Prof. Dr. Paul L. WACHTEL- “Bütüncül İlişkisel Psikoterapi”- Duyuru

NOSTALJİK ATÖLYE ÇALIŞMALARI SERİSİ 6

Prof. Dr. Paul L. Wachtel

20-21-22 Ağustos 2021

Canlı gösterim değildir. Eğitim sonunda Psikoterapi Enstitüsü Eğitmenleri ile canlı soru-cevap yapılacaktır.

Değerli Ruh Sağlığı Profesyonelleri,

Psikoterapi Enstitüsü’nün tarihinde dev adımların atılmasına vesile olan, değerli uluslararası kuramcıların daha önce enstitümüzü ziyaret ederek yüz yüze gerçekleştirmiş olduğu atölye çalışmaları şimdi online olarak gösterilecektir. Gösterimin ardından Psikoterapi Enstitüsü eğitmenleri canlı olarak katılım sağlayarak sorularınıza cevap vereceklerdir. Atölye çalışmaları Telegram grubu üyelerimize %80 indirimli olacaktır. Her oturum için özet gönderen katılımcılarımıza katılım belgeleri gönderilecektir.12 ay boyunca 12 farklı kuramcının atölye çalışması online olarak izletilecektir. Bu gösterimlerin amacı, dünyada önde gelen psikoterapi kuram ve kuramcılarının takipçisi olarak Türkiye’deki ruh sağlığı profesyonellerinin bu akımların öncüleriyle buluşmasını sağlamak, Türkiye’de ve dünyadaki psikoterapi ile ilgili önemli bilgi ve becerileri edinmelerini sağlamak, mesleki gelişimlerine katkıda bulunarak psikoterapi uygulama becerilerini arttırmak ve bunu belgelendirmektir. Eğitimlerimize katılan kişilere derecelendirme sistemimizde ekstra puanlar verilecek olup, ileride gerçekleşecek olan eğitimlerimizde indirimli ya da ücretsiz katılım hakları tanınacaktır.

Telegram grubu başvuru formu: www.psikoterapi.com/telegram

Saygılarımızla,

Psikoterapi Enstitüsü Eğitim Koordinatörlüğü

Psikoterapi Enstitüsü, Bayramoğlu

2012 Yılında gerçekleştiren atölye çalışmamız, Zoom Programı üzerinden online olarak izletilecektir.

ATÖLYE ÇALIŞMASI GÖSTERİMİ ONLİNE OLARAK GERÇEKLEŞECEKTİR.

Başvuru Formunu Doldurmak için Tıklayınız.

G Ö S T E R İ M  T A R İ H L E R İ

20-21-22 Ağustos 2021

A M A Ç

Farklı psikoterapi ekollerinin gösterdiği benzerliklerin ve farklılıkların tespit edilmesi yoluyla bu yaklaşımların değişik katkılarını ve güçlü yanlarını biraraya getirerek daha etkili, kapsamlı ve sinerjik bir bütüne ulaşabilme yollarının incelenmesi ve psikoterapide bütünleşmeye kaynaklık eden kuramsal çerçeve olan döngüsel psikodinamikler üzerinden teorik ve metodolojik bilgilerin paylaşılması.

H E D E F

Atölye çalışmasına katılanlar, farklı yönelimlerden kavramların ve rehber imgelerin nasıl örtüştüğünü ve yakınsadığını, aynı zamanda her birinin kendine özel katkısını ve bunları biraraya getirip bütünleştirmenin klinik uygulamayı nasıl zenginleştirdiğini daha iyi kavrayacaklardır. Baştan sona hedefimiz hem klinik uygulamanın somut güçlüklerini doğrudan ele almak hem de terapistin klinik uygulama üzerine düşünmesini artırarak daha sağlıklı ve geniş bir temel sağlamaktır.

HEDEF  GRUP

Psikiyatristler, Aile Hekimleri, Doktorlar, Psikologlar, Psikolojik Danışman ve Rehberler(PDR), Sosyal Hizmet Uzmanları, Psikiyatri Hemşireleri, Aile Danışmanları

Bu alandaki öğrenciler,

                    Lisans eğitimi farklı olup da bu eğitime başvurmak isteyenler; Klinik Psikoloji alanında yüksek lisansını tamamlamaları gerekmektedir.

Katılımcı Listesi İçin Tıklayınız.

SÜRE

3 gün

18:30’da başlayacaktır.

S E R T İ F İ K A S Y O N

Her oturum için bir sayfalık (1,5 boşluk, Times New Roman 12 punto) özet gönderen katılımcılarımıza atölye çalışması sonunda Psikoterapi Enstitüsü onaylı katılım kelgesi verilecektir.

K A T I L I M   Ü C R E T İ

Telegram Grubu Üyelerimize %80 indirimli, 3 Günlük Katılım: KDV Dahil 500 TL 

Telegram Grubu Üyelerimize %80 indirimli, Günlük Katılım: KDV Dahil 170 TL

Telegram Grubu Üyemiz Olmayanlara 3 Günlük Katılım: KDV Dahil 2506 TL 

Telegram Grubu Üyemiz Olmayanlara Günlük Katılım: KDV Dahil 835 TL

Lisans Öğrencilerine %70 indirimli, 3 Günlük Katılım KDV Dahil 750 TL

Lisans Öğrencilerine %70 indirimli,  Günlük Katılım KDV Dahil 250 TL

Aile Danışmanlarına 3 Günlük Katılım %50 indirimli KDV Dahil 1250 TL

Aile Danışmanlarına Günlük Katılım %50 indirimli KDV Dahil 420 TL

Ücretlendirme Hakkında Önemli Bilgilendirme:

Değerli üyelerimiz,
Her ay gösterimi yapılmakta olan nostalji atölye çalışmaları, bir defaya mahsus olarak siz değerli üyelerimize %80 indirimli olarak satılmaktadır. Bu atölye çalışmalarına o tarihte bu ücretleri indirimsiz olarak ödeyerek katılım gösteren ve bu değerli üstadlarımızı Türkiye’de ağırlamamıza vesile olan katılımcılara müteşekkiriz. Takdir edersiniz ki bugün bu çalışmaları çok düşük ücretlerle satışa sunmamız o günlerde gerçek ücretler ödeyen katılımcılara saygısızlık olacaktır. Bu yüzden yalnızca bize güvenerek topluluğumuza dahil olmuş olan Telegram grubu üyelerimize bu fırsat bir defaya mahsus olarak sunulmuştur. Sonrasında bu atölye çalışmaları DVD setleri olarak yeniden indirimsiz fiyat üzerinden satılacaktır.
Saygılarımızla,
Psikoterapi Enstitüsü Eğitim Koordinatörlüğü

Ön Kayıt veya Kesin Kayıt Ücretini, aşağıdaki hesap numaralarımıza EFT/Havale olarak ödeyebilirsiniz. Banka dekontunu, açıklama kısmına “Paul Wachtel Atölye Çalışması” yazarak basvuru@psikoterapi.com adresine göndermenizi rica ederiz.

Telegram Grubu İçin 3 Günlük %80 İndirimli Kredi Kartı İle Ödeme

Telegram Grubu Üyelerimiz İçin Günlük %80 İndirimli Katılım Kredi Kartı İle Ödeme

Telegram Grubunda Olmayanlar İçin 3 Günlük Kredi Kartı İle ödeme

Telegram Grubunda Olmayanlar İçin Günlük Katılım Kredi Kartı İle Ödeme

Lisans Öğrencileri İçin %70 İndirimli 3 Günlük Katılım Kredi Kartı ile Ödeme

Lisans Öğrencileri İçin %70 İndirimli Günlük Katılım Kredi Kartı İle Ödeme

 Aile Danışmanları İçin %50 İndirimli 3 Günlük Katılım Kredi Kartı İle Ödeme

Aile Danışmanları İçin %50 İndirimli Günlük Katılım İçin Kredi Kartı İle Ödeme

 Hesap No

Psikoterapi Enstitüsü  Eğ. Araş. Sağ. Org. Dan. Ltd. Şti.

T.C. İş Bankası Darıca Şubesi

Şube Kodu: 2425

Hesap: 0432025

IBAN: TR74 0006 4000 0012 4250 4320 25

Türkiye Finans Gebze Şubesi

Şube Kodu:207

Hesap:2389670

IBAN: TR45 0020 6002 0702 3896 7000 01

BİLGİ ve KAYIT İÇİN:

0262 653 66 99

0212 243 23 97

EĞİTİM  YERİ

Zoom veya  zoom webinar üzerinden gerçekleştirilecektir. 

   Paul L. WACHTEL, Ph.D.

Paul L. Wachtel, PhD, City College of New York klinik psikoloji doktora programında ve City University of New York Graduate Center’da seçkin profesör kadrosunda yer almaktadır. Lisans eğitimini Kolombiya Üniversitesi’nde, klinik psikoloji doktorasını Yale Üniversitesi’nde yapmış; bugün aynı zamanda öğretim üyesi olduğu New York Üniversitesi doktora sonrası psikanalitik eğitim programını tamamlamıştır. Psikoterapi alanına getirdiği yenilikçi yaklaşım ve psikoloji kuram ve araştırmalarının günümüz toplumsal sorunlarına uygulanmasındaki katkıları nedeniyle uluslararası üne sahiptir.

