Rüveyda ÇELENK YILMAZ

Psikolog Rüveyda Yılmaz Üsküdar doğumludur. Liseyi Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Lise yıllarında eğitim hayatının yanı sıra İstanbul ve tarih konuları üzerine çalışan Yılmaz, yine bu alanlarda çeşitli yarışmalardan dereceler almıştır.

Lise eğitiminin ardından Bilkent Üniversitesi psikoloji bölümüne tam burslu olarak kabul alan Yılmaz, 2010 yılında yüksek onur derecesiyle bu bölümden mezun olmuştur.

Üniversite hayatında gerçekleştirdiği akademik çalışmaların yanı sıra pek çok sosyal projede yer almıştır. Bu projeler arasında en çok dikkat çekenlerden biri İstanbul merkezli düşünce kuruluşu Ekopolitik bünyesinde yürütülen “Türkiye’nin Büyük Çatısı” projesidir. Bu proje kapsamında Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde çatışma çözümleri çalışmalarına dahil olmuştur. Proje dünyaca ünlü psikanalist Prof. Vamık Volkan ile gerçekleştirilmiştir. Bu süreçte Psikolog Yılmaz Prof. Vamık Volkan ile çalışma fırsatı bulmuştur. Hala Volkan ile özel ve mesleki iletişimini sürdürmektedir.

Psikolog Rüveyda Yılmaz üniversiteden mezun olduktan sonra Sabancı Üniversitesi Çatışma Çözümleri ve Analizleri bölümüne tam burslu olarak kabul almıştır. Aynı zamanda üniversitede asistanlık yapan Yılmaz, klinik psikoloji çalışmalarına ve uygulamalarına yoğunlaşmak için mastera ara vermiştir. Psikolog Rüveyda Yılmaz Ekopolitik “Hakkari Yas ve Algı Çalışması” kapsamında Hakkari’ye giderek travma ve yas yaşayan birçok aile ile derinlemesine görüşmeler yapmıştır. Yılmaz halen çalışmanın analizini yapmaktadır.

Halen kurumsal bir şirkette yetenek ve kariyer yönetimi alanında çalışan Yılmaz, aynı zamanda yetişkin ve ergen terapisti olarak çalışmaktadır. Üniversite yıllarında psikanalize ilgi duymuş olan Psikolog Yılmaz, buna ek olarak çeşitli ekolleri birleştiren ve danışan odaklı olan “Bütüncül Psikoterapi” teorik eğitimini tamamlamıştır. Şu anda Bütüncül Psikoterapi vaka formülasyonu eğitimi devam etmektedir.

Yılmaz’ın ilgileri arasında alternatif tıp, resim yapmak yer almaktadır.

Öne Çıkan Eğitimleri:

  • Bütüncül Psikoterapi, Psikoterapi Enstitüsü (3 senelik kapsamlı eğitimin 1 seneyi aşkın kısmını tamamlamıştır, eğitimin vaka formülasyonu kısmı halen devam etmektedir.)
  • 5.Masterson Günleri, Psikoterapi Enstitüsü
  • Aile ve Çift Terapisi, Dr. Frank Dattilio, Harvard University
  • Çocuk ve Genç Merkezi Yaz Okulu, DBE
  • Psychotherapy integration workshop John C.NORCROSS (Professor of Clinical Psychology Distinguished University Fellow)
  • İdeoloji ve Bilinçdışı Savunmalar Arasındaki Yakınlıklar veToplumsal Çatışma Döneminde Etnik Ötekinin Ruhsal Olarak Kullanımı, Nancy CaroHollander
  • Politik Psikoloji, Prof. Vamık Volkan
  • Politik Psikoloji’ye Giriş, Doç. Dr. Esra Gürkaynak

İletişim:

RÜVEYDA ÇELENK YILMAZ

0216 310 93 33 / 0532 354 46 30

Aden Psikoloji/ Üsküdar

ruveydacelenk@gmail.com

www.adenpsikoloji.com

There are no comments yet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>