12. Bütüncül Psikoterapi Eğitimi Katılımcı Listesi

Psikoterapi iki kişi arasında geçen sıradan bir sohbet değildir.

Psikoterapi insanı izah eden, insanın gelişimini açıklayan,

felsefi ve bilimsel bir arka plana, bir insanın modeline dayalı

bir sistemi kabul ettikten sonra, bu sistemden belirli nedenlerle

sapma gösteren yapıların, belirli stratejilerle düzeltilmesini amaçlayan

bir bilimsel disiplindir. Peki, bu psikoterapi tek bir yöntem midir? Hayır,

Bugün dünyada 800′ ün üzerinde psiko -terapötik teknik uygulandığı iddaa

edilmektedir. Bunların çoğunu bizde bilememekteyiz..

Ama bunları ana başlıklar altında incelersek bunların dört ana kümede

toplandığını görürüz….

Yakından İncele

………………12. Dönem Bütüncül Psikoterapi Eğitimi Başvuru Listesi………………..

Görüşmeler başlamıştır.

Ön Görüşme Randevu Saatleri İçin Burayı Tıklayınız

12. BPT Eğitimi Katılımcı Listesi

Ön Görüşme Listesi

Kesin Kayıt Listesi

No Adı Soyadı No Adı Soyadı

1

 İlkay  Kargı

1

Gülten İkizoğlu

2

 Gizem  Berikan

2

Tuğba Sarıbay

3

   

3

Begüm Öz

4

   

4

Yusuf Kaya

5

   

5

Harun Çolak

6

   

6

Egemen Tuğrul

7

   

7

Emine Kurt Antmen

8

   

8

Abdullah Korkmaz

9

   

9

Sadık Cesur

10

   

10

Zeynep İrem Tanış

11

   

11

Mükerrem Odabaş

12

   

12

Yasemin Tüzemen

13

   

13

Oktay Çetinkaya

14

   

14

Zeyniş Mert

15

   

15

Pınar Kaya

16

   

16

Yeter Kutlu Tunur

17

   

17

Züleyha Akdere

18

   

18

Mehmet Aslan

19

   

19

Yasemin Elif Özdemir

20

   

20

Ayşenur Karakülah

21

   

21

Çiğdem Tezcan

22

   

22

Buket Baran

23

   

23

Abdullah Kasapoğlu

24

   

24

Eda Ekinci

25

   

25

Zeynep Yeşilkaya

26

   

26

Nur Aydoğan

27

   

27

Hasan Duran

28

   

28

Eyüp Akın

29

   

29

Hatice Kolçak

30

   

30

Derya Tatlısuluoğlu Ademoğlu

31

   

31

O. C.

32

   

32

G. Ö.

33

   

33

Beria Toptaş

34

   

34

Pelin Çınar

35

   

35

Meral Kaya

36

   

36

Mesut Çoşkun

37

   

37

Zafer Şişli

38

   

38

H. Ç.

39

   

39

İpek Ergur

40

   

40

Murat Halisçelik
41
   
41
Muhammet Öztabak
 42      42 Orhan Gökşen
 43      43 Gonca Küçüktetik
 44      44 Fatih Doğan
 45      45 İlknur Güner
 46      46 Timuçin Atayoğlu
47     47 Ender Vardar
48     48    
49     49    
50     50    
51     51    
52     52    
53     53    

[nggallery id=52]

Psikoterapi Enstitüsü Yayınları

DÜNYANIN YAŞAYAN – EN BÜYÜK KURAMCILARINDAN

– OTTO KERNBERG

Psychotherapy Institute, Turkey

ORJİNAL DVD EĞİTİM ALMAK İÇİN . . .

Faruk Dinçşahin

Op. Dr. Faruk DİNÇŞAHİN

Kısa Özgeçmişim:

1966 yılında Kilis’te doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Kilis Lisesinde tamamladım. 1984 yılında Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesine girdim. 1990 yılında mezun oldum. 1990-1993 yılları arası Bursa ‘da mecburi hizmetimi tamamladım. 1994 yılında İzmir Ege Doğumevinde Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasına başladım. İhtisasımın son yılında Cincinnati Üniversitesinde 1 yıl ihtisas tezimi hazırladım. 1999 yılında ihtisasımı tamamlayarak Bursa Çekirge Devlet Hastanesinde Kadın Hastalıkları Ve Doğum Uzmanı olarak göreve başladım. Şuan özel muayenehanemde hastalarıma hizmet vermekteyim. Burak adında 11 yaşında bir oğlum var.

 Katıldığım Eğitimler:

 • Bütüncül Psikoterapi – Teorik, Uz. Dr. Tahir Özakkaş
 • Bütüncül Psikoterapi – Formülasyon, Uz. Dr. Tahir Özakkaş
 • Bütüncül Psikoterapi – Süpervizyon, Uz. Dr. Tahir Özakkaş

İletişim:

Adres: Fatih Sultan Mehmet Bulvarı.Cumhuriyet Mah.Yağmur Sok.Elmasevler Sitesi K:2 D:4 Nılüfer/Bursa

Tel: 0 (224) 451 29 46 – 0 (530) 545 58 55

e-mail: faruk@farukdincsahin.com.tr

 

Bildiri

1. Oturum

Dr. Tahir Özakkaş: Değerli misafirlerimiz hepiniz hoşgeldiniz. Kernberg günleri 2 ve 3’ü birlikte yapmak üzere buradayız. Aktarım odaklı psikoterapinin 2. ve 3. basamağını bu altı günlük süre içersinde yoğun bir şekilde görmüş olacağız. Eğer kısmet olursa bundan sonra da süpervizyon çalışmalarına başlayacağız. Aramızda ilk defa bu eğitim programına katılan yabancı konuklarımız var. Onlara da hoşgeldiniz diyorum.