Dr. Wachtel, çeşitli konular üzerine yoğunlaşan çok sayıda derginin editör kurulunda yer almıştır; Psikanalitik PsikolojiEvlilik ve Aile Terapisi DergisiPolitik PsikolojiToplumsal Sıkıntı ve Evsizlik Dergisi bunlardan bazılarıdır. Psikoterapi, kişilik dinamikleri ve psikolojik yönelimli toplumsal eleştiri üzerine pek çok kitabın yazarıdır. En önemli kitapları arasında Eylem ve İçgörüVarsıllığın YoksulluğuBireysel Psikoterapide Aile DinamikleriTerapötik İletişimPsikanaliz, Davranış Terapisi ve İlişkisel DünyaAmerika’nın Zihninde YarışSiyahlar ile Beyazlar Arasındaki Kısır Döngüleri Kırmak; İlişkisel Kuram ve Psikoterapi Uygulaması ve son kitabı Seans Odasının İçinde yer almaktadır. Kitaplarının birçoğu, alanda klasik olarak bilinmektedir.

Psikoterapide Bütünleşme Araştırmaları Birliği SEPI’nin kurucularından biri ve Yönetim Kurulu üyesi olan Dr. Wachtel, 2010 Hans Strupp ödülüne layık görülmüştür.

Telegram Grubu Üyelik Hk.

10.06.2021 tarihi itibariyle ücretsiz etkinliklerimiz yalnızca telegram üyelerimize açık olacaktır. Lütfen aşağıda linkleri bulunan başvuru formu açıklamalarını dikkatlice okuyunuz. Sizin için uygun ise başvuru formunu doldurunuz. 

Psikolog, psikolojik danışman, tıp hekimi, sosyal hizmet uzmanı, psikiyatri hemşiresi, klinik psikog (tezli) başvuru formu için tıklayınız.

Öğrenci (psikoloji, pdr, tıp, sosyal hizmet, psikiyatri hemşireliği ya da tezli klinik psikoloji) ve aile danışmanı başvuru formu için tıklayınız.

Aile Danışmanlığı Eğitimi

Değerli Aday Kursiyerimiz,

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Çankaya Psikoterapi Enstitüsü Uzaktan Eğitim Kursu Aile Danışmanlığı Eğitimi/ T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Ankara Psikoterapi Enstitüsü Eğitim Kursu Yüz Yüze Aile Danışmanlığı Eğitimi/ T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Bayramoğlu Psikoterapi Enstitüsü Eğitim Kursu Yüz Yüze Aile Danışmanlığı Eğitimi’ne ilginiz için teşekkür ederiz.

Psikoterapi Enstitüsü Ltd. Şti. bünyesinde açılan uzaktan eğitim merkezimizde açılacak olan eğitimler diğer eğitim kurumlarının vermiş olduğu eğitimlerden farklı olup, bire bir aile danışmanı yetiştirmek üzere, Psikoterapi Enstitüsü’nün sorumluluğu altında ciddi bir eğitim verilerek takip edilecektir. Bu eğitimi bitirenler, arzu ediyoruz ki; sahada gerçekten aile danışmanı olarak çalışabilme bilgisine, becerisine ve yeterliliğine sahip olabilsinler. Bu neden ile eğitimimiz Psikoterapi Enstitüsü Limited Şirketi bünyesinde düzenlenen tüm ulusal ve uluslararası eğitim, sempozyum, atölye çalışması ve kongrelerde gösterdiği hassasiyeti, bu alanda da göstermek istemektedir. Sadece yasal bir sertifika vermek istemiyoruz.

Eğer yeteri kadar bilgi ve beceriye sahip olduğunuza inanıyorsanız, kurumumuza başvurmanıza gerek yoktur. Daha ekonomik imkanlarla Aile Danışmanlığı Sertifikasını alabilmeniz mümkündür. Bunun için gereksiz ilave harcamalar yapmanıza lüzum yoktur. Yetkili yasal benzer kurumlarda Milli Eğitim Bakanlığının asgari standartlarını karşılayan eğitimler yaygın olarak verilmektedir.

Psikoterapi Enstitüsü Limited Şirketi bünyesindeki bu eğitimde, aile danışmanlığı sertifikasının yanında gerçekten mesleğin derinliklerini içeren bilgi ve beceri kazandırılması amaçlanmaktadır. Psikoterapi Enstitüsü logosu altında böyle bir eğitim almak istiyorsanız ücretlerimiz, diğer kurumlara göre yüksek olup, sadece standart bir eğitim ve sertifika almak isteyen kişilere tavsiye etmemekteyiz.

Milli Eğitim Bakanlığı’na resmi olarak sunduğumuz ve onaylanan rakam, 464 saatlik Aile Danışmanlığı Eğitim Programı için saat başı 80 TL olup, özel bir eğitim içerisinde ciddi bir eğitim planlaması yapılmaktadır.

Eğitimde, standart müfredat detaylandırılarak Psikoterapi Enstitüsü Limited Şirketi bünyesinde verilen Bütüncül Psikoterapi Eğitimi’nde anlatılan ilk iki yıllık programın konu detayına benzeri ciddi bir eğitim uygulanacaktır. Eğitim ilave seminerlerle desteklenecek, ilave bir çok imkan sunulacaktır. Arzu eden kursiyerler, bu eğitimi başarılı olarak bitirdikleri takdirde Psikoterapi Enstitüsü Limited Şirketi bünyesinde verilen ve uluslararası bağlantıları olan Bütüncül Psikoterapi Eğitim Programının üçüncü yılından devam etmek üzere kendilerine öncelik tanınacaktır.

Bu mektubun amacı, Psikoterapi Enstitüsü bünyesinde böyle bir eğitim almayı isteyip istemediğinizi teyit etmektir. Bu yüzden böyle bir sürece başlamak istediğinize karar verirseniz başvuru yapmanızı beklemekteyiz. Sadece standart bir eğitim ve sertifika almak için başvuru yaptıysanız bizdeki başvurunuzu geri çekmenizi saygıyla karşılarız.

Saygılarımızla,

Tahir Özakkaş, MD., PhD.

T.C. MEB Özel Bayramoğlu Psikoterapi Enstitüsü Kursu Müdürü

Psikoterapi Enstitüsü Limited Şirketi Müdürü

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Çankaya Psikoterapi Enstitüsü Uzaktan Eğitim Kursu Aile Danışmanlığı Eğitimi Ön Başvuru Formu İçin Tıklayınız.

 
 

Darıca 3. Duygu Odaklı Bireysel Terapi Eğitimi

Darıca 3. Duygu Odaklı Bireysel Terapi Eğitimi

Online katılım imkanı mevcuttur. Eğitim Bayramoğlu Eğitim ve Kongre Merkezimizde gerçekleşecek olup, Bayramoğlu merkezimizde Psikoterapi Enstitüsü Pansiyonunda düşük ücretlerle konaklayabilir, ya da yürüme mesafesindeki çevre otellerden birinde konaklayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelecek kursiyerlerimizin Marmaray Osmangazi durağında inmeleri gerekmektedir. 

(isEFT Uluslararası Eğitmenlerle Birlikte Eğitim)

Psikoterapi Enstitüsü

Psikoterapi Enstitüsü Uluslararası Duygu Odaklı Terapi Birliğinin Kurumsal
Üyesidir.

Başvuru için -> Tıklayınız

www.psikoterapi.com sitesinde yayınlanacaktır. Katılımcı Listesi için tıklayınız.

E Ğ İ T M E N L E R

Uz. Dr. Tahir Özakkaş

Uz. Dr. Betül Sezgin

Dr. Fatma Canan Güllü

Uz. Dr. Güney Toprak Şahin

E Ğ İ T İ M   T A R İ H L E R İ

01- 02- 03 Ekim 2021

29- 30- 31 Ekim 2021

26-27-28 Kasım 2021

***Burada duyurulan eğitimlerde her zaman için; gün, zaman ve yer değişiklikleri yapma hakkı Psikoterapi Enstitüsü Limited Şirketine aittir.

 A M A Ç

Bu dört aylık yoğun eğitimde katılımcılara psikoterapide duygularda daha doğrudan çalışmak için gereken becerilerin sağlanması amaçlanmaktadır. Eğitimin odak noktası deneyimsel çalışma olup çekirdek duygusal yapılarda değişimin nasıl yaratılacağını öğrenilecektir.

H E D E F

Katılımcılara kısa dersler, video gösterimleri, canlı modelleme, vaka tartışmaları ve süpervizyonlu kapsamlı rol oynama uygulamaları yoluyla derinlemesine beceri eğitimi verilir.

H E D E F  G R U P

Doktorlar, Psikologlar, Psikolojik Danışman ve Rehberler (PDR), Sosyal Çalışmacılar, Psikiyatri Hemşireleri.

Lisans eğitimi farklı olup da bu eğitime başvurmak isteyenlerin klinik psikoloji alanında tezli yüksek lisansını tamamlamış olmaları gerekmektedir.

K A T I L I M C I   S A Y I S I

10-50 kişi

Kayıtlar kişi sayısı ile sınırlı olduğu için ödeme ve başvuru sırasına göre kabul yapılacaktır. Kayıt yaptıran kişiler her gün güncellenerek www.psikoterapi.com sitesinde yayınlanacaktır. 

