi 194/ 4 Çankaya Ankara

Tel: 0312 473 97 57

e-mail: pdanisman@hotmail.com

 

There are no comments yet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>