Otto Kernberg gerçekten 2 gündür Antalya’da yoğun bir çalışma içerisinde idi. Orada da atölye çalışması ve konferansı oldu. Çok zevkle dinledik. Bir özet sunum yaptı. O sunumun detaylandırımış halini burada yapacak. Biliyorsunuz bunun 1. basamağını geçen sene John Clarkin ile beraber yapmıştık. Ve şimdi 2. Basamağına geçeceğiz. Bugün öğleden sonra Frank Yeomans aramızda olacak. Amerika’dan geliyor. Pazar gününden itibaren de Yeomans ile devam edeceğiz. Tabi dünyadaki yaşayan en büyük ustayı, dünyada yaşayan en büyük kuramcıyı aramızda ve enstitümüzde görmek bizleri inanılmaz onurlandırıyor ve mutlu ediyor. Kendisine ve eşi Kay’e çok çok teşekkür ediyorum. Sık sık dünkü sohbetlerimiz-de eşine Kay’e atıf yaparak; 35 yıllık hayatımdaki yakın destekçim, arkadaşım, dostum, meslektaşım diye ifade ettiği Kay’i de her seferinde anıyor. Ben de burada O’nu anmak lüzumunu hissettim. Ona da tekrardan hoş geldin diyorum. Güzel bir toplantı olacağını umuyorum. Teşekkürler, buyrun.

Dr. Kernberg: Çok teşekkür ederim bu güzel giriş sözleriniz için. Sabahtan iki konferansımız var. Öğleden sonra da vaka materyallerini tartışacağız. Başlamak istediğim yer; kişiliğe dair genel bir bakış, kişiliğin tanımı ve bileşenleri, kişilik bozukluklarının tartışılması, kişilik bozukluğunun sınıflandırılması, sonra, ikinci sunumda psikanalitik nesne kuramından bahsedeceğim. Kişilik bozukluklarını anlamak için temel bir çerçevedir ve geliştirdiğimiz tedavi için yani aktarım odaklı tedavi için de temel bir çerçeve sunmaktadır bize.

Kişilik kavramından bahsedelim önce. Kişilik nedir? Küresel bir şemsiye, bir çatı kavramdır. Bireyin bütün psikolojik işlevlerini içerir. Örgütlü bir sistemdir. Bu sistemin bazı temel unsurları; mizaç, karakter, kimlik, içselleştirilmiş değer sistemleri ve bilişsel potansiyel yani zekâdır.

Mizaç nedir? Mizaç, organizmanın genel psikolojik reaktivi-tesidir. Doğumdan bu yana yapısal olarak orada bulunan genetik faktörlerle belirlenir. Psikolojik reaktivite bilişsel alandaki reaktiviteye, duygulanım alanındaki ve davranış alanındaki reaktiviteye göndermede bulunur. Bebekleri doğurtan hemşireler bebeklerin farklı kişilikler olarak doğduğunu çok iyi bilirler. Mesela bazıları mutludur. Bazıları gürültücüdür. Bazıları sinirlidir, daha tetiktedir. Reaktivite-nin duygulanımsal, bilişsel, davranışsal gibi çok çeşitli yönleri vardır. Bunların içinde en önemlisi duygulanımsal reaktivite-dir. Duygulanımsal reaktivite duygulanımların etkinleşmesini, aktive olmasını anlatır. Bu duygulanım etkinleşmesinin aktivasyonu, yoğunluğu ve ritmi, duygulanımın önemi temel motivasyon sistemi olmasıdır. Bebeklerin biyolojik ihtiyaçları hipotalamus yoluyla merkezi sinir sistemi tarafından iletilir. Bu da beynin limbik sistemini içerir.

Bu limbik sistem iki temel tip duygulanım uyandırır: Olumlu ödüllendirici duygulanım: Mutluluk, merak, neşe, heyecan gibi… Ve negatif duygulanımlar; kırgınlık, öfke, korku, tiksinme… Bebeğin organizmadaki düzensizliği deneyimlemesi karşısında kan şekerinin düşmesi, bunların hepsi hipotala-mus üzerinden iletilir ve hipotalamus yoluyla limbik sisteme iletilen durumlar negatif durumları uyarır, aktive eder ve böylece bebek negatif duygulanımı ifade etmek için ağlar, acı çektiğini gösterir ve anne gelip onunla ilgilenir. Bu yüzden, duygulanımlar, davranışları motive eden etkenlerdir. Burada haz üreten bir duygulanım olduğunda bebek mutludur. Neşe, mutluluk gibi hisler görürüz. Bebek açsa veya acı içindeyse içinden gelen bir imitasyonu iletir ve anne bir şeyin yapılması gerektiğine dair uyarılır. Duygulanımlar karmaşık biyolojik ve psikolojik yapılardır. Psikofizyolojik yapılardır. Gerçekten biyolojik işlevsellikle psikolojik işlevsellik arasında bir köprü oluştururlar. Bunları oluşturan hazza dair temel bir öznel deneyimdir. Duygulanımlar haz veren, hoşa giden veya hoşa gitmeyen nitelikleri bağlamında pozitif ve negatif olarak ayrılabilirler.