S Ü R E

3 Ay Toplam 9 (3+3+3) Gün

09.00-18.00 arası

Toplam 72 saat (Günlük 8 saat eğitim)

K A P S A M

Duygu ve Terapideki Rolü – Duygu: Teori ve Araştırma

Duygunun adaptif işlevi – Duygu şemaları ve duygu kaynakları

Duygunun Değerlendirilmesi:

Farklı müdahaleler için değerlendirme

Birincil adaptif & maladaptif duygu

İkincil tepkisel duygu – Aracı duygusallık

Müdahale çerçevesi

Başlıca duygusal değişim süreçleri

Farkındalık – ifade – düzenleme – üzerine düşünme

Duyguyu duyguyla değiştirme

Düzeltici kişilerarası deneyim

Video gösterimi

Empati ve Hissin Geçerlenmesi

İttifak yaratma – Empatik uyumlanma – Geçerleme

Duygusal irdeleme – Çağrışım – Varsayım

İşbirliği odağı geliştirme

Çağrışım, Uyarılma ve İrdeleme, Bölüm I

Duygu odaklı müdahale çerçevesi

Bağ kurma-çağrışım,irdeleme–yeniden yapılandırma aşamaları

Yoğunlaştırma – Çağrışım – Canlandırma yöntemleri

Değişim süreçlerinin modelleri

Beceri eğitimi ve süpervizyon

Çağrışım, Uyarılma ve İrdeleme, Bölüm II

Çağrışımla ortaya çıkarma – İki sandalye diyalogu

Beceri eğitimi ve süpervizyon

Birincil adaptif duygulara erişim &

Temel maladaptif şemalar

Birincil duygulara erişim

Temel işlevsiz duygu şemalarına erişim

İzin verme, kabul etme ve sahiplenme

Boş sandalye diyalogu

Beceri eğitimi ve süpervizyon

Temel şemaları yeniden yapılandırma

Birincil ihtiyaçların ortaya çıkışını destekleme

Olumlu duygusal kaynakları açma

Yeni erişilen ihtiyaçlar ve duyguları temel maladaptif

İnançların karşısına getirme

Karşılanmamış ihtiyaçların peşini bırakma

Yeni deneyimler sağlama

Beceri eğitimi ve süpervizyon

Pekiştirme, Odaklanma ve Kendini Kesintiye Uğratma

Deneyimlemenin ve duygusal uyarılmanın derinliği

Kendini kesintiye uğratma ve kendini koruma

Beceri eğitimi ve süpervizyon

Farklı türdeki bozukluklarda duygu odaklı terapi

Beceri eğitimi ve süpervizyon

Depresyon – Travma sonrası stres bozukluğu

Bağımlılıklar – Çiftler – Kontrendikasyonlar

Terapi sürecinin gözden geçirilmesi

Duygu şeması kavramı

Duygusal üretkenlik

Duygusal değişim süreçleri

Duyguyu dönüştürmek

Duygusal işlemleme modeli

Video gösterimi

Depresyonun tedavisinde aşamalar

Vaka formülasyonu

Video gösterimi

Beceri Eğitimi ve Süpervizyon

Empati

Video Gösterimi

Sistematik çağrışımlarla ortaya çıkarma

Modelin aşamaları

Vaka örneği

Video gösterimleri

Beceri eğitimi ve süpervizyon

Terapide yapılacak işler

Beceri eğitimi ve süpervizyon

Bitmemiş işlerin çözümü

Beceri eğitimi ve süpervizyon

Kendi kendinin önünü kesmenin çözümlenmesi

Beceri eğitimi ve süpervizyon

Kendi kendini yatıştırma

Terapist Müdahalelerinde İlk ve Geliştirilmiş Biçimler

Depresyonun duygu odaklı terapisi

Video gösterimleri

Anksiyetede duygusal süreçler

Duygusal uyarılma

Anlatısal Süreçler Modeli ve Kodlama Sistemi

KAYNAK KİTAPLAR

*Kaynak kitaplar ücrete tabidir. Set alımlarında indirim yapılacaktır. 

Duygu Odaklı Çift Terapisi Leslie Greenberg 1. Düzey Atölye Çalışması Metinleri

Duygu Odaklı Terapi

Duygu Odaklı Çift Terapisi Leslie Greenberg 1. Düzey Atölye Çalışması Malzemeleri

Duygu Odaklı Çift Terapisi Leslie Greenberg İleri Düzey Atölye Çalışması Malzemeleri

Duygu Odaklı Bireysel Terapi Leslie Greenberg 1. Düzey Atölye Çalışması Malzemeleri

Duygu Odaklı Bireysel Terapi Leslie Greenberg İleri Düzey Atölye Çalışması Malzemeleri

Duygu Odaklı Bireysel Terapi Leslie Greenberg 1. Düzey Atölye Çalışması Metinleri

Duygu Odaklı Çift Terapisi Leslie Greenberg İleri Düzey Atölye Çalışması Metinleri

Duygu Odaklı Bireysel Terapi Leslie Greenberg İleri Düzey Atölye Çalışması Metinleri

Duygu Odaklı Bireysel Terapi Eğitimi Mart 2017 Ders Notları

Duygu Odaklı Bireysel Terapi Eğitimi Nisan 2017 Ders Notları

Duygu Odaklı Bireysel Terapi Eğitimi Mayıs 2017 Ders Notları

Duygu Odaklı Bireysel Terapi Eğitimi Haziran 2017 Ders Notları

Duygu Odaklı Çift Terapisi Eğitimi Mart 2017 Ders Notları

Duygu Odaklı Çift Terapisi Eğitimi Nisan 2017 Ders Notları

Duygu Odaklı Çift Terapisi Eğitimi Mayıs 2017 Ders Notları

Duygu Odaklı Çift Terapisi Eğitimi Haziran 2017 Ders Notları

Depresyonun Duygu Odakli Terapisi

Duygu Odakli Terapide Süpervizyonun Temel Esaslari

Psikodinamik, Bilişsel Davranışçı Ve Duygu Odaklı Psikoterapide Duygularla Çalışma

Duygu Odaklı Terapi Klinik El Kitabı

Duygu Odakli Çift Terapisi Eğitiminin Bilgi, Yetkinlik, Duygusal İşlemleme Ve Öz Şefkat Üzerindeki Etkileri

S E R T İ F İ K A S Y O N

Katılımcılara eğitim sonunda Psikoterapi Enstitüsü ve Türkiye Duygu Odaklı Terapi Enstitüsü onaylı, International Society for Emotion Focused Therapy logolu katılım belgesi verilecektir. 

Sınavlarda ve süpervizyonda başarılı olanlara Psikoterapi Enstitüsü ve Türkiye Duygu Odaklı Terapi Enstitüsü onaylı, International Society for Emotion Focused Therapy logolu sertifika verilecektir.
sertifika verilecektir. Eğitim sonrasında 24 saatlik süpervizyon sürecini tamamlayanlara “Duygu Odaklı Bireysel Terapi Uygulayıcısı” sertifikası verilir. 

Uluslararası eğitmen iştiraki olanlara şartları yerine getirildiğinde
Uluslararası Duygu Odaklı Terapi Birliği tarafından da onaylı katılım
belgesi verilir. 

Uluslararası Terapi Birliği (isEFT) logolu katılım belgesi ve sertifikalar için her seviye için 10$ (eğitim iki seviyelidir) alınarak isEFT’e transfer edilecektir. 

BİLGİ ve KAYIT İÇİN

bilgi@psikoterapi.com

0262 653 66 99

0532 267 47 94

Kayıt için, www.psikoterapi.com  sitesinden
başvuru formunu doldurup göndermeniz
rica olunur.

İLETİŞİM ADRESİ

PSİKOTERAPİ ENSTİTÜSÜ EĞİTİM ARAŞTIRMA SAĞLIK ORG. VE DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ. DARICA ŞUBESİ

Bayramoğlu Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. “Terapi İş Merkezi Bayramoğlu” Dış Kapı No: 285 D:29,

Darıca / KOCAELİ

Tel: 0262 653 6699

www.psikoterapi.com

 K A T I L I M   Ü C R E T İ

Kaydınızın sisteme alınabilmesi için 162 TL olan Ön Kayıt Ücretini ödemeniz
gerekmektedir.

15 gün öncesi yapılacak kayıt iptallerinde ÖN KAYIT ÜCRETİ iade edilecektir.

Kredi Kartı ile Ön Kayıt Ücretini ödemek için tıklayınız.

Ön Kayıt veya Kesin Kayıt Ücretini, aşağıdaki hesap numaralarımıza
EFT/Havale olarak ödeyebilirsiniz. Banka dekontunu, açıklama kısmına “Darıca 2.
DOBT Eğitimi Kayıt Ücreti” yazarak basvuru@psikoterapi.com adresine
göndermenizi rica ederiz.

Eğitim Bedeli: 7920 TL + KDV’dir.

*Ücrete ilaveten her seviye için 10 ABD doları (eğitim 2 seviyelidir) isEFT (Uluslararası Duygu Odaklı Birliği) kuruluşuna verilmek üzere alınır.

