Adınız *
Canan

Soyadınız *
Süleymanoğlu

Doğum Tarihiniz *
21.12.1968

Cep Telefon *
05418316080

Mail Adresi *
cnn0704@hotmail.com

Çalıştığınız Kurum ve Göreviniz
Samsun İl Sağlık Müdürlüğü İlkadım Ketem Birimi – Sorumlu Hekim – Samsun Büyük Anadolu Hastanesi Doğum Okulu

İş Adresi
Samsun İl Sağlık Müdürlüğü ilkadım Ketem Birimi
Samsun Büyük Anadolu Hastanesi Doğum Okulu

Lisans Eğitim Durumu *
Tıp Fakültesi

Yüksek Lisans Eğitim Durumu *
Aile Danışmanlığı

Şu anda yaptığınız mesleğiniz*
Hekimlik

Özgeçmiş
Ben Dr. Canan Süleymanoğlu. 21-12-1968 Samsun Çarşamba doğumluyum. İlkokulumu Çarşamba Merkez İlkokulunda bitirdim. Sırasıyla Samsun Merkez Ortaokulu, Samsun Namık Kemal Lisesini bitirdikten sonra 1991 yılında Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi Tıp fakültesinden mezun oldum. Mecburi hizmetimi 1991 -1992 yıllarında Ankara Karşıyaka Sağlık Ocağında yaptıktan sonra Samsun Çarşamba Verem Savaş Dispanserin’de 1992-1994 yıllarında , Samsun Ana Çocuk Sağlığı Aile Planlaması Merkezinde 1994-2010 yıllarında, Samsun Halk Sağlığı Adli Tabiblik biriminde 2010-2013 yılları arasında çalıştım. 2005-2007 tarihleri arısında Samsun Ana Çocuk Sağlığı Aile Planlaması Merkezinde ikinci görev olarak Başhekimlik yaptım. Şu anda Samsun Halk sağlığı KETEM biriminde sorumlu hekim olarak çalışıyor aynı zamanda sigara polikliniği yapıyorum. 26 yıllık hekimim. 9 aydır da Samsun Büyük Anadolu Hastanesinde Transformal Nefes Eğitmeni ve Üreme sağlığı eğitmeni olarak mesai saatleri dışında çalışmaktayım.
Mezun olduktan sonra bir çok kursa katıldım . Bunlar içinde Sağlık bakanlığının Avrupa birliği ortaklığı ile yürüttüğü Türkiye Üreme Sağlığı Programı çerçevesinde Üreme sağlığına giriş, Aile planlaması. Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar, Gençlik danışmanlığı, Güvenli annelik modüllerinde Usta eğitimci oldum. 2005-2010 yılları arasında Samsun ili Sağlık personeline hem bu konuların eğitimini verdim hem de Samsun ve Türkiye’nin bir çok yerinden gelen Sağlık personeline bu konularda eğitici eğitimciliği yaptım.
Rahim içi araç beceri kursu eğiticiliğini yine Samsun AÇSAP ta 15 yıl boyunca yaptım.
2005 yılında Samsun’da İnsan kaynağını geliştirme vakfının Sağlık bakanlığı ile birlikte düzenlediği Cinsiyete dayalı şiddet olgularına sağlık personelinin yaklaşımı konusunda eğitici eğitimcisi oldum. Aile içi şiddet ile ilgili bir çok seminerlerim oldu.
1998 yılında Diyabet ve Obezite eğitici eğitimciliği kursunu bitirdim.
Mayıs 2007 tarihinden itibaren Samsun Sürücü davranışları geliştirme eğitimini (Halk Sağlığı bünyesinde) sürdürmekteyim.
Kasım 2008 tarihinde Dr. İnci Erkin’den aldığım EFT (Enerji psikolojileri tekniği) Level 1-2 kursu ile EFT ile tanıştım. EFT yi o tarihten itibaren uyguluyorum. Ayrıca uluslararası EFT Praktioner olarak çalışmalarımı sürdürmekteyim.
Dr. Bülent Uran Hipnoz kursu ve Omni Hipnoz Center hipnoz kurslarının hem temel hem ileri dönemlerini bitirdim. Aynı birimden Regresyon hipnozu kursu aldım.

Aralık 2008 tarihinde Albert Ellis Psikoterapi Enstitüsü’nün Boylam Psikoterapi Enstitüsü ile düzenlediği DDDT (Düşünsel Duygusal Davranışçı terapi)’nin Uluslararası uygulayıcısı oldum.
Bunun dışında Samsun’da 2009 yılı başında özel bir hastanenin hizmet içi standartlarını artırmak amacıyla iletişim, motivasyon, danışmanlık hastaya yaklaşım Enfeksiyonun kontrolü konularında 30 un üzerinde seminerlerim oldu. 2009 yılında muayenehane açtım. 1 yıllık bir çalışma sonunda tam gün yasası dolayısıyla muayenehaneyi kapadım.

1993 yılında Atatürkçü Düşünce Derneği ile birlikte Köy sağlık taramaları yaptım. Samsun Rotary kulüp ile 2005 yılında Sağlık seminerleri ve Sağlık taramalarına katkıda bulundum.
Mayıs 2009 tarihinde Tahir Özakkaş Psikoterapi Enstitüsü’nün Masterson Enstitüsü ile birlikte düzenlediği Masterson Günleri 1’e katıldım ve Masterson Enstitüsü denklik dersleri aldım.
2009- 2011 yılları arasında Tahir Özakkaş Psikoterapi Enstitüsü’nde Bütüncül Psikoterapi Eğitimi aldım.
Ayrıca 2013-2015 yılları arasında Yaşam koçluğu, Sağlık Bakanlığı Sigara bırakma Polikliniği kursu, Merkaba eğitimi, Samsun Başarı Üniversitesi’nde 5 aylık Aile Danışmanlığı kursu aldım.
2011 -2012 yılında Metafizik doktoru Dr. Judit Cravitz den Transformal Nefes eğitimi aldım. 2014 yılında Amerika da Transformal Nefes eğitmeni oldum.
2011 yılından beri Türkiye çapında bir çok Transformal nefes seminerinde hem koçluk hem Eğitmenlik yaptım ve yapmaktayım.

There are no comments yet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>