 

[nggallery id=48]

 

İkinci olarak duygulanımların belli nörovejetatif boşaltım yolları vardır. Her bir duygulanımda uyarılan nörotransmit-terleri uyarırlar. Belli nörotransmitterler belli duygulanımların uyarılmasında, uyandırılmasında etkili ve etkindir. Beynin yapısında bu nörotransmitterlerin belirli özellikleri etkilidir. Mesela, amigdala beyinde öfke, anksiyete gibi duygulanımların kontrolünden ve bunlara dair etkide bulunmasından sorumludur. Belli nörotransmitterler beynin belli noktalarını uyarırlar. Bebeğin davranışındaki görünümler ve belli yüz ifadeleri bu nörotransmitterlerden etkilenmektedir. Memeli türlerde, hayvanlarda, yüz ifadeleri o türün bütün bireyleri için geçerlidir. Darvin bunu köpeklerin durumunda açıklamıştır ve onun bu özel yüz ifadelerine, içsel duygulanım ifadelerine dair söyledikleri Tomkins’in modern duygulanım teorisiyle örtüşmektedir. Yüzdeki duygulanım ifadelerinin genetik olarak belirlendiğini söyler. Bu genetik faktörler anne tarafından okunur ve bebeğin duygulanımını anne derhal anlar. Bunu sağlayan psikomotor işlevler ve yüz ifadeleridir. Anne çocuğun belli bir yüz ifadesinden, çıkardığı belli seslerden bebeğin ne hissettiğini mükemmel bir şekilde bilir. Bebeği mutlu mu mutsuz mu diye. Yani, duygulanımları yüz ifadelerimizle anlatmak ve diğer insanların yüzlerindeki duygulanımları okumak için doğuştan gelen bir kapasitemiz vardır. Uyumlanma dediğimiz şey burada doğuştan gelen bir kapasitedir aslında. Başka insanlardaki duygulanım ifadelerini okuma kapasitesidir.

 

Yani duygulanımların psikomotor boşaltım süreçleri, yüz ifadeleri ve aynı zamanda bilişsel açıdan bir etkisi de vardır. Duygulanım aktivasyonu limbik sistemdeki prefrontal ve preorbital korteksle bağlantılıdır. Böylece orbitalle prefrontal korteks, duygulanımın aktive olduğu bütün o durumlara dair bilişsel ve duyuşsal tasarımlarla algıyı bütünleştirir. Böylece duygulanımla çevresel koşullar biliş tarafından doğrudan birbirine bağlantılanır. Bebeğin negatif duygulanımı biliş tarafından karanlıkla, tamamen yalnız olma durumuyla bağlantılandırılır. Bebeğin meme emerkenki zevki, o memenin algılanması sıcaklık hissiyle bağlantılandı-rılır. Bütün duyulara ve bilişsel yönlere dair bütünsel bir deneyimdir. Bilişin biraraya getirdiği duygulanım ve duyusal deneyimlerden oluşur. Bu bilişsel çerçeveler ve bütün bu paket; öznel deneyim, yönelimsel davranışlar, düşünceler, uyarıcılar, uyarılar, psikomotor boşaltımlar, bilişsel çerçevelendirme, yüz ifadeleri, bunların her biri temel duygulanımları temsil eder. Özellikle anksiyete, öfke, tiksinme, merak, coşkunluk, mutluluk, depresyon. Ayrıca cinsel uyarılmayı da ekleyebiliriz buraya, ki bunların içinde en az çalışılan budur. Ama bireyin gelişiminde çok önemli olduğu görülür ve bilinir. Daha önce bahsettiğimiz duygulanımlara ek olarak erotik aktivasyonla bağlantılı belli duygulanımlar vardır.

Yani mizaç, duygulanımsal eğilimin ifadesidir ve genel duygulanımsal reaktivitede ifade edilir. Anne ile bebeği birbirine bağlar, aralarında bağlantı kurar. Anne ile ilişki kurarken bebek annenin tepkilerini bağlanma sisteminin aktivasyonunda bulur. Duygulanımlar, gerçekten, her biri birbirinden farklıdır. Ama mesela sırf anksiyetede aktive olmazlar. Genellikle bir kombinasyondur. Birkaç duygulanımın bir kombinasyonudur. Aynı haz veya acı çizgisi içindeki birkaç duygulanımın kombinasyonudur ve bu kombinasyon belli bir genel işlev, çevreye dair genel bir ilişki kurma biçimiyle ilgilenir. Bu duygulanım kombinasyonu belli temel sistemler oluşturur. Bu sistem hâlihazırda biyolojik eğilimleri ve deneyimleri içerir. Arayış ve tatmin, anneye yakın olma ve bu olmadığında anksiyete durumu. Bağlanma sistemi, bağlanma gerçekleşmediğinde ve tatmin edilmediğinde ayrılma paniği için zemin hazırlamıştır. Savaşma-kaçma sisteminin aktive olması, irrite edici uyaran kaynakları yoluyla olur. Savaş- kaç… Erotik sistem gizli bir şekilde erken bebeklikten itibaren gizli bir şekilde işlemeye başlar ve giderek daha örgütlü hale gelir. Bağlanma sisteminde, diğer türün bir başka üyesiyle oyun yoluyla iletişim kurarak bağlanma bağları gelişir. Bu bağlanma, cinsellik, savaşma, kaçma, bunlar temel psikolojik sistemlerdir. Kabaca iki gruba bölünebilirler. Tatmin edici olan erotik bağlanma, oyun, bağlanma; negatif olan savaşma-kaçma ve elbette bağlanma başarısızlığa uğradığında yaşanan ayrılma paniği.