*4 taksitte ödeme imkanı (vade farksız) vardır.

*10 taksite kadar ödeme imkanı (vade farkı uygulanır) vardır.

Kredi Kartı ile Ödeme için tıklayınız

*Katılım ücreti atölye çalışması materyalleri ve kahve arasını içerir.
Banka dekontunu basvuru@psikoterapi.com
adresine e-posta yoluyla veya aşağıdaki adrese posta yoluyla iletmenizi rica
ederiz.

Hesap No

Psikoterapi Enstitüsü  Eğ. Araş. Sağ. Org. Dan. Ltd. Şti.

T.C. İş Bankası Darıca Şubesi

Şube Kodu: 2425

Hesap: 0432025

IBAN: TR74 0006 4000 0012 4250 4320 25

Türkiye Finans Gebze Şubesi

Şube Kodu:207

Hesap:2389670

IBAN: TR45 0020 6002 0702 3896 7000 01

Kaydın İptali ve Geri Ödeme Politikası

Kayıtlarını iptal etmek isteyen katılımcıların e-posta (bilgi@psikoterapi.com) yoluyla kayıt iptal talebinde bulunmaları gerekmektedir. Eğitim tarihinden iki ay önce yapılan iptallerde eğitim ücretinin yüzde 80’i, bir ay önce yapılan iptallerde yüzde 50’si katılımcıya geri ödenecektir. Eğitime bir aydan az bir süre kala yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmayacaktır.

Prof. Dr. Leslie S. GREENBERG

Leslie Greenberg, Ph.D., Toronto York Üniversitesi’nde tanınmış bir
Araştırma Profesörüdür. York Üniversitesi Psikoterapi Araştırma Kliniği
Direktörüdür. Terapide duygu odaklı yaklaşımları geliştirmiş,
meslektaşlarıyla bu konuda önemli metinler kaleme almıştır. Bu metinler
arasında Emotion in Psychotherapy (Psikoterapide Duygu)
(1986), Emotionally Focused Therapy for Couples (Çiftler için Duygu Odaklı
Terapi) (1988), Facilitating Emotional Change (Duygusal Değişimi
Kolaylaştırmak) (1993), Emotion-focused therapy: Coaching clients to work
through emotions (Duygu odaklı terapi: Danışanlara duyguları üzerine
çalışmayı öğretmek) (2002) ve son dönemde Emotion-focused therapy of
depression (Duygu odaklı depresyon terapisi) (2006) ve  motionfocused couple
therapy: The dynamics of emotion , love and power (Duygu odaklı çift
terapisi: Duygu, sevgi ve güç dinamikleri). Dr. Greenberg, Psikoterapide
Bütünleşme Araştırmaları Birliği (SEPI) kurucu üyeleri arasında yer
almaktadır. Önceki dönemlerde başkanlığını yaptığı Uluslararası Psikoterapi
Araştırmaları Birliği tarafından 2004 yılında Üstün Araştırma Kariyeri
ödülüne layık görülmüştür. Yakın zamanda Kanada Psikoloji Derneği Üstün
Mesleki Katkı Ödülüne ve Amerikan
Psikoloji Derneği Humanist Psikoloji Birliği Carl Rogers Ödülüne layık
görülmüştür. Journal of Psychotherapy Integration, Journal of Clinical
Psychology, Journal of Constructivist Psychology, Gestalt Review ve the
Journal of Marital and Family Therapy gibi çok sayıda psikoterapi yayınının
editör kadrosunda yer almaktadır.

Psikoterapi Enstitüsü
Psikoterapi Enstitüsü’nün amacı, ülkemiz insanının kültürel, geleneksel ve
yerel yapısına uygun psikoterapi teknik ve yaklaşımlarının belirlenmesi,
dünya uygulamalarının geçerlilik ve güvenirliğinin saptanması, psikoterapi
uygulamalarının yasal altyapısının oluşturulması için savunuculuk (advocacy)
ve iletişim ağı (networking) çalışmalarının yürütülmesi, ruh sağlığı
profesyonellerinin uygulama bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine destek
olunmasıdır. Bu amaçla 2005 yılında kurulan Psikoterapi Enstitüsü,
bünyesinde psikolojik sorunların tedavisi ile ruh sağlığı alanında çalışan
uzmanların psikoterapi bilgi ve becerilerini geliştirmesine yönelik eğitim
çalışmalarını yürütmektedir.

Darıca 3.Duygu Odaklı Çift Terapisi – Duyuru

Darıca 3. Duygu Odaklı Çift Terapisi Eğitimi

Duygu, Sevgi ve Güç Dinamikleri

Psikoterapi Enstitüsü

Online katılım imkanı mevcuttur. Eğitim Bayramoğlu Eğitim ve Kongre Merkezimizde gerçekleşecek olup, Bayramoğlu merkezimizde Psikoterapi Enstitüsü Pansiyonunda düşük ücretlerle konaklayabilir, ya da yürüme mesafesindeki çevre otellerden birinde konaklayabilirsiniz. Toplu taşıma ile gelecek kursiyerlerimizin Marmaray Osmangazi durağında inmeleri gerekmektedir. Sokağa çıkma yasaklarının durumuna göre eğitim tamamen online olarak gerçekleştirilebilir.

Psikoterapi Enstitüsü Uluslararası Duygu Odaklı Terapi Birliğinin Kurumsal Üyesidir.

Başvuru için –>Tıklayınız!

Eğitmenler

Uz. Dr. Tahir Özakkaş

Dr. Mehmet Tekneci

Uz. Dr. Betül Sezgin

Dr. Kamile Can

Uz. Dr. Güney Toprak Şahin

Uz. Psk. Ayşe Gavas Aslan

Eğitim Tarihleri

24-25-26 Aralık 2021

28-29-30 Ocak 2022

25-26-27 Şubat 2022

(3+3+3 GÜN TOPLAM 72 SAAT)

***Burada duyurulan eğitimlerde her zaman için; gün, zaman ve yer değişiklikleri yapma hakkı Psikoterapi Enstitüsü Limited Şirketine aittir.

A M A Ç

Ruh sağlığı alanında psikoterapist olarak çalışan uzmanlara, duygulanımın doğası ve evlilikte yaşanan sıkıntılardaki rolü, bağlanma ve kimlik konuları, etkileşimleri yeniden yapılandırma, yatışma ve affetme üzerine teorik ve metodolojik yaklaşımların klinik uygulama örnekleri yoluyla paylaşılması.

Eğitim sürecini tamamlayan kursiyerlere Uluslararası Duygu Odaklı Psikoterapi Birliğinin ön gördüğü asgari eğitimleri vererek, sertifikalı çift terapistleri olmalarını sağlamak.

H E D E F

Bu eğitim ile katılımcıları şu konularda bilgi ve beceri edinmesi amaçlanmaktadır:

∞ Duyguların bağlanma ve kimlikteki rolü bağlamında evlilik sıkıntıları olgusunu anlamak

∞ Uyumsal bağlanma ve kimlik odaklı birincil duygular ile ikincil olumsuz duygusal tepkileri ayırt etmeyi öğrenmek

∞ Çiftlerin sorunlarını olumsuz bir etkileşimsel döngü olarak dışsallaştırmasına yardım edecek belirli müdahaleleri tanımlamak, sorunlu duygulanım durumlarını dönüştürerek daha samimi durumlara ulaşmak

∞ Eşler arasında daha güvenli ve onaylayıcı bir duygusal bağın gelişmesini sağlamak

∞ Kendini ve ötekini yatıştırma zamanlamasını tespit etmek

∞ Affetmenin unsurlarını öğrenmek

K A P S A M

Eğitim çalışması  Teorik Giriş eğitimleri ve ardından  teorik bilginin yanında ağırlıklı olarak uygulamaya yönelik beceri geliştirme şeklinde yapılacaktır.    Teorik Giriş eğitimlerinde katılımcı sayısı sınırlaması yoktur.

Üç aylık Beceri Eğitimine, Duygu Odaklı Çift Terapisi Eğitimi ve Sertifikası almak üzere başvuran ilk 18 kişi, mümkün olursa 32 kişi alınacaktır.

Eğitim 4’er kişilik gruplar halinde drama ve rol-play uygulamaları, video gösterimleri, vaka sunumları ve rehberli grup süpervizyonu şeklinde gerçekleştirilerek deneyim ve beceri kazanılması esas alınacaktır.

*** Eğitim esnasında mahrem bilgilerin paylaşılması nedeniyle ses ve görüntü kaydı almak kesinlikle yasaktır.

Tespit edilmesi halinde, kursiyer eğitimden  çıkarılacak ve suç duyurusunda bulunulacaktır!

H E D E F  G R U P

Doktorlar, psikologlar, psikolojik danışman ve rehberler (pdr), sosyal hizmet uzmanları, psikiyatri hemşireleri.

Lisans eğitimi farklı olup da bu eğitime başvurmak isteyenlerin klinik psikoloji alanında tezli yüksek lisansını tamamlamış olmaları gerekmektedir.

