Haluk ALAN kimdir?

1965 yılında Adapazarı’nda doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Adapazarı’nda okudu. 1989 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Çeşitli illerin Sağlık Müdürlüklerinde; Sağlık Müdür Yardım­cılığı, Akıl ve Ruh Sağlığı Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Psikoloji’de yüksek lisansını, Muğla Üniversitesi Psikoloji bölü­münde; “Diyabetes Mellitus’da gözlenen duygusal ve kendini düzen­leme stratejileri ile bu faktörlerin genel iyilik hali ve fiziksel sağlıkla ilişkisi” konusundaki tez çalışmasıyla, ‘Klinik Psikoloji’de yüksek lisansını da; “Sosyal Fobide BDT ve Hipnoterapinin Birlikte Kullanı­mı” proje çalışmasıyla Esenyurt Üniversitesinde tamamlayarak, Uzman Klinik Psikolog oldu.

Bütüncül psikoterapi,

Bilişsel davranışçı psikoterapi,

Düşünsel duygulanımcı davranış terapisi,

Aile ve evlilik terapileri,

Cinsel terapi,

Kabul ve kararlılık (farkındalık) terapisi,

Emdr terapisi,

Şema terapi,

Sağlık Bakanlığından Onaylı Tıbbi Hipnoz eğitimleri almış olup, bu teknikleri psikoterapilerinde kullanmaktadır.

1986 yılından bu yana, çeşitli gazete ve dergilerde birçok maka­leleri ve dizi yazıları yayınlanmıştır. “Okulda ve Hayatta ZİRVEYE DOĞRU”,  “Terapi Odası Notları: İLİŞKİLER”, “Vajinismus Tedavisinde Bilişsel Davranışçı Regresif Hipnoterapi (Editör ve yazar)”, “Sosyal Fobi’de Bilişsel Davranışçı Hipnoterapi” yayınlanan kitapları olup, halen “Anksiyete Bozukluklarında Bilişsel Davranışçı Hipnoterapi” kitap çalışması devam etmektedir. “Klinik Hipnoz” ve “Tıbbi Hipnozu Öğrenmek” kitaplarını Türkçeye kazandıran tercüme ekibinin içinde yer almıştır.

Yeditepe Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, Üsküdar Üni­versitesi, Psikoterapi Enstitüsü ve Tıbbi Hipnoz Derneğince açılan Tıbbi Hipnoz Kursları ve Psikoterapi eğitimlerinde eğitmen olarak görev almıştır. Son olarak Sağlık Bakanlığı onaylı Tıbbi Hipnoz kurslarında görev almıştır. Ulusal ve uluslararası kongrelere sunduğu çalışmaları bulunmaktadır.

     Haluk ALAN almış olduğu eğitimler çerçevesinde hekimlik/psi­koterapistlik mesleğini kendi ofisinde sürdürmekte olup, “Hipnoterapi ve Psikoterapi” alanındaki bilimsel çalışma ve tedavi/terapi uygula­malarına devam etmektedir.

     Bilişsel Davranışçı Terapi ve Hipnozun çeşitli hastalıklarda (sosyal fobi, panik atak, kaygı bo­zuklukları,, OKB, sınav kaygısı, depresyon, cinsel terapiler…) birlikte kullanımı üzerine çalışmaktadır.

     Dr. Alan; “Türk Psikologlar Derneği”, “Türk Tabipler Birliği”, “Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği”, “Aile ve Evlilik Terapileri Derneği”, “Tıbbi Hipnoz Derneği”, “Psikoterapi ve Hipnoz Derneği”, “Psikoterapi Enstitüsü” ve EMDR Derneği üyesidir.

      Haluk Alan, Dr. Tülay Hanım ile evli olup, biricik kızları Serra Seylin’in babasıdır.

 

Sertifikalar ve Çalışma Alanları

Bütüncül psikoterapi,

Bilişsel davranışçı psikoterapi,

Düşünsel duygulanımcı davranış terapisi,

Aile ve evlilik terapileri,

Cinsel terapi,

Kabul ve kararlılık (farkındalık) terapisi,

Emdr terapisi,

Şema terapi,

Sağlık Bakanlığından Onaylı Tıbbi Hipnoz eğitimleri

 

Çalışma Alanları

Bireysel Psikoterapiler

Depresyon

Kaygı bozuklukları ve Fobiler

Panik Bozukluğu, Sosyal Fobi, OKB, Özgül Fobiler, Sınav Kaygısı

Cinsel İşlev Bozuklukları

Vajinismus, Erken Boşalma, Ereksiyon sorunları

Kişilik Bozuklukları

Border line, Narsistik

Aile Danışmanlığı

Adres

Doktorlar Caddesi No:36 Özberk Apt K:3 / Denizli

Telefon

0 505 575 9872 0532 480 36 81

Mail

halukalan@gmail.com

There are no comments yet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>