Çocuğun anneyle veya bir başkasıyla ilişkiye girdiği her bir davranış, kendilik ve ötekiyle bir etkileşim deneyimidir. Böylece duygulanım aktivasyonu bir etkileşimi motive eder ve duygulanımların bilişsel yönleri sadece o duyguya değil, ken-dilik ve öteki arasındaki ilişkiye aittir. Bu yüzden duygulanımın aktivasyonu etrafında özellikle bağlanma bağlamında bilişsel, duyumsal deneyim gelişir. Kendilikle öteki arasında kendine ve ötekine dair ilkel bir kendilik hissi ve duygulanım deneyimi bunları bağlar. Buradaki kendilik tasarımına, nesne tasarımına ve bunlara bağlayan duygulanıma dair temel durumlar aktive olur. Bunlar duygulanım belleği olarak içselleştirilir. Bu kendilik ve nesne tasarımlarının ve duygulanımın içselleştirilmesi psikolojik deneyim birimleri haline gelir. Duygulanımsal bellek bu deneyimleri tutar ve bunlar da bir motivasyon işlevi kazanırlar. Yani bir başka deyişle haz aldığımız deneyimleri tekrarlamak isteriz, hoşumuza gitmeyen deneyimleri tekrarlamak istemeyiz. Yani duygulanımlar birincil motivasyon haline gelir. Bu duygulanım belleği, duygulanımsal ve ilişkisel motivasyon sistemlerinin bir kombinasyonudur.

–  Duygulanım kendilik ve öteki arasındaki ilişkiden çok yakından etkilenir ve içselleştirilir. Bu tür bir duygulanım belleğinde özellikle hipokampusta bir limbik aktivasyon devresidir bu. Kortikal, prefrontal ve preorbital sirkülsayon burada yer alır. Duygulanım aktivasyonu bilişsel bir çerçeveye girer ve daha sonra duygulanım belleği olarak hipokampusta içselleştirilir. Bu karmaşık, bütünleşik ve biyolojik bir yapıdır. Binlerce deneyimden gelen duygulanım belleği pozitif ve negatif yönde bunları oluşturur ve erken dönem psişik yaşam bir idealize deneyim segmenti diyebileceğimiz şeyin oluşturulmasında çok önemlidir. Pozitif ödüllendirici deneyimler ile itici ve kötü deneyimlerden oluşan segmentin, bu iki pozitif ve negatif segmentin oluşmasında erken dönem deneyimleri çok önemlidir. Burada bir içsel temel; iyi olma, güvende olma hissi ve bütün negatif deneyimlerden kurtulma hissi görülür. Negatif duygu segmentini kişi yansıtma yoluyla dışarıya atar. Zorba dediğimiz eziyet eden bir deneyim sistemi görüyoruz. Bir idealize segment, bir de negatif segment vardır. Bunların her birini oluşturan sonsuz sayıda somut ikili ilişkilerdir. Bunlar duygulanım deneyimleridir. Bu duygulanım aktivasyonu ve bu ikili ilişkilerin içselleştirilmesi…

Burada elimizde olan çizim, bu birinci temel ikili ilişkileri gösteriyor. Kendilik tasarımı, öteki insana dair nesne tasarımı ve onları bağlayan duygulanım. Başta bahsettiğim gibi pozitif segmentle negatif segment arasında kesin bir bölünme vardır. Sol tarafta zorba bir deneyim sistemi, sağ tarafta da ödüllendirici bir deneyim segmenti. Yaşamın ilk yılında oluşan ve üç yaşına kadar büyüyen bu zihinsel yaşam yavaş yavaş bütünleşik hale gelir. Çünkü bu duygulanım deneyimlerinden oluşan bir psişik yaşamın temelidir. Yoğun duygulanım deneyimleri bebeğin anneye dair, daha sonra ailenin diğer bireylerine dair düşünce biçimini etkiler. Ama bir başka deneyiminde bebeğin çok düşük duygulanım aktivasyonu esnasında tamamen bilişsel algı dünyaya dair içsel sakinlik ve dinginlik durumunda gerçekliği öğrenme fırsatı verir. Bilişsel işlev üzerinden büyüme şansı verir. Beynin bütün korteksin büyümesini sağlar. Bu genel bilişsel büyümenin etkisi altında ve pozitif deneyimlerin entegrasyonu yoluyla pozitif ve negatif bütün kendilik tasarımları bütünleşik ve gerçekçi bir tasarım halinde bütünleşir. Böylece gelişim evrelerine ulaşılır. Burada bütünleşik bir kendilik hissi pozitif ve negatif yönleri içinde barındırır. Ötekilere dair bütünleşik kendilik hissi aynı zamanda onları cinsel özellikleri bağlamında da tanır ve içsel bir nesne ilişkileri dünyası yaratır. Bu bütünleşik durumlara kimlik bütünleşmesi, kimlik entegrasyonu diyoruz. Patolojik durumlarda, normal olmayan durumlarda bu evreye erişilemez. Bu durum sonsuza kadar gider.