K A T I L I M C I   S A Y I S I

18- 32 kişi

Kayıtlar kişi sayısı ile sınırlı olduğu için ödeme ve başvuru sırasına göre kabul yapılacaktır. Kayıt yaptıran kişiler her gün güncellenerek www.psikoterapi.com sitesinde yayınlanacaktır. Katılımcı Listesi için tıklayınız.

S Ü R E

3 Ay 9 Gün

09.00-18.00 arası

Toplam 72 saat

KAYNAK KİTAPLAR

*Kaynak kitaplar ücrete tabidir. Set alımlarında indirim yapılacaktır. 

Duygu Odaklı Çift Terapisi Leslie Greenberg 1. Düzey Atölye Çalışması Metinleri

Duygu Odaklı Terapi

Duygu Odaklı Çift Terapisi Leslie Greenberg 1. Düzey Atölye Çalışması Malzemeleri

Duygu Odaklı Çift Terapisi Leslie Greenberg İleri Düzey Atölye Çalışması Malzemeleri

Duygu Odaklı Bireysel Terapi Leslie Greenberg 1. Düzey Atölye Çalışması Malzemeleri

Duygu Odaklı Bireysel Terapi Leslie Greenberg İleri Düzey Atölye Çalışması Malzemeleri

Duygu Odaklı Bireysel Terapi Leslie Greenberg 1. Düzey Atölye Çalışması Metinleri

Duygu Odaklı Çift Terapisi Leslie Greenberg İleri Düzey Atölye Çalışması Metinleri

Duygu Odaklı Bireysel Terapi Leslie Greenberg İleri Düzey Atölye Çalışması Metinleri

Duygu Odaklı Bireysel Terapi Eğitimi Mart 2017 Ders Notları

Duygu Odaklı Bireysel Terapi Eğitimi Nisan 2017 Ders Notları

Duygu Odaklı Bireysel Terapi Eğitimi Mayıs 2017 Ders Notları

Duygu Odaklı Bireysel Terapi Eğitimi Haziran 2017 Ders Notları

Duygu Odaklı Çift Terapisi Eğitimi Mart 2017 Ders Notları

Duygu Odaklı Çift Terapisi Eğitimi Nisan 2017 Ders Notları

Duygu Odaklı Çift Terapisi Eğitimi Mayıs 2017 Ders Notları

Duygu Odaklı Çift Terapisi Eğitimi Haziran 2017 Ders Notları

Depresyonun Duygu Odakli Terapisi

Duygu Odakli Terapide Süpervizyonun Temel Esaslari

Psikodinamik, Bilişsel Davranışçı Ve Duygu Odaklı Psikoterapide Duygularla Çalışma

Duygu Odaklı Terapi Klinik El Kitabı

Duygu Odakli Çift Terapisi Eğitiminin Bilgi, Yetkinlik, Duygusal İşlemleme Ve Öz Şefkat Üzerindeki Etkileri

S E R T İ F İ K A S Y O N

Katılımcılara eğitim sonunda Psikoterapi Enstitüsü ve Uluslararası Duygu Odaklı Terapi Birliği (isEFT) onaylı katılım belgesi verilecektir.

Sınavlarda ve süpervizyonda başarılı olanlara Psikoterapi Enstitüsü ve Uluslararası Duygu Odaklı Terapi Birliği (isEFT) onaylı sertifika verilecektir.

*Uluslararası Terapi Birliği (isEFT) logolu katılım belgesi ve sertifikalar için her seviye için 10$ (eğitim iki seviyelidir) alınarak isEFT’e transfer edilecektir. 

BİLGİ ve KAYIT İÇİN

bilgi@psikoterapi.com

0262 653 66 99

0532 267 47 94

Kayıt için, www.psikoterapi.com sitesinden başvuru formu nu doldurup göndermeniz rica olunur.

İ L E T İ Ş İ M   A D R E S İ

Bayramoğlu Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. “Terapi İş Merkezi Bayramoğlu” Dış Kapı No: 285 D:29,

Darıca / KOCAELİ

Tel

0262 653 66 99 

0532 267 47 94

www.psikoterapi.org / www.psikoterapi.com / www.psikoterapienstitusu.com

K A T I L I M   Ü C R E T İ

Kaydınızın sisteme alınabilmesi için 162 TL olan Ön Kayıt Ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ön kayıt ücreti toplam eğitim bedeline dahil değildir. 

15 gün öncesi yapılacak kayıt iptallerinde ÖN KAYIT ÜCRETİ iade edilecektir.

Kredi Kartı ile Ön Kayıt Ücretini ödemek için tıklayınız.

Ön Kayıt veya Kesin Kayıt Ücretini, aşağıdaki hesap numaralarımıza EFT/Havale olarak ödeyebilirsiniz. Banka dekontunu, açıklama kısmına “Darıca 3. DOCT Eğitimi Kayıt Ücreti” yazarak basvuru@psikoterapi.com adresine göndermenizi rica ederiz.

Eğitim Bedeli: 7920TL + KDV

*Ücrete ilaveten her seviye için 10 ABD doları (eğitim 2 seviyelidir) isEFT (Uluslararası Duygu Odaklı Birliği) kuruluşuna verilmek üzere alınır.

*4 taksitte ödeme imkanı (vade farksız) vardır.

*T.C. İŞ Bankası kartlarına 10 taksite kadar ödeme imkanı (vade farkı uygulanır) vardır.

Kredi Kartı ile ödeme için tıklayınız

*Katılım ücreti eğitim materyalleri ve kahve aralarını içerir. Kaynak kitapları içermez. Set alımlarında indirim uygulanır. Banka dekontunu bilgi@psikoterapi.com adresine e-posta yoluyla veya aşağıdaki adrese posta yoluyla iletmenizi rica ederiz.

Hesap No

Psikoterapi Enstitüsü  Eğ. Araş. Sağ. Org. Dan. Ltd. Şti.

T.C. İş Bankası Darıca Şubesi

Şube Kodu: 2425

Hesap: 0432025

IBAN: TR74 0006 4000 0012 4250 4320 25

Türkiye Finans Gebze Şubesi

Şube Kodu:207

Hesap:2389670

IBAN: TR45 0020 6002 0702 3896 7000 01

Kaydın İptali ve Geri Ödeme Politikası

Kayıtlarını iptal etmek isteyen katılımcıların e-posta (bilgi@psikoterapi.com) yoluyla kayıt iptal talebinde bulunmaları gerekmektedir. Eğitim tarihinden iki ay önce yapılan iptallerde eğitim ücretinin yüzde 80’i, bir ay önce yapılan iptallerde yüzde 50’si katılımcıya geri ödenecektir. Eğitime bir aydan az bir süre kala yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmayacaktır. Eğitim paket halinde verilmekte olup, modül modül katılım mümkün değildir. 

Prof. Dr. Leslie S. GREENBERG

Leslie Greenberg, Ph.D., Toronto York Üniversitesi’nde tanınmış bir Araştırma Profesörüdür. York Üniversitesi Psikoterapi Araştırma Kliniği Direktörüdür. Terapide duygu odaklı yaklaşımları geliştirmiş, meslektaşlarıyla bu konuda önemli metinler kaleme almıştır. Bu metinler arasında Emotion in Psychotherapy (Psikoterapide Duygu)
(1986), Emotionally Focused Therapy for Couples (Çiftler için Duygu Odaklı Terapi) (1988), Facilitating Emotional Change (Duygusal Değişimi Kolaylaştırmak) (1993), Emotion-focused therapy: Coaching clients to work through emotions (Duygu odaklı terapi: Danışanlara duyguları üzerine çalışmayı öğretmek) (2002) ve son dönemde Emotion-focused therapy of depression (Duygu odaklı depresyon terapisi) (2006) ve  motionfocused couple therapy: The dynamics of emotion , love and power (Duygu odaklı çift terapisi: Duygu, sevgi ve güç dinamikleri). Dr. Greenberg, Psikoterapide Bütünleşme Araştırmaları Birliği (SEPI) kurucu üyeleri arasında yer almaktadır. Önceki dönemlerde başkanlığını yaptığı Uluslararası Psikoterapi Araştırmaları Birliği tarafından 2004 yılında Üstün Araştırma Kariyeri ödülüne layık görülmüştür. Yakın zamanda Kanada Psikoloji Derneği Üstün Mesleki Katkı Ödülüne ve Amerikan
Psikoloji Derneği Humanist Psikoloji Birliği Carl Rogers Ödülüne layık görülmüştür. Journal of Psychotherapy Integration, Journal of Clinical Psychology, Journal of Constructivist Psychology, Gestalt Review ve the Journal of Marital and Family Therapy gibi çok sayıda psikoterapi yayınının editör kadrosunda yer almaktadır.

Psikoterapi Enstitüsü
Psikoterapi Enstitüsü’nün amacı, ülkemiz insanının kültürel, geleneksel ve yerel yapısına uygun psikoterapi teknik ve yaklaşımlarının belirlenmesi, dünya uygulamalarının geçerlilik ve güvenirliğinin saptanması, psikoterapi uygulamalarının yasal altyapısının oluşturulması için savunuculuk (advocacy) ve iletişim ağı (networking) çalışmalarının yürütülmesi, ruh sağlığı profesyonellerinin uygulama bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine destek olunmasıdır. Bu amaçla 2005 yılında kurulan Psikoterapi Enstitüsü, bünyesinde psikolojik sorunların tedavisi ile ruh sağlığı alanında çalışan uzmanların psikoterapi bilgi ve becerilerini geliştirmesine yönelik eğitim çalışmalarını yürütmektedir.

