PSİKOTERAPİ ENSTİTÜSÜ DERNEĞİ İSTANBUL AVRUPA ŞUBESİ

Uzm. Dr. Ender Vardar – “Cinsel Sorunlarda Hipnoterapi Eğitimi”

Beyoğlu 17.12.2017

CİNSEL SORUNLARDA BÜTÜNCÜL HİPNOTERAPİ

Cinsel sorunlar gerek kadın, gerekse erkek bireylerde, kişiyi en çok mutsuz eden konuların başında gelmektedir. 

En yaygın görülen cinsel sorunlar; kadınlarda cinsel isteksizlik,orgazm olamama ve vajinismus iken, erkeklerde erken(denetimsiz) boşalma, sertleşme bozukluğu ve cinsel isteksizlik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Cinsel sorunların tedavisinde klasik psikoterapi ve cinsel terapi teknikleri uygulanırken özellikle ev ödevlerini, egzersizlerini yapamayan danışanlarda dirençlerle karşılaşıldığında hipnoterapi çok faydalı olabilir. Psikoterapilerin, yoruma dayalı psikoterapilerden deneyime dayalı terapilere kaydığını düşünmekteyim. Kanımca tüm psikoterapi yöntemleri günün sonunda uygulanan teknikten bağımsız olarak ile kişinin sorununa başka bir pencereden bakmayı, hissettiği duyguyu değiştirmeyi ve yeni deneyimi yaşatmayı hedeflemektedir. Dirençlerle karşılaşıldığında deneyime dayalı duygu, düşünce ve davranış  değişimi, hipnotik trans altında daha kolay ve etkili olabilmektedir.

Araştırmalar ve deneyimlerim, hipnoterapi desteği ile relaksasyonun daha kolay ve etkili olduğunu, hipnozun hastanın yaşadığı deneyimin etkisini arttırdığını, deneysel öğrenmeyi kolaylaştırdığını, terapide oluşan dirençleri kırmaya yardımcı olduğunu, ev ödevlerinin yapılabilirliğini arttırdığını, sistematik duyarsızlaştırmanın  daha kolay yapılabildiğini, imgelemenin daha etkili yapılabildiğini göstermektedir.

Bilişsel-davranışçı ve dinamik psikoterapi tekniklerinin hipnotik yöntemlerle birleştirilmesi ile oluşan Bütüncül Hipnoterapi ile, düşüncedeki sistematik hataların, defolu öğrenmelerin değişimi ve alternatif düşünce seçeneklerinin hipnoz altında yapılan uygulamalarla daha kolay yapılabilmesi ,cinsel ilişki esnasındaki kaygı,korkuların yerine gevşeme, rahatlama, kendine güven sağlanması,ego kapasitelerinin arttırılması, dinamik kuramın vajinismus formülasyonuna uygun olarak ödipal veya preödipal dönem kaynaklı sorunların hipnotik metaforlar üzerinden çalışılması, hipnoanaliz ile varsa cinsel tacizin veya bilinçdışı materyalin bulunup çözümlenmesi ve yeniden çerçevelendirilmesi ile terapi daha etkin olabilmektedir.

Eğitimin amacı:

Cinsel sorunların özellikle vajinismus ve denetimsiz boşalmanın tedavisinde hipnoterapi uygulamalarının vaka videoları üzerinden çalışılması, terapistlerin kendi pratiklerine eklemelerinin sağlanmasıdır.

 

Eğitim Ücreti: 250 TL’dir.

Tarih: 17 Aralık 09.00-18:00

*Başvurularınızı Ön kayıt formunu doldurarak gerçekleştirebilirsiniz..

Katılımcılar: Doktorlar, Psikologlar, Psikolojik Danışman ve Rehberler, Sosyal Hizmet Uzmanları, Psikiyatri Hemşireleri ve bu alanlarda lisans ve/veya yüksek lisans mezunları ve 3. 4. sınıf öğrencileridir. Katılımcılara, katılım belgesi verilecektir.

*Kesin Kayıt için eğitim bedelini aşağıdaki iban numarasına yatırdıktan sonra  serkan@psikoterapi.com adresine makbuzu mail atmanız gerekmektedir.

Hesap No:

 Psikoterapi Enstitüsü Derneği İstanbul Avrupa Şubesi

Yapı Kredi Bankası Galatasaray Şubesi

Şube Kodu: 495

Hesap No: 50406397

IBAN: TR67 0006 7010 0000 0050 4063 97

 

Uzm. Dr. Ender Vardar’ın Özgeçmişi:

Katılmak İstediğiniz Eğitim 12. Bütüncül Psikoterapi Eğitimi
Ad, Soyad Ender Vardar
Doğum Tarihi 03/03/1971
Doğum Yeri Bursa
İkamet Ettiğiniz İl / İlçe Beşiktaş İstanbul
Medeni Hali Evli
Çocuk Sayısı 1
Çalıştığı Kurum & Görevi BiooRam Sağlıklı Yaşam
İş Adresi Valikonağı Cad.Pulcu ap.no:88 D.2 Nişantaşı ŞİŞLİ İSTANBUL
Telefon Numarası-GSM 05322425563
Telefon Numarası-Sabit Hat 02122403322
Ev Adresi:  
E Posta endervardar@gmail.com
Yabancı Dil Ingilizce
Eğitim Durumu Yüksek Lisans Eğitimi
Son Mezun Olduğunuz Okulun Adı ve Bölümünüzü Yazınız İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon A.B.D
Calıştığınız Kurumlar Özel Avicenna Hastanesi
Özel Ethica İncirli hastanesi
Özel muayenehane
Katıldığınız Eğitimler Yeditepe Üniversitesi’ndeki Tıbbi Hipnoz, Hipnoterapi,OMNİ Hipnoz Akademisinde Temel ve İleri Hipnoz Eğitimleri ve CİSED’de Cinsel Terapi, Evlilik Terapisi eğitimlerine katıldım.
Kısa Özgeçmiş Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Anesteziyoloji ve Reanimasyon (Yoğun Bakım) ihtisasını Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Yeditepe Üniversitesi’nde Tıbbi Hipnoz, Hipnoterapi ve Psikoterapi eğitimlerine katıldı.

OMNİ Hipnoz Akademisinde İleri Hipnoz Eğitimleri aldı.

CİSED’de Cinsel Terapi, Evlilik Terapisi eğitimleri aldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı onaylı ”Aile Danışmanlığı” eğitimi ile ” Aile Danışmanı” oldu.

Psikoterapi Enstitüsü’nde ‘‘Bütüncül Psikoterapi” eğitimini tamamladı. 

Esenyurt Üniversitesi’nde ”Klinik Psikoloji’‘ eğitimi aldı.

Hipnoz Derneği’nde Başkan Yardımcısı, Psikoterapi Enstitüsü Derneği‘nde Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapan Dr. Ender VARDAR, evli ve bir çocuk babasıdır.

İlgi Alanları Hipnoterapi,Hipnomeditasyon,
Seyahat etmek,tüplü dalış ve yelkenle uğraşmak.
   

There are no comments yet.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>