 

 

Devamı İçin Orjinal Dvd’ sini AlınTıkla

Serpil Kızıltaş Günyüz

serpilkiziltas

Uz. Psk. Serpil KIZILTAŞ GÜNYÜZ

Kısa Özgeçmişim:

1984 yılında İstanbul’da doğdum, ilk, orta ve lise öğrenimimi İstanbul’da tamamladıktan sonra 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazandım. 2006 yılında üniversiteden mezun oluşumun ardından İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü Sosyal Bilimler Anabilim dalında yüksek lisans eğitimime başladı. Aynı yıl, Davranış Bilimleri Enstitüsü’ne burslu öğrenci olarak kabul edildim ve terapistliğe ilk adımımı attım. 2008 yılında yüksek lisansa devam ederken Psikoterapi Enstitüsü bünyesinde bütüncül psikoterapi eğitimine başladım. Ardından yükseklisans eğitimimi tamamlayarak uzmanlığımı aldım ve eğitimlerime devam ettim. Aynı enstitüde süpervizyon eğitimimi de tamamladıktan sonra bütüncül psikoterapi uygulayıcısı olmaya hak kazandım. Bütüncül bir psikoterapi anlayışı çerçevesinde; Masterson, Kohut, Mahler ve Kernberg gibi psikanalitik psikoterapi kuramcılarının, gerçek ve sahte kendilik, ayrılma – bireyleşme, kendilik aktivasyonu, terk depresyonu kavramlarını kullanarak netleştirme, yorumlama ve yüzleştirme teknikleriyle bireysel karakter patolojilerinin yanı sıra ego destekleyici terapilerle de çalışan ve öncelikli amacı farkındalık kazandırmak, danışanlarının değişimi gerçekten içselleştirmelerini sağlamaktayım.

Katıldığım Eğitimler:

 • 2008 – 2009 Psikoterapi Enstitüsü, Bütüncül Psikoterapi Eğitimi I. Aşama (Teorik aşama)
 • 2011 “Transference – Focused Psychoterapy, Kernberg Days II – III”
 • Personality Disorders Institute & Psikoterapi Enstitüsü, İstanbul
 • 2011 “Developmental Neurobiology and Attachment Theory”
 • Psikoterapi Enstitüsü, İstanbul
 • 2011 “Bağlanmanın Nörobiyolojik Temelleri”,
 • Psikoterapi Enstitüsü, İstanbul
 • 2009 “Kendilik Bozukluklarının Tanı ve Tedavisinde Masterson Yaklaşımı, Analitik Tedavinin İlkeleri”
 • Masterson Enstitüsü & Psikoterapi Enstitüsü, İstanbul
 • 2008 “Kognitif Terapinin Anksiyete Bozukluklarında Uygulanması Eğitimi”
 • Sedat Özkan Psikiyatrik Tıp Merkezi, İstanbul
 • 2007 “Aile Terapisine Giriş Eğitimi”
 • Davranış Bilimleri Enstitüsü, İstanbul
 • 2007 “Mesleğe Hazırlık ve Staj Programı”
 • Davranış Bilimleri Enstitüsü, İstanbul

 

İletişim:

Adres: Aziz Mahmud Hüdayi Mah. Şemsi Paşa Bostanı Sk. No:33 Engin Apt. Kat:1 Daire:3 Üsküdar İstanbul

Tel: (216) 310 93 33

e-mail:  serpilkiziltas@gmail.com

 

Hatice Büyüktuna

 

Ad, Soyad hatice büyüktuna
Doğum Tarihi 04/09/1976
Doğum Yeri adapazarı
İkamet Ettiğiniz İl / İlçe aydın -didim
Medeni Hali Evli
Çocuk Sayısı 2
Çalıştığı Kurum & Görevi didim devlet hastanesi pratisyen hekim
İş Adresi didim devlet hastanesi
Telefon Numarası-GSM 05057271150
Telefon Numarası-Sabit Hat 02568133222
Web Adresi (varsa)
E Posta haticebuyuktuna@hotmail.com
Yabancı Dil Ingilizce
Eğitim Durumu Lisans Eğitimi
Son Mezun Olduğunuz Okulun Adı ve Bölümünüzü Yazınız karadeniz teknik üniversitesi-tıp fakültesi
Calıştığınız Kurumlar hasanbeyli sağlık ocağı-bahçe devlet hastanesi-didim merkez s.o-didim devlet hastanesi
Katıldığınız Eğitimler omni hipnoz akademisi izmir hipnoterapi kursu
Kısa Özgeçmiş 1976 da Adapazarında doğdum.İlk,orta ve liseyi burada bitirdim.Dersleri iyi olan bir öğrenci olduğumdan ailemin yönlendirmesi ile tıp fakültesine girdim.mezun olabilmemin nedeni çocuk psikiyatristi olma ihtimalimin olmasıydı.Ama usta çırak ilişkisiyle yeteneklerin doğrultusunda yapılması gereken tıp uzmanlığı TUS ile yapılıyordu.Tüm sendromları ezberlediğimi düşünerek 5-6 kez sınava girdim ama kazanamadım.bu arada hiç köy görmemişken 0SMANİYE ili HASANBEYLİ adlı yayla köyünde çalışmaya başladım,1 yıl sonra BAHÇE DEVLET HASTANESİ ACİL de 2 yıl çalıştım.Evlenip AYDIN İLİ DİDİM İLÇESİ S.O na geçtim.Günde ortalama 200-300 hasta bakıp[rakam kesinlikle abartı değil]daha çokta koruyucu sağlık hizmetlerinde aşı sorumlusu eğitim sorumlusu gibi mutlu olmaya çalışırken aile hekimliğinin gelmesiyle DİDİM DEVLET HASTANESİ ACİL egeçmek zorunda kaldımki bu hayatımın dönüm noktası çünkü burada yapamayacağımdan girdiğim arayışta hipnoterapi dr Aybars Günaydın ve sizin programınızdan haberdar oldum.Tekrar psikiyatri hayalimin peşinden gidebilirmiyim diye düşündüm ve bu formu dolduruyorum.
İlgi Alanları tarih,siyaset,insan ilişkileri
Hobiler örgü örmek, fotoğraf çekmek,çocuklarımla vakit geçirmek,yemek pişirmek
Resminiz