Beyoğlu 5. Bütüncül Oyun Terapisi Eğitimi – Duyuru

“BEYOĞLU 5. BÜTÜNCÜL OYUN TERAPİSİ EĞİTİMİ”

PSİKOTERAPİ ENSTİTÜSÜ

Başvuru için Tıklayınız

Eğitmen:

Pekay AYDIN

Klinik Psikolog Oyun Terapisti

Eğitim Tarihleri:

3-4-5 Eylül 2021

1-2-3 Ekim 2021

5-6-7 Kasım 2021

5 Aralık 2021 (Grup Süpervizyonu)

Burada duyurulan eğitimlerde her zaman için; gün, zaman ve yer değişiklikleri yapma hakkı Psikoterapi Enstitüsü Limited Şirketine aittir.

AMAÇ:

Oyun Terapisi Nedir?

     Oyun terapisi, bu konuda eğitim görmüş terapist ve çocuk arasındaki dinamik kişilerarası ilişki olarak tanımlanır. Oyun terapisti, çocuğun kendisini doğasındaki iletişimle, yani oyunla sağlıklı bir şekilde ifade edebilmesi  (duygusal, davranışsal, deneyimsel ve düşüncesel olarak) ve keşfedebilmesi için, seçilmiş oyun materyellerine başvurur.

Oyun, kendi başına değişimi sağlamaz. Önemli olan, terapistin oyunla olan ilişkisi ve oyunun kullanımıdır.

Bir terapist ne kadar zengin alet çantasına sahip olursa o kadar iyi tedavi yöntemi uygulayabilecektir. Fil bir bütündür ve bütünü görmek için bilgi ve donanım gerekir. Amacım oyun terapisti olma yolunda çalışan terapistlere donanımlı ve çok yönden bakabilecekleri bir eğitim vermektir. Eğitim toplam 4 modül ve sonrasında yapılacak  grup süpervizyonu modülü ve  10 bireysel süpervizyon ile tamamlanacaktır.

Not: Çocuk Psikoterapisine dair farklı kuram ve yaklaşımların bir arada toplandığı “Bütüncül Oyun Terapisi Eğitimi” uygulama ağırlıklı olarak planlanmıştır.

HEDEF GRUP

Psikiyatristler, Aile Hekimleri, Doktorlar, Psikologlar, Psikolojik Danışman ve Rehberler(PDR), Sosyal Hizmet Uzmanları, Psikiyatri Hemşireleri

                    Lisans eğitimi farklı olup da bu eğitime başvurmak isteyenler; Klinik Psikoloji alanında tezli yüksek lisansını tamamlamaları gerekmektedir.

KATILIMCI SAYISI

Kayıtlar kişi sayısı ile sınırlı olduğu için ödeme ve başvuru sırasına göre kabul yapılacaktır.

Kayıt yaptıran kişiler her gün güncellenerek www.psikoterapi.com sitesinde yayınlanacaktır.

Katılımcı Listesi için tıklayınız.

SÜRE

4 ay, 10 gün, 80 Saat

Yasaklara bağlı olarak hem online hem yüz yüze olarak devam edilecektir.

KAPSAM

EĞİTİM KONULARI:

1.MODÜL

Çocuk psikopatolojisi ve ilk görüşme

Çocuk merkezli oyun terapisi

Filial terapi

Çocuklarda Bağlanma sorunları

Deneyimsel Oyun terapisi

Dışa Vurumcu Oyun Terapi Yöntemleri

  1. Sanat terapisi
  2. Kum tepsisi terapisi
  3. Kukla terapisi

2.MODÜL

Çocuk ve Ergenler ile Şema Terapi

Gelişimsel Terapi Yöntemleri

Diikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan çocuklarla oyun Terapisi

Karşı Gelme Bozukluğu Olan çocuklarla Oyun Terapisi

Süresi Kısıtlı Oyun Terapisi

3.MODÜL

Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme modeli

Çocuklarda Travma

Çocuklarda Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme modeli

Eğitimde her modül için psikoterapi enstitüsü onaylı katılım belgesi verilecektir. Bütün modülleri tamamlayıp grup süpervizyonu ve 10 bireysel süpervizyon  sürecini bitirenlere uygulayıcı sertifikası verilecektir.

 Vaka Formülasyonu

 Grup süpervizyonu

Pekay AYDIN

Psikolojik Danışman/Psikoterapist

1977 Ankara doğumlu Psikolojik Danışman/Psikoterapist Pekay AYDIN 2016 yılında Klinik psikoloji yüksek lisansını tamamlamış , 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun olmuştur. Anaokulları İlköğretim okullarında ve Rehberlik Araştırma Merkezinde  Psikolojik danışmanlık yapmıştır. Meslek hayatı boyunca birçok eğitim almış birçok gönüllü çalışma yürütmüştür. Üç yıl Nevin ERACAR süpervizorlüğünde verilen Grup Psikodrama eğitimi  bir yıl tiyatro eğitimi alarak öğrencilerle drama ve tiyatro çalışmaları yürütmüştür. Madde bağımlılığı ve Zor Çocuklarla ilgili Koordinatörlük çalışmaları yapmış Öğretmen Aile ve Çocuk eğitimleri yapmıştır. Tohum vakfı tarafından verilen Otistik çocuklar Eğitimi almış Farklı gelişen çocuklarla bireysel çalışmalar yapmıştır. Psikoterapi Enstitüsü bünyesinde Tahir ÖZAKKAŞ tarafında Bütüncül Psikoterapi Eğitimi ve Hipnoz eğitimi almıştır. APT onaylı Oyun terapisi eğitimini Reyhana SEEDAT tarafından almıştır. Çocuk Merkezli Oyun terapisi ,Kum Tepsisi Terapisi, Filial Terapi, Kukla terapisi ,Sanat Terapisi , Çözüm Odaklı terapi Çocuk EMDR ı Çocuklarla çalıştığı alanlardır. Nilüfer Devecigil’den deneyimsel oyun terapisi I. düzey eğitimi, Byron E. Norton’dan II. düzey deneyimsel oyun terapisi eğitimi almıştır. Dr. Joyce C. Mills den Hikaye oyun terapisi eğitimi almıştır. Dr. Christof Loose dan çocuk ve ergenlerle şema terapi eğitimini almıştır.Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneğinden Cem  KEÇE tarafından Cinsel Terapi eğitimi almıştır.  Yetişkinlerle Bütüncül psikoterapi ,Hücum Terapisi ,EMDR (Göz hareketleri duyarsızlaştırma-yeniden işleme) ve Hipnoz, psikoterapi çalışmalarında gerekli durumlarda aktif olarak kullandığı tekniklerdir. İlişkisel Terapi, Çözüm Odaklı Terapi, Duygu Odaklı Çift terapisi, ,Bütüncül Sistemik Aile Terapisi, , Zor Ergen ve Aileleriyle Psikoterapi, Kaygı ile başetme ve Rahatlama Teknikleri, Madde Bağımlılığı,Bağlanma ve Ayrışma Bireyleşme problemleri  de çalışma alanlarıdır.

Psikoterapi Derneği ve Hipnoz Derneği üyesidir.

Aldığı Eğitimler

Evlilik Okulu      İstanbul Üniversitesi

Grupla Psikodrama Supervisor Nevin ERACAR    İstanbul Rehberlik Araştırma  Merkezleri

Psychotherapy Integration, John C. Norcross, PhD           Psikoterapi Enstitüsü

 

Emotion Focused Couples Therapy, Leslie S. Greenberg, PhD

Psikoterapi Enstitüsü

Family Therapy : Integration and Research, William M. Pinsof, PhD, LMFT, ABPP               Psikoterapi Enstitüsü

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği Kış Okulu, Cem Keçe, Dr Cinsel Sağlık Enstitüsü

Cinsel Terapi eğitimi, Cem Keçe, Dr         Cinsel Sağlık Enstitüsü

Klinik Hipnoz Uygulamalı Eğitimi               Hipnoz Derneği

Bütüncül Psikoterapi Teorik Eğitimi         Psikoterapi Enstitüsü

Bütüncül Psikoterapi Formülasyon Eğitimi            Psikoterapi Enstitüsü

Bütüncül Psikotrapi Süpervizyon Eğitimi                Psikoterapi Enstitüsü

Expressive Play Therapy, Reyhana Seedat            Association For Play Therapy

Devolopmental Touch Therapy Reyhana SEEDAT BA.S.W(Hons) Med.Sc.S.W       Association For Play Therapy

Filial Therapy, Reyhana SEEDAT Association For Play Therapy

Client Centered Play Therapy     Association For Play Therapy

Short Term Play Therapy              Association For Play Therapy

ADHD Techniques and Strategies to help the Angry Child, Reyhana SEEDAT         Association For Play Therapy

Play therapy WithTraumatized Children Association For Play Therapy

Otizm Eğitimi     Tohum Vakfı

Tiyatro Eğitimi   Bakırköy Halk Eğitim Merkezi

Psikososyal Müdahale Eğitimi     Milli Eğitim Müdürlüğü

TKT 7/11  TYT 5/7            İstanbul Rehberlik Araştırma Merkezleri

Grupla  Psikodrama        Türk Psikologlar Derneği

Deneyimsel Oyun Terapisi I. ve II. Düzey Eğitimi                Psikoloji İstanbul

Dr. Joyce C. Mills  Hikaye Oyun Terapisi Eğitimi  Simge psikolojik danışmanlık

Dr. Christof Loose Çocuk ve Ergenlerle Şema Terapi Eğitimi          Psikonet

İLETİŞİM:

BÜTÜNCÜL OYUN TERAPİSİ EĞİTİM PROGRAMI

1.Modül:

Çocuk psikolojisi ?

