Psk. Güler Handan KORKMAZ

Kısa Özgeçmişim:

Psikolog Güler Handan Korkmaz Ezine doğumludur. 1998 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen–Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra bir yıl özel bir kurumda müdür olarak çalıştıktan sonra iki yıl kamuda görev yapmıştır.2001-2008 yılları arasında Almanya’da yaşamıştır. Burada bir taraftan göçmenlere yönelik projelerde görev almış iken bir taraftan da bireysel psikolojik danışmalar yapmıştır. 2008 yılından itibaren ise çalışmalarına Türkiye’de devam etmektedir.
Güler H. Korkmaz Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Psikoloji’de tıbbi uygulama ve yeterlilik sınavında başarılı olmuş, gerekli deneyim ve uygulama kriterlerini karşılayarak tıbbi/klinik uygulama yeterliliğini kanıtlamış bir psikologtur.
Psikoterapi Enstitüsü tarafından verilen ve 3 yıl süren (1080 saat) ileri seviye terapi eğitimi; Bütüncül Psikoterapi Eğitimi’nin süpervizyon aşamasındadır. Teorik ve formülasyon eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Bütüncül psikoterapi yaklaşımı; psikolojik yapılanmalar, kişilik örüntüleri, kişilik bozuklukları, farklı kuramsal yaklaşımlar ve psikoterapiye uyarlanması hakkında derin bir bilgi birikimi ve içgörü kazandırma niteliğindedir. Korkmaz yurdışı deneyimden dolayı bireyin probleminde yaşadığı kültürü de göz önünde bulundurarak, herkesin ayrı bir dünya olduğuna inanır. Memur çocuğu olduğundan Türkiye’nin bir çok yerinde yaşama şansına sahip olmuştur. Bu yüzden danışanına ve sorununa uygun bir terapi yöntemi geliştirerek çalışmayı kendine uygun görmüştür.

 

Katıldığım Eğitimler:

  • Bütüncül Psikoterapi ( Psikoterapi Enstitüsü )
  • Cinsel Terapi Eğitimi ( CİSED )
  • Danışan Odaklı Oyun Terapisi (APT Onaylı )
  • Filial Terapi ( Reyhana Seedat Association For Play Therapy)
  • Psychotherapy İntegration Workshop
    (Ph. D. John. C. NORCROSS )
  • Bütüncül Çok Sistemli Aile Terapisi ( Ph. D. Wiliam M. PİNSOF)
  • Psikoterapi Süreçlerinde Yas ( Prof.Dr. Vamık VOLKAN)

 

İletişim:

Adres: Kurtköy Mah. Karşı Geçit No 2 Daire 17 Pendik İstanbul

Tel: (216) 595 26 36 – 0505 816 25 99

e-mail: ghandankorkmaz@googlemail.com

 

There are no comments yet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>