Necla Koçak

 

Ad, Soyad necla koçak
Doğum Tarihi 09/12/1961
Doğum Yeri niğde
İkamet Ettiğiniz İl / İlçe istanbul/kadıköy
Medeni Hali Evli
Çocuk Sayısı 1
Çalıştığı Kurum & Görevi sahra-i cedit aile sağlığı merkezi/aile hekimi
İş Adresi Halk sok.İbrahimağaoğlu ap.No:1 sahra-i cedit/kadıköy
Telefon Numarası-GSM 0535-6165022
Telefon Numarası-Sabit Hat 0216-3855052
Web Adresi (varsa)
E Posta ne-necla33@hotmail.com
Yabancı Dil Ingilizce
Eğitim Durumu Yüksek Lisans Eğitimi
Son Mezun Olduğunuz Okulun Adı ve Bölümünüzü Yazınız dicle üniversitesi tıp fakültesi
Calıştığınız Kurumlar diyarbakır şehitlik sağlık ocağı

erdemli sağlık ocağı

mersin devlet hastanesi

Katıldığınız Eğitimler aile planlaması ile ilgili tüm eğitimler

hemodiyaliz eğitimi

aile hekimliği eğitimi

Kısa Özgeçmiş ilk,orta ve lise eğitimimi Mersin’de tamamladım.üniversite ve 4 yıllık çalışma Diyarbakır’da,sonraki çalışma hayatımı Mersin’de sürdürdüm.Emekli oldum ve Sonra 1,5 yıl Mersin’de Özel bir hemodiyaliz merkezinde çalıştım.Aile hekimliği yapmak üzere İstanbul’a geldim.1,5 yıldır aile hekimliği yapıyorum.
İlgi Alanları seyahat etmek,yemek yapmak,kitap okumak,arkeoloji
Hobiler seyahat etmek,yemek yapmak,kitap okumak,arkeoloji
Resminiz

Uz. Klinik Psk. Gülcem Yıldırım

Adınız *
Gülcem

Soyadınız *
Yıldırım

Doğum Tarihiniz *
20.04.1988

Cep Telefon *
05547269292

Mail Adresi *
glcmyldrm@gmail.com

Çalıştığınız Kurum ve Göreviniz
Dinamik Psikoterapi/Psikoterapist

İş Adresi
Adres 1
Zuhuratbaba Mahallesi İncirli Caddesi No 47 Osmancık Apartmanı, Kat 1, Daire 2 Bakırköy /İncirli
İstanbul  ●

Adres 2:
Terapi Enstitüsü
Barış Mah. İzmir Cad. No:28 Boğaziçi Apartmanı D:1 Beylikdüzü/İstanbul (Koçtaş Arkası)