Çocuk hangi yaş dönemlerinde dünyayı nasıl görür?

Çocuk psikopatoloji DSM-5 e göre tanılama (DEHB, Kaygı bozuklukları, Takıntılar, Çocukluk çağı depresyonu, dışa atım bozuklukları travma bozuklukları, yıkıcı davranış bozuklukları, nörogelişimsel bozukluklar ve konuşma bozuklukları ele alınacaktır)

Çocuklarla ve aile ile ilk görüşme hangi soruların sorulacağı?

Çocuklar ile güven ilişkisi kurma

Oyun Terapisine Giriş

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi  (Client Centered Play Therapy)

Bu Kapsamlı Eğitimin Amacı:

–          Danışan odaklı bir bakış açısından, oyun terapisini teorik olarak anlamayı sağlamak

–          Çocuklarla terapötik şekilde nasıl oynanacağı ve gerçekçi hedefler koymak

–          Duygusal, cinsel ve ritüel istismarın belirleyicilerini tanımak

–          Oyun Terapisi düzeninin nasıl sağlanacağı ve elinizdekilerle çalışmayı öğrenmek

–          Toplam sistemle nasıl çalışılacağını- Ebeveyn ve öğretmenler- öğrenmek

–          Pratik egzersizler

–          Çocukların oyunundaki anlamı kavramak- oyunun terapötik kullanımı

–          Oyun terapisinin davranışsal değişime nasıl yol açtığını anlamak

–          Oyun terapisini kullanmamızın pratik sebepleri

–          Oyunla iletişim kurmak

–          Oyun terapisinin temalarını anlamak (video)

–          Çocuklarla bağlantı kurmak- oyun odasında ilişkiyi kurmak

–          Çocuğun oyununa terapötik tepkiler

–          Çocukların kişisel kontrol ve sorumluluk anlayışlarının gelişmesine yardımcı olmak

–          Terapötik limit koyma

             ne zaman limit konmalı?

             terapötik limit koymada adımlar

             limitler aşıldığında ne yapılmalı?

– Sonuçlandırma

Filial terapi (Filial Therapy) ve uygulamalı öğretimi

Filial Terapi, yapılandırılmış 10 oturumda ebeveynleri çocuk merkezli oyun terapisinin temel perspektifinde eğiterek ve süpervizörlük  yaparak onları çocukların terapisine dahil eden öğretici ve dinamik bir eğitim yöntemidir.

Katılımcılar, haftalık yapılacak olan oturumların içeriği ve organizasyonu ile toplanacaklardır. Ebeveynler tarafından gerçekleştirilen oturumların denetlenmesi / geri bildirimi dahil olmak üzere, yapılandırılmış on hafta formatında  eğitimin nasıl yapılandırılacağını ve yürütüleceğini öğreneceklerdir.

Filial Terapi, araştırma ve klinik deneyim yoluyla, çeşitli sosyal, duygusal ve davranışsal zorluklarla karşılaşan çocuklar ve aileler için etkin bir müdahale olarak gösterilmiştir. Bu özgün terapi, çocuklarla ilgili sorunları çözmek ve çocukların sağlıklı psikolojik gelişimini desteklemek için birincil değişim aracıları olarak aileleri kapsamaktadır. Filial terapi Terapistleri ebeveynleri eğitir ve denetler; ebeveynler ile çocuk merkezli oyun oturumları düzenler, bu da sadece var olan sorunların giderilmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda ebeveyn, çocuk ve aile ilişkilerini güçlendirir.

Deneyimsel oyun terapisi

Deneyimsel Oyun Terapisinde terapist çocuğu olduğu gibi kabul ederek oyununa uyumlanır. Metaforlar üzerinden çalışarak örtülü hikayelere ulaşır ve ona hitap etme yöntemini öğretir. Prof. Dr. Byron Norton ve eşi Carol Norton’ın 40 seneyi aşkın çalışmaları süresince geliştirilen ve etkinliği kanıtlanmış olan Deneyimsel Oyun Terapisi, pek çok ülkede, çocuklarla çalışmada birinci sırada tavsiye edilmektedir.

Deneyimsel oyun terapisi; kaygılar, korkular, TSSB (Travma Sonrası Stres Bozukluğu) ve diğer anksiyete sorunları, çocukluk depresyonu, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB), öğrenme güçlüğü, uyum ve davranış bozuklukları, dürtüsellik, okuma ve konuşma bozuklukları, özgüven sorunları, psikolojik ağrılar, boşanma sonrası adaptasyon sorunları gibi sorunlarda etkilidir.

Dışa Vurumcu Oyun Terapi Yöntemleri (Expressive Play Therapy)

  • Sanat Terapisi (Art Therapy)

Bu teknik, terapistin, bir çocuğun kendiliğinden olan sanat üretimlerini nasıl okuması gerektiğini ve aynı zamanda spesifik tedavi hedeflerini teşvik etmek için çocuğun mecazi sanat dilini nasıl dahil edeceğini öğretecektir.

Sanat araçlarının uygun kullanımı ve türlerini anlamak

Terapötik amaç ile araçları eşleştirmek

Bireyler, aile ve gruplar için deneyimler sağlamak

  • Kum Tepsisi terapisi

Katılımcılar, Kum Terapisinin hem değerlendirme hem de tedavi amaçları için olan kayda değer gücünü keşfedeceklerdir. Kum Terapisini kurmanın yanı sıra, Kum Terapisi aracılığıyla iyileşme sürecini gözlemleme, belgeleme ve tanıtmayı öğretmek için uygulamalı eğitim verilecektir. Eğitimde; Bir aile seansı için terapötik olarak ve materyaller olarak nasıl bir klinik alan yapılandırılacağını tanımlamak

6 adım protokolü de dahil bir seansın nasıl yürütüleceği uygulamalı gösterme

Kum tepsisi kullanımı ile beynin nasıl etkileşim kurduğu/karşılık verdiğini tanımlayabilmek amaçlanmaktadır.

  • Kukla Terapisi (Puppet Interview)

Katılımcılar, kukla terapisinin nasıl yapılacağını ve aile etkileşimlerini ve dinamikleri gözlemlemeyi öğreneceklerdir: uyum, sınırlar, etkin iletişim organizasyonu, sözlü ve sözsüz iletişim bunlara dahildir. Buna ek olarak, tartışma, bireysel ve aile oyun aktiviteleri ve daha fazlası sırasında ortaya çıkan sembolleri, metaforları ve mecazi dili çözmek ve bunları dahil etmek üzerine odaklanacaktır. Eğitimde;

Kuklaların türlerini ve kullanımını anlamak

Oyun terapisi seanslarında kuklaları kullanmak

Aile kukla oyunu eğitimi verilecektir.

2.Modül:

Şema terapi nedir?

Jeffrey Young tarafından geliştirilmiş olan Şema Terapi modeli, erken dönem yaşantıların, yetişkinlik dönemindeki yansımalarının keşfine ve değişimine odaklıdır. şema terapi gelişim psikolojisini ilgilendiren temelleri de işin içine katarak çocukluk ve hayatın geri kalan dönemindeki temel ihtiyaçlar modeline dayanıyor. çocukların ve ergenlerinde ele alınması aynı zamanda ele alınan ebeveyn çalışması için çok uygundur bunu yaparken de çocuklar ve ergenler ile farklı yaş dönemlerinde farklı ele alma şekilleri ve teknikleri ile terapi yapılmaktadır.

Şema terapi temel ihtiyaçlar

Erken dönem uyum bozucu şemalar

Gelişimsel görevler, uygulamalar

Mod çizimleri

Mod görüşmeleri

Hatırlatma kartları uygulamaları

Ebeveyn görüşmeleri sandalye çalışmaları

Mod çalışmaları sandalye çalışmaları

Mod kartları ile çalışma

Kuklalar ile çalışma

Maskeler ile mod çalışması

Kök hikaye çalışmaları

Ebeveyn şema koçluğu

Şema genogram çalışmaları

İç ev çalışması

Gelişimsel Terapi Yöntemleri  (Developmental Touch Therapy)

Gelişimsel Temas Oyun Terapisi, yapılandırılmış, gelişim temelli bir Grup Terapi Programıdır.

Küçük çocuklar için bireysel ve grup terapisi, yetişkinler için eğitim ve sizin için eğitim, mesleki liderlik, sağlar. Dokunmanın amacı, çocuğun kendi canlı vücudunu kendinin deneyimlemesini sağlamaktır.

