Değerli Kursiyer Adayımız

’’Bütüncül Psikoterapi’’ eğitimine yaptığınız başvuru evrakınızdan ve beyanınızdan anlaşıldığı üzere ’’Bütüncül Psikoterapi’’ eğitimine başvurabilen meslek dalları arasında bulunan doktor, psikolog, psikolojik danışman ve rehberlik, sosyal hizmet uzmanlığı ve psikiyatri hemşireliği alanlarından birinin lisans diplomasına veya psikoloji alanında yüksek lisans diplomasına sahipsiniz.

’’Bütüncül Psikoterapi’’ eğitimi tamamı üç yıl süren yoğun, uygulamalı bir eğitim programıdır. Programın özünde insanın ruhsal yapısını derinliğine anlamak ve eğitim bittiğinde gerçekten bir terapist olarak yetişmesi amaçlanmaktadır. Program; yılların birikimi olan terapistlik tecrübemiz ve kursiyer eğitimlerindeki terapist yetiştirme çalışmalarımızdan oluşan özgün bir programdır. Bu program zorlu etapları içermekle birlikte, insanın kendini derinliğine kavraması gibi hayatı çok anlamlı kılan bir öze de sahiptir.

Psikoterapi Enstitüsü bünyesinde her yıl bir kez açılan ’’Bütüncül Psikoterapi’’ eğitiminin yanısıra, kurumumuz da birçok faaliyette, bu çalışmamızın yanında birlikte sürdürülmektedir.

Psikoterapi Enstitüsü, dünyada şu anda uygulamada olan ve eğitimleri verilen bir çok psikoterapi kuramının, birçok terapi okulunun temsilciliğini üstlenmiş bulunmakta ve kurumsal eğitimini vermektedir. ’’Psikoterapi Enstitüsü’’ ayrıca uluslararası birçok kongre ve sempozyumu da organize etmekte ve ev sahipliği yapmaktadır.

Kursiyerlerinin eğitimi için denize sıfır bir noktada 2000 m2 kapalı alanı olan eğitim merkezinde, kursiyerlerini rahat ettirebilmek için 30 yatak kapasiteli pansiyon, yemek salonları, dinlenme mekanları, yüzme havuzu ve eğitim amfilerini barındırmakta, kursiyerlerin eğitim malzeme ihtiyaçlarını karşılayan bir kitap ve DVD satış ofisi ve ayrıca bir kütüphanesi bulunmaktadır.

Önümüzdeki günlerde öngörüşmeye çağrılacak olmanız nedeniyle bu bilgileri sizlerle paylaşmaktan, bu yıl eğitime başlayacak kursiyerimizden birisi olmanızı ummaktan onur duyacağımızı bilmenizi isteriz. Öngörüşmemiz bir eleme ve sınav niteliğinde olmayıp, sadece bu konuda istekli ve gayretli arkadaşların seçimini içermekte ve mesleklerine yeni atılan genç meslektaşlarımıza destek vermeyi amaçlamaktadır. Öngörüşme için ilgili personelimiz sizinle telefon veya elektronik posta ile iletişime geçecektir.

Tekraren sizleri aramızda göreceğimizi umar, saygılarımı sunarım.

Uz. Dr. Tahir Özakkaş

Psikoterapi Enstitüsü Başkanı

There are no comments yet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>