Lisans Eğitim Durumu *
Diğer Lisans Programları

Yüksek Lisans Eğitim Durumu *
Klinik Psikoloji

Şu anda yaptığınız mesleğiniz*
Uzman Klinik Psikolog

Özgeçmiş
1988 doğumlu, Uzman Klinik Psikolog/Psikoterapist Gülcem Yıldırım 2009 yılında Dokuz Eylül Üniversitesinde lisansını tamamlamıştır. Lisans eğitimi süresince birçok kez üstün onur ve onur belgeleri almaya hak kazanmıştır. Lisans eğitiminin hemen ardından 2010 yılında Selçuk Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Yüksek lisansını 2012 yılında başarı ile tamamlayarak uzman psikolojik danışman ünvanını almıştır. Yüksek lisans eğitiminin ardından farklı kurumlarda psikolog olarak çalışmış ergen ve yetişkinlere bireysel danışmanlık ve aile danışmanlığı hizmeti vermiştir. 
2014 yılında ikinci yüksek lisansı olan Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansına kabul edilmiş ve 2016 yılında ‘Kürk Mantolu Madonna’nın Psikanalitik Eleştiri yöntemiyle incelenmesi’ isimli projesini yüksek başarı ile tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog ünvanını almaya hak kazanmıştır. 
Gülcem Yıldırım birçok farklı konuda alanında uzman kişiler ve kurumlar tarafından verilen birçok eğitim, seminer ,konferans, kongre ve workshoplara katılmıştır. Psikoterapi enstitüsü tarafından verilen ve 3 yıl süren (1080 saat) ileri seviye terapi eğitimi, Bütüncül Psikoterapi Eğitimine 2012 yılında Yüksek Lisansının hemen ardından kabul edilmiş 2015 yılında eğitimini tamamlamıştır. Bütüncül Psikoterapi Eğitimi Davranışçı Psikoterapi, Bilişsel Psikoterapi, Dinamik Psikoterapiler, Şema terapi, Transaksiyonel Analiz, Varoluşçu Psikoterapi gibi yaklaşımların her birinin eğitimlerini içermektedir. Yıldırım her danışana ait özel bir terapi planlamasını savunan Bütüncül Psikoterapi yaklaşımının yanında uygulayıcısı olduğu EMDR, EFT ve hipnoterapi gibi farklı teknik ve yöntemleri de kullanarak, danışanların ihtiyaç ve sıkıntılarına bağlı olarak terapi sürecini planlamaktadır. 
Yıldırım 2012-2019 yılları arasında aşağıdaki ağitim ve seminerlere katılmış ve alanındaki yenilikleri ve gelişmeleri takip ederek yeni seminer ve eğitimlere katılmaya devam etmektedir. 
*Oyun ve Çocuk(Prof. Dr. Belma Tuğrul) (8 saat) 2011
*İletişim Bilinci (Doğan Cüceloğlu) (8 saat) 2011
*Bütüncül Psikoterapi Eğitimi 11. BPT Teorik (Uz Dr Tahir Özakkaş) (360 saat) PED 2012-2013
* Travmaya Müdahale Sürecinde Duygu Odaklı Yaklaşım (EMDR) Sezgi Psikolojik Danışmanlık (18 saat) 2012
* Bütüncül Psikoterapi Eğitimi 11. BPT Formülasyon (Uz Dr Tahir Özakkaş) Psikoterapi Enstitüsü (288 saat) 2013-2014
* Cognıtıve Behavıoral Therapy Of Anxıety Dısorders (Dr.Arthur Freeman) (18 Saat) – Department of Behavioral Medicine Midwestern University-Psikoterapi Enstitüsü 2013
* Kişilik Bozuklukları (Prof.Dr. Vamık Volkan) Psikoterapi Enstitüsü (24 Saat) 2014
*Aktarım Odaklı Terapi (Psikoterapi Enstitüsü) (6 saat) 2014
*EMDR ve Örnek Uygulama (Psikoterapi Enstitüsü) (3 saat) 2014
*Tomatis Dinleme Terapisi (Psikoterapi Enstitüsü) (10 saat) 2014
*Genel Hatlarıyla Hipnoz (Psikoterapi Enstitüsü) (3 saat) 2014
*Çocuk Çizimlerinin Projektif Yorumu (Psikoterapi Enstitüsü) (3 saat) 2014
*Rotatamik Görüntü Yaşantısı (Psikoterapi Enstitüsü) (3 saat) 2014
*Psikodrama (Psikoterapi Enstitüsü) (3 saat) 2014
*Masterson Yaklaşımı Ve Psikoterapisi (Psikoterapi Enstitüsü) (3 saat) 2014
* Bütüncül Psikoterapi Eğitimi 11. BPT Süpervizyon (Uz Dr Tahir Özakkaş) (288 saat)
2014-2015
* Narsistik ve Borderline Vakalarda Nesne İlişkilerinin Derinlemesine İncelenmesi (Prof.Dr. Vamık Volkan) (24 saat) Psikoterapi Enstitüsü (2014)
*Psikanalitik Psikoterapi Eğitimi (Prof.Dr. Vamık Volkan) (24 Saat) CİSED 2015
* Travmaya Müdahale Yolları Ve EFT (Dinamik Psikoterapi) (6 saat) 2017 
*Psikanalitik Psikoterapi Eğitimi (Prof.Dr. Vamık Volkan) (24 saat) CİSED 2017
*1. Ulusal Psikoterapi Kongresi (Psikoterapi Enstitüsü) (24 saat) 2017
* Yoğunlaştırılmış Çocuk Merkezli Oyun Terapisi (Uz. Psk. Filiz Çetin) (24 saat) 2018
* Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Süpervizyon (Uz. Psk. Filiz Çetin) (100 saat) 2018
*İleri Seviye Oyun Terapisi Eğitimi (Uz. Psk. Filiz Çetin) (24 saat) 2018

Seyhan Gündüz Özdener

 

   
Ad, Soyad SEYHAN GÜNDÜZ ÖZDENER
Doğum Tarihi 05/27/1981
Doğum Yeri akyazı
İkamet Ettiğiniz İl / İlçe kocaeli/izmit
Medeni Hali Bekar
Çocuk Sayısı 0
Çalıştığı Kurum & Görevi MEB
İş Adresi İZMİT TÜRK PİRELLİ İÖO
Telefon Numarası-GSM 5056914541
Telefon Numarası-Sabit Hat 2623225105
Web Adresi (varsa)  
E Posta sgunduz41@hotmail.com
Yabancı Dil Ingilizce
Eğitim Durumu Lisans Eğitimi
Son Mezun Olduğunuz Okulun Adı ve Bölümünüzü Yazınız ATATÜRK ÜNİ. PSİKOLOJİK DAN. VE REH.
Calıştığınız Kurumlar MEB,ÖZEL EĞİTİM VE REH. MER.
Katıldığınız Eğitimler DENVER 2 GELİŞİM TARAMA TESTİ, 7-11 TKT,MEB BAĞLI EĞİTİMLER
Kısa Özgeçmiş ÜNİVERSİTE SONRASI KISA SÜRELİ OLARAK BİR REHABİLİTASYON MER. ÇALIŞTIM, SONRASINDA 3 YIL DEVLET KURUMU OLAN REHBERLİK ARAŞTIRMA MERKEZİNDE, SON 4 YILDA DA İLKÖĞRETİM VE LİSELERDE REH. ÖĞRT. VE PSK. DAN. OLARAK ÇALIŞTIM.
İlgi Alanları TURİSTİK GEZİLER YAPMAK,SİNEMA, BELGESEL
Hobiler TURİSTİK GEZİLER YAPMAK,SİNEMA, BELGESEL
Resminiz  