Gelişimsel Temas Oyun Terapisi eşsizdir. Yetişkinler, gördükleri ve temas ettikleri kendilerini deneyimlemelerini sağlayacak alıştırmalarla, başkalarını görmelerine ve onlara dokunmalarına yardımcı olan egzersizler yoluyla Gelişimsel Oyun yapmayı öğrenirler.

Gelişimsel Oyun, bağlanma düzeyinde ilişki sorunları olan çocuklar ile etkili olduğunu kanıtlamıştır

Gelişimsel temas atölye çalışması.

Diikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan çocuklarla oyun Terapisi

Karşı Gelme Bozukluğu Olan çocuklarla Oyun Terapisi

Süresi kısıtlı Oyun Terapisi

3.Modül :

Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme

Bu yöntemle bilişsel terapideki bazı yöntemler, bedendeki simetrik hareketlerle birleştirilir. Bu uygulama sonucu, kişinin ona rahatsızlık veren anıları ve duyguları onu daha az rahatsız eder hale gelir. Bu yöntem dünya üzerinde yeni uygulanmaya başlandığı halde, etkinliği çok sayıda araştırma ile kanıtlanmıştır ve travma ile yapılan çalışmalarda çok kısa sürede çok etkili sonuçlar vermektedir.

Travma nedir çocuklarda travma nasıl ortaya çıkar.

Çocuklarda Travma (Traumatized Children)

Travma duygusal sorunlar, fiziksel olarak yaşanan olumsuzluklar, kazalar ve yaralanmalar nedeniyle ortaya çıkan bir durumdur. Duygusal travma sarsıcı bir olaya karşı verilen bir tepkidir. Yaşanan olumsuz bir duygunun etkisi devam eder ve hafızadan silinemez. Bu durum hatırlandıkça, travma şiddetlenir.

Travma yaratan olay kişiyi doğrudan etkilemiş ise, duygusal zararı da ağır olur. Bu bölümde insan sağlığı üzerinde olumsuz etkiler yaratan duygusal travmadan bahsedeceğiz.

Çocukların travmatik durumlara karşı verdiği tepkiler farklı yaşlarda farklı şekillerde meydana gelir. Bazı çocuklar travma yaratan olaylardan daha çok etkilenebilir. Bazı çocuklar ise travmayı daha kolay atlatır. Bu durumun nedeni her zaman kesin olarak açıklanamayabilir.

Çocuk ve ergenler ile Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme protokolü

Travma da hikaye ile çalışmak

Vaka formülasyonu

Grup süpervizyonu

İÇİNDEKİ IŞIĞI BULAN  ASLANCIK

        Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde develer tellal iken pireler berber iken uzak diyarlarda bir mutluluk ormanı varmış. Mutluluk ormanında yaşayan birçok hayvan ailesi varmış. Bunlardan biri de aslan ailesiymiş.

Aslan ailesi aslan çocuğu çok seviyormuş aslancığın etrafında birçok dostu ve akrabası varmış onlar da aslan çocuğu çok seviyormuş.

Bu ülkede bazı hayvan aileleri birlikte yaşarlarmış. Bazı anne ve babalar ise ayrı yaşamaya karar verirlermiş. Aslan çocuğun anne ve babası da ayrı yaşamaya karar vermişler.

Aslan çocuk o zaman çok  küçükmüş  günler geçtikçe Aslan ailesinin küçük aslan çocukları her gün biraz daha büyümüş. Büyümek çok keyifliymiş. Çünkü büyüdükçe aslan çocuk çok güçleniyormuş. Birçok şeyi tek başına yapabilme gücü kazanıyormuş. Tek başına yürüyebilmek, yemek yiyebilmek, tuvalete gidebilmek ,kıyafetlerini giyebilmek çok güzelmiş. Aslan çocuk bu duruma seviniyor ve iyi ki büyüdüm diyormuş.

Aslan çocuk annesi ve anneannesi ile yaşarken, annesi mutluluk ormanında başka bir yere taşınmaya karar vermiş aslan çocuk çok alıştığı evinden ayrılmak istememiş kafası çok karışıkmış yeni evinde mutlu olacak mı bilmiyormuş. Çünkü çocukların yeni bir yere gittiklerinde kafaları karışırmış.

Aslan çocuk abi aslan ve anne aslan ile yaşamaya başlamış. Baba aslan artık uzakta oturuyormuş. Aslan çocuk uzakta oturan babasına giderken bazen çok yoruluyor ve çok yorulduğu için öfkeleniyormuş.

Mutluluk ormanında bazen çocukların canını sıkan ve onların kafasını karıştıran şeyler olurmuş. Çocuklar birçok duygu yaşarlarmış sevinir üzülür korkar şaşırır ve öfkelenirlermiş. Çocuklar hangi duyguyu yaşarlarsa yaşasınlar sonunda mutluluğu bulurlarmış. Çünkü bu ormandaki ve diğer tüm ormanlardaki çocukların içinde kocaman bir ışık varmış ve bu ışık hiç sönmezmiş. Bu ışık yanmaya devam ettikçe çocukların mutluluğu da devam edermiş.

Küçük aslancık da bir çok duygu yaşıyormuş bu yüzden kafası karışıyormuş. Kafası karışan çocuklar bazen öfkelenir bazen ağlar bazen çişlerini tutmakta zorlanırlarmış.

Aslancık da Geceleri uyurken çişini tutmakta zorlanıyormuş. Yatağını ıslak görmek hoşuna gitmiyormuş. Kokusunu da sevmiyormuş.

Aslancık Anne ve abi aslan ile çocuklar ile oyun oynayan baykuşa gitmişler. Baykuş ile oyun oynayan aslan çocuğun duyguları artık karışık değilmiş. Birçok şeyi başarabilme gücü kazanmış. Uzak yerlere gitmek artık onu yormuyormuş. Duygularını seviyormuş: Öfkelendiğinde ben  öfkeliyim diyormuş üzgün olduğunda ağlıyor ve birilerine sarılmak iyi geliyormuş. Korktuğunda bunu söylüyor ve söylediği için kendini güçlü hissediyormuş.

Onu seven ve koruyan çok kişi varmış. Aslancık kazandığı birçok güç gibi artık geceleri çişini tuvalete yapma gücünü de kazanmış. Bu onu mutlu ediyormuş. Aslancık  bütün çocuklara :

Her çocuk bazen karışık duygular yaşar içinizdeki ışığın gücüne inanın demiş.

   Pekay AYDIN

Klinik Psikolog& Oyun Terapisti

SERTİFİKASYON

Eğitim sonunda Psikoterapi Enstitüsü onaylı katılım belgesi verilecektir. Bütün modülleri tamamlayıp 10 saatlik bireysel süpervizyon sürecini bitirenlere Psikoterapi Enstitüsü Onaylı Uygulayıcı Sertifika verilecektir. Bireysel süpervizyon ücreti 350 TL’dir. 

ÜCRET

Kaydınızın sisteme alınabilmesi için 162 TL olan Ön Kayıt Ücretini ödemeniz gerekmektedir.

15 gün öncesi yapılacak kayıt iptallerinde ÖN KAYIT ÜCRETİ iade edilecektir.

Kredi Kartı ile Ön Kayıt Ücretini ödemek için tıklayınız

Eğitim Bedeli: 7.603 TL +KDV’dir.

Ön Kayıt veya Kesin Kayıt Ücretini, aşağıdaki hesap numaralarımıza EFT/Havale olarak ödeyebilirsiniz. Banka dekontunu, açıklama kısmına “5. Bütüncül Oyun Terapisi Eğitimi Kayıt Ücreti” yazarak basvuru@psikoterapi.com adresine göndermenizi rica ederiz.

Kredi Kartı ile ödeme için tıklayınız.

Hesap No

Psikoterapi Enstitüsü  Eğ. Araş. Sağ. Org. Dan. Ltd. Şti.

T.C. İş Bankası Darıca Şubesi

Şube Kodu: 2425

Hesap: 0432025

IBAN: TR74 0006 4000 0012 4250 4320 25

Türkiye Finans Gebze Şubesi

Şube Kodu: 207

Hesap: 2389670

IBAN: TR45 0020 6002 0702 3896 7000 01

Kaydın İptali ve Geri Ödeme Politikası

Kayıtlarını iptal etmek isteyen katılımcıların e-posta (bilgi@psikoterapi.com) yoluyla kayıt iptal talebinde bulunmaları gerekmektedir. Eğitim tarihinden iki ay önce yapılan iptallerde eğitim ücretinin yüzde 80’i, bir ay önce yapılan iptallerde yüzde 50’si katılımcıya geri ödenecektir. Eğitime bir aydan az bir süre kala yapılan iptallerde ücret iadesi yapılmayacaktır. Eğitimlerimiz paket halindedir. Modül modül katılım imkanı yoktur. 

BİLGİ ve KAYIT İÇİN:

bilgi@psikoterapi.com

+90 212 243 2397

+90 262 653 66 99

İ L E T İ Ş İ M  A D R E S İ

Asmalı Mescit Mah. İstiklal Cad.

Galatasaray Hanı No: 120 (Bağımsız Bölüm) Daire:42

Beyoğlu/İstanbul

Tel: 0212 243 2397

www.psikoterapi.com
www.psikoterapi.org
www.hipnoz.com