Adınız *
Eyüp

Soyadınız *
Akın

Doğum Tarihiniz *
08.09.1986

Cep Telefon *
532 582 88 96

Mail Adresi *
eyupakin@gmail.com

Çalıştığınız Kurum ve Göreviniz
Odak Psikoloji – Psikolojik destek

İş Adresi
Kurtköy Mah. Orman Gülü Sk. No:2 Kat: 3 D:17
Pendik/ İstanbul

Lisans Eğitim Durumu *
PDR

Yüksek Lisans Eğitim Durumu *
Klinik Psikoloji

Şu anda yaptığınız mesleğiniz*
Klinik Psikolog

Özgeçmiş
1986 yılında Düzce’de doğan Eyüp AKIN, İlk ve orta öğrenimimi Düzce’ de tamamladıktan sonra Sakarya Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü 2009 yılında, Esenyurt Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Master’ini de 2016 yılında başarı ile tamamlamıştır. Çeşitli eğitim kurumlarında, danışmanlık merkezlerinde, şirketlerde psikolojik danışmanlık hizmeti vererek, eğitim ve seminer çalışmalarını sürdürmüştür.

Bunun yanında İstanbul Kültür Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak görev yapmıştır.
Alanda aldığı psikoterapi eğitimleri ile kendisini geliştiren Eyüp AKIN ; Cinsel işlev bozuklukları,
(Erkek cinsel işlev bozuklukları, Kadın cinsel işlev bozuklukları), Kişilik Bozuklukları ( Narsisistik Kişilik Bozukluğu, Borderline Kişilik Bozukluğu, Şizoid Kişilik Bozukluğu, Obsesif Kompulsif Kişilik Bozukluğu), Kaygı Bozuklukları ( Panik Atak, Obsesif Kompulsif Bozukluklar, Sosyal Fobi, Basit Fobiler, Sınav Kaygısı, Performans Kaygısı ), İlişki Problemleri ( İletişim Problemleri, öfke ve çatışmanın kontrolünün sağlanamaması, destekleyici ve kapsayıcı ilişkinin kurulamaması, gibi alanlarda problem yaşayan ergen ve yetişkinlerle psikoterapi çalışmalarını yürütmektedir.

Eyüp AKIN, mesleki tecrübesi ile almış olduğu eğitimleri birleştirerek oluşturmuş olduğu “Psikanalitik Yönelimli Bütüncül Psikoterapi” anlayışı ile psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir. Bütüncül Psikoterapi: içerisinde bir çok kuramı barındıran, işe yararlılık perspektifinde entegre etmiş olduğu teorik bilginin ışığında danışanların gerçekliğini anlamaya çalışan ve her danışanın ihtiyacına göre süreci yeniden şekillendiren dinamik bir psikoterapi armonisidir.

Aldığı hipnoz eğitimlerini terapilerinde, Cinsel işlev bozukluklarında, Travma ve Fobilerin tedavisinde, Kaygılarda, Sigara ve Alkol bağımlılığında, Kilo vermekte, Panik atakta, Sınav ve ders çalışmaya odaklanmakta ve genel terapiyi desteklemekte kullanmaktadır.

EMDR tekniğiyle de travma, fobi gibi yoğun duygu yükü bulunan durumlara yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Kısa süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimi, Masterson eğitimi ve Psikodrama eğitimleri ile çalışmalarını sürdürmektedir.
Çocuk ve gençlere yönelik uyguladığı zeka testleri öğrenme ve başarılarına farklı bir boyut katmaktadır.
Bireysel kişilik gelişimi eğitimleri, Grup eğitimleri ve iş yeri eğitimleri ile eğitim çalışmalarını sürdürmektedir.

PDR 3.0 dergisine düzenli olarak süpervizyon yazıları yazmaktadır.

There are no comments yet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>