 

Psk. Dan. Yusuf Köse

Katılmak İstediğiniz Eğitim 11. Bütüncül Psikoterapi Eğitimi
Ad ve Soyad Yusuf KÖSE
Doğum Tarihi 22-4-1976
Medeni Hal Evli
Çocuk Sayısı 2
Sabit Telefon 0362 290 24 00
Cep Telefon 505 242 05 02
Mail Adresi pdryusuf55@hotmail.com
Çalıştığınız Kurum ve Göreviniz Samsun İlkadım Kazım Orbay İ.O. Psikolojik Danışman
İş Adresi İlkadım / Samsun
Ev Adresi Karasamsun M. 322.Sok. Olimpia Prestij Sitesi B1/6 İlkadım/Samsun
Eğitim Durumu Üniversite
Yabancı Dil İngilizce
Son Mezun Olduğunuz Okulun Adı ve Bölümü Dokuz Eylül Üniv. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
Calıştığınız Kurumlar 1.)İzmir Aliağa Çamlık İlköğretim O.2.)Amasya Taşova Ballıdere YİBO

3.)Ünye Anadolu Lisesi

4.)Ünye Anadolu Sağlık M.L.

5.)Çarşamba Anadolu Sağlık M.L.

Katıldığınız Eğitimler 1.)Aile Danışmanlığı Eğitimi(450 saat)2.)7-19 Yaş Aile Eğitimi Uygulayıcı Semineri

3.)Klinik Batarya Eğitimi

Kısa Özgeçmiş 1976 Samsun doğumluyum. Dokuz Eylül PDR mezunuyum. 2001’den bu yana MEB’e bağlı okullarda görev yapmaktayım. Samsun’da ikamet ediyorum.
İlgi Alanları Psikoloji,Edebiyat, Tarih, Sinema
Eğitimden Beklentileriniz İyi bir terapist olmak.
Fotoğraf

Frank Dattilo Katılımcı Listesi

 

 

Dr. Dattilio gelmeden kitabı geldi.. Eğitime gelmeden önce mutlaka okumanızı tavsiye ederiz..

Frank Dattilio

Bilişsel Davranışçı  Çift ve Aile Terapisi

Klinisyenler için Kapsamlı Bir Rehber

Frank M. Dattilio

Bu kitap çiftler ve ailelerle yapılan güncel bilişsel davranışçı terapi yöntemlerini içeren bir kılavuz niteliğindedir. Alana yönelik çalışan terapistler için, çiftler ve ailelerdeki değişimin mekaniği, bilişsel davranışçı terapide şema bileşeni, nörobiyolojik süreçlerin rolü, klinik değerlendirme yöntemleri, bilişsel davranışçı teknikler, bilişsel davranışçı terapinin zenginleştirilmesi gibi konularında terapist becerileri kazanabilecekleri bir uygulama kitabıdır. Kitap, aynı zamanda vaka örnekleri, çiftler ve aileler için envanterler ve anketler, disfonksiyonel düşünce kayıtları ile zenginleştirilmiştir.

Bunun yanı sıra boşanma, kültürel duyarlılık, evlilik dışı ilişkiler, aile içi şiddet, krizdeki çiftler ve aileler, eşcinsel çiftler ve onların çocukları gibi özel konulara da değinilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KATILIMCI LİSTESİ KESİN KAYIT

1 TAHİR ÖZAKKAŞ
2 FATMA AKKURT
3 GÜNEY TOPRAK
4 ÖZGE KARAPINAR
5 YÜCEL SÖZER
6 İSMAİL KOÇ
7 MÜGE ATAK
8 MEHMET DEMEZ
9 RÜVEYDA YILMAZ
10 FEYZULLAH SALMAN
11 NURDAN ERENGİN
12 NİLÜFER DEMİRHAN
13 HASAN ELALDI
14 GÖKAY AKSARAY
15 AYBEN ERTEM
16 BETÜL SEZGİN
17 BERRİN KARAEMİNOĞULLARI
18 ONUR YİRÜN
19 CANAN YUSUFOĞLU
20 AYLİN ÖZENER
21 MELİKE ESRA GÖKÇE
22 IRIS STENFIELD AKINCI
23 MUHSİN KORAY KILIÇ
24 GUNİZ KOCAKAYA
25 FATİH DANE
26 SELİN KARA
27 BÜLENT TAYMUR
28 FADİME YAZICI
29 GÜLAY OĞUZ ÖZDEMİR
30 ONUR ÇAKIR
31 ANIL GÜNDÜZ*
32 BAŞAR AYRIBAŞ*
33 AZER BAĞIROV

 

 

 

 

KATILIMCI LİSTESİ ÖN KAYIT

1 FERHAT UZALA
2 ESRA GÖKÇE
3 TÜLİN BALTA
4 İSMAİL SALMAN
5 ŞEYDA BETÜL ÇALIK
6 ÜMİT KARABULUT
7 İBRAHİM GÜLYAŞAR
8 ŞEBNEM İNAL
9 HAYRİYE ERÇETİN
10 ERKAN KURU
11 PINAR ÇİÇEK
12 ESEN EKİNCİ
13 ÖMER EKİNCİ
14 EMİNE YILDIZGÖREN

 

Geçmiş Yıllarda Frank Dattilo..