Fotoğraf  Taskin_Tanrikulu
Katılmak İstediğiniz Eğitim 13. Bütüncül Psikoterapi Eğitimi
Ad ve Soyad Taşkın Tanrıkulu
Doğum Tarihi 16-5-1976
Medeni Hal Evli
Çocuk Sayısı 2
Sabit Telefon 0 212 866 33 00 (2832)
Cep Telefon 0 505 365 03 68
Mail Adresi ttanrikulu@fatih.edu.tr
Çalıştığınız Kurum ve Göreviniz Fatih Üniversitesi, Psik. Dan. ve Reh. Bölümü Öğretim Üyesi
İş Adresi Fatih üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Büyükçekmece Kampüsü. İstanbul
Eğitim Durumu Yüksek Lisans
Yabancı Dil İngilizce
Son Mezun Olduğunuz Okulun Adı ve Bölümü Sakarya Ü. PDR Doktora Programı
Calıştığınız Kurumlar 1.İstanbul Fem Dersaneleri, Psikolojik Danışma Hizmetleri Genel Koordinatörü, 2. Fatih Üniversitesi, PDR bölümü
Katıldığınız Eğitimler Aile Danışmanlığı Sertifika eğitimi (450 saat,Çözüm Odaklı Danışmanlık Eğitimi,Konuşma Terapisi Eğitimi,

Wisc-R Uygulayıcı Eğitimi

Kısa Özgeçmiş 16 Mayıs 1976 Aydın-Nazilli doğumluyum.Babamın memuriyetinden dolayı ilkokulu İzmir-Ödemiş’te başladım.10 yaşımda babamı kaybettim ve o tarihte Denizli’de olan yakınlarımın yanına taşınarak ilkokulu burada bitirdim.

Ortaokulu Nazilli Mehmet Akif Ersoy ortaokulunda 1990’da bitirdim

1990’da İstanbul’a taşınıp lise eğitimimi Küçükçekmece Lisesinde 1993’te tamamladım.

1993-1997 yılları arasında üniversite eğitimimi Marmara Üniversitesi, Atatürk Eğitim Fakültesi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamladım.

1999 tarihinde Marmara üniversitesinde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Y. Lisans eğitimime başladım ve 2002 yılında tamamladım.

2003 yılında evlendim.

2004-2005 yılları arasında askerliğimi Psikolojik Danışman yedek subay olarak Genelkurmay Karargahı Sağlık Kısım Amirliğinde yaptım.

2006 tarihinde oğlum ve 2007 tarihinde kızım dünyaya geldi.

2008 yılında Sakarya Üniversitesinde Eğitimde Psikolojik Hizmetler Doktora programına başladım ve 2013’de bitirdim.

2010 tarihinde Fatih Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladım.

2013 tarihinde doktora eğitimimi tamamlamamın akabinde aynı bölümde yardımcı doçent kadrosuyla göreve başladım. Halen bu görevimi sürdürmekteyim.

İlgi Alanları Mesleki anlamda ilgi alanım teknoloji ve insan davranışı etkileşimi üzerine yoğunlaşmaktadır. Bunun dışında amatör olarak yazdığım öykülerim ve bir türlü çalmayı tam olarak beceremediğim gitarımla vakit geçirmeyi severim.
Eğitimden Beklentileriniz Eğitimden birden fazla beklentim olsa da aslında hepsi aynı ortak amacın türevleri durumunda.İlk olarak bir psikolojik danışman olarak sıklıkla yaşadığım tıkanıklığı aşmama yardımcı olacak donanımı kazanmak.İkinci olarak beni sadece belirli bir danışmanlık kuramının persifektivine mahkum etmeyecek bir yaklaşımla danışmanlık yapabilir duruma gelmek.

Üçüncü olarak sadece teorik çalışmanın yapılmadı ve vaka zenginliğinin olduğu bir eğitim almak.

Dördüncü olarak özellikle fakültede verdiğim derslerde daha yetkin hale gelmek.

Son olarak burada verilecek eğitimin genel olarak hayatımda dikkat ettiğim disiplinli ve planlı çalışma prensibimi karşılayacağına olan inancım.

There are no comments yet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>