Uz. Klinik Psikolog Rıdvan Kanoğlu

Adınız

Rıdvan

Soyadınız

Kanoğlu

Doğum Tarihiniz

01.04.1993

Sabit Telefon

0344 216 03 13

Cep Telefon

0551 271 03 13

Mail Adresi

terapist@ridvankanoglu.com

Çalıştığınız Kurum ve Göreviniz

Kahramanmaraş Uz. Klinik Psikolog Rıdvan Kanoğlu psikoterapi merkezinde, terapist

İş Yeri Adresi

Haydarbey Mah. Hanifi Mahçiçek Bul. BinevleriKavşağı mevki. Tatlı Park Karşısı, Altunbaşlar Sitesi B: blok Kat :2 No:6, 12 Şubat/KAHRAMANMARAŞ

Lisans Eğitim Durumu

Psikolojik Danışmanlık

Yüksek Lisans Eğitim Durumu

Klinik Psikoloji

Şu Anda Yaptığınız Mesleğiniz

Psikoterapist

 

Rıdvan Kanoğlu, lisans eğitimini Girne Amerikan Üniversitesi, Psikolojik Danışmanlık bölümünde tamamlamıştır. Klinik Psikoloji tezli yüksek lisansını yüksek derece ile tamamlayarak uzmanlığını almıştır. İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesinde eğitimini tamamlamış sertifikalı Aile Danışmanıdır. Psikoterapi Enstitüsünde verilen 4 yıllık Bütüncül Psikoterapi eğitimine katılarak Psikoterapist unvanını almıştır.

Psikoloji İstanbul tarafından verilen Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimini alarak çocuklarla çalışma yetkinliğini elde etmiş bir Çocuk terapistidir. Travmatik olgularla çalışabilmek adına Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından verilen EMDR (Göz Hareketleriyle Sistematik Duyarsızlaştırma) eğitimini tamamlayarak EMDR Terapisti olmuştur. CİSED tarafından verilen 6 aylık cinsel terapi eğimini tamamlamış bir Çift Terapistidir.

Psikoterapi alanı ile ilgili çeşitli kongre ve workshoplara katılmış ve uzmanlaştığı bu alanda yoğun okumalar yapmıştır. Psikoterapi seanslarında kendisine danışan her bireyin eşsiz ve benzersiz olduğu felsefesi ile kişinin ihtiyacına özgü psikoterapi stratejileri kullanan Kanoğlu; Dinamik Psikoterapiler, (Kendilik Psikolojisi, Masterson, Aktarım Odaklı, İlişkisel Psikanaliz), Bilişsel ve Davranışçı Psikoterapi, Varoluşsal Psikoterapi, EMDR Terapisi, Hipnoz yöntemi, Duygu Odaklı Psikoterapi yöntemlerini terapilerinde kullanmaktadır.

Daha önce Ankara’da özel bir kurumda Psikolog olarak çalışmıştır. Belirli bir süre Darıca’da Psikoterapi Enstitüsü bünyesinde görev almış ve yoğun vaka analizleri yapmıştır. Uzman Klinik Psikolog Rıdvan Kanoğlu Kahramanmaraş’ta bireysel olarak kurduğu ofisinde Yetişkin terapisi, Aile terapisi, Cinsel terapi, Ergen terapisi, Madde Bağımlılığı terapisi ve Çocuk terapileri, üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. Toplumun ruhsal yapısına katkıda bulunmak amacıyla sorumluluk alarak çeşitli kurum ve derneklerde seminerler vermektedir.

Rıdvan Kanoğlu amatör olarak İlkokul yıllarından itibaren şiir yazmakta ve şiir okuma yarışmalarında başarıları bulunmaktadır. Anadolu çoban köpekleri yetiştiriciliği ve bu ırkın kinolojisi üzerine araştırmalar yapmaktadır. Bu alanda çeşitli web sitelerinin kuruculuğunu ve yöneticiliğini yapmıştır. Lisanslı olarak ayrı ayrı zamanlarda futbol ve basketbol oynamış ve bu branşlarda çeşitli başarılar elde etmiştir. Amatör olarak uzun zamandır fitness sporu yapmaktadır. Tabiat ile iç içe olduğu doğa aktiviteleriyle ilgilenmekte; ahşap işçiliği, dağcılık ve kampçılık faaliyetlerine ilgi duymaktadır.

Üye Olduğu Kuruluşlar

 • Psikoterapi Enstitüsü Derneği
 • Hipnoz Derneği
 • Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği
 • EMDR Türkiye Derneği
 • SEPI (Society for the Exploration of Psychotherapy Integration)

Katıldığı Eğitim, Kongre, Sempozyum ve Workshoplar

 • Psikoterapi Enstitüsü, Bütüncül Psikoterapi Teorik Eğitimi (Tahir Özakkaş)
 • Psikoterapi Enstitüsü, Bütüncül Psikoterapi Formulasyon Eğitimi (Tahir Özakkaş)
 • İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi, Aile Danışmalığı
 • Psikoloji İstanbul, Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimi (Nilüfer Devecigil, Byron Norton)
 • Davranış Bilimleri Enstitüsü, EMDR Terapisi Eğitimi (Emre Konuk)
 • Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği, Cinsel Terapi Eğitimi (Cem Keçe)
 • Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği, Vajinismus ve Disparoni Workshopu (Cem Keçe)
 • Psikoterapi Enstitüsü, 2. Ulusal Bütüncül Psikoterapi Kongresi
 • Çocuk Psikoterapilerine Bütüncül Bakış Sempozyumu
 • Odağ Vakfı, 21. Psikanaliz ve Psikoterapi Günleri
 • Kişilik Gelişimi ve Patolojisinde Bedenin Rolü Workshopu (Salman Akhtar)
 • Grandiyözden Gizliye Masterson’da Narsizm

There are